Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Typowe, najczestsze usterki w lokomotywach EU/EP07 i EP09?
#1
Question 
Witam, kieruje się z prośbą o informacje dotyczące  najczęściej występujących usterek podczas eksploatacji w lokomotywach serii EU/EP07 oraz EP09.
Potrzebuję te informacje na potrzeby szkolne aby zrobić małą statystykę awaryjności tych maszyn.
Może są tu osoby, które mają do czynienia z tymi lokomotywami, pracują na warsztacie albo porostu znają dobrze temat? Chciałbym aby statystyka była prawdziwa.
Z góry dziękuję i pozdrawiam
Odpowiedz

#2
Głównym problemem EU07 jest to, że są. Zrobienie statystyki z wpisów na forum to naprawdę słaby pomysł. Przewoźnicy mają swoje statystyki defektów, wraz z przyczynami.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#3
(20.01.2020, 12:12)rustsaltz napisał(a): Głównym problemem EU07 jest to, że są. 

Zależy dla kogo  Smile Dla mnie spalona żarówka itp. usterki problemem nie są  Big Grin
Odpowiedz

#4
Utykanie drzwi i okien gazetami też nie? Big Grin
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#5
Jeszcze nie zdarzyło się mnie poza maszynami typu 6Dg, gdzie normalnie bez tego nie da się jeździć o tej porze roku.
Odpowiedz

#6
A co dopiero na SM42... wieje od okien , drzwi i każdej możliwej dziury... do tego zapowietrzone wciąż grzejniki, ale grunt by kuchenka była sprawna Wink
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
Odpowiedz

#7
(23.01.2020, 09:29)PeKaP napisał(a): A co dopiero na SM42... wieje od okien , drzwi i każdej możliwej dziury... do tego zapowietrzone wciąż grzejniki, ale grunt by kuchenka była sprawna Wink

Stara SM42 to jest zimą komfort i luksus w porównaniu do 6Dg. Grzejniki się zapowietrzają jak mało wody jest w układzie i łatwo je odpowietrzyć. W zimie gasiłem  je do 4 godzin i grzałem kabiny i cały obieg "webastem". Cisza i spokój. Okna dobrze się uszczelnia starymi rozkazami w formie zwiniętej kartki formatu A4. Drzwi też jak jest taka potrzeba. Na 6Dg koledzy już jesienią na stałe zaklejali okna taśmą klejącą, szmatami a nawet pianką budowlaną. Bez sprawnej płyty grzewczej (kuchenki) to w pogodę jak dziś trzeba w kurtce zimowej tam pracować. Na starych sprzętach mi się jeszcze nie zdarzyło jeździć w kurtce. Być może dużo zależy od miejsca stacjonowania danego sprzętu.
Odpowiedz

#8
(24.01.2020, 21:23)zeus04 napisał(a): Na 6Dg koledzy już jesienią na stałe zaklejali okna taśmą klejącą, szmatami a nawet pianką budowlaną. Bez sprawnej płyty grzewczej (kuchenki) to w pogodę jak dziś trzeba w kurtce zimowej tam pracować. Na starych sprzętach mi się jeszcze nie zdarzyło jeździć w kurtce. Być może dużo zależy od miejsca stacjonowania danego sprzętu.
Nie wiem, może na tych Cargowskich 6Dg jest gorzej, ale ja u siebie zdecydowanie mam lepiej. W taką pogodę w bluzie jest zdecydowanie wystarczająco, jak zaświeci słońce to nawet przy 1 stopniu siły nadmuchu robi się za ciepło. Fakt, nagrzewnice są bardzo głośne ale pomysły z pianką budowlaną to jakiś kosmos. Może przy -20 faktycznie pomyślałbym o kurtce, ale przy takiej zimie?
Odpowiedz

#9
Nie można wykluczyć, że za pewną część problemów z zimnem na cargowskich 6Dg odpowiada fakt, że przez znaczną część zmiany stoją na biegu jałowym i płyn nie ma się jak nagrzać Big Grin
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dlaczego zaprzestano produkcji EP09? D29-7 14 11 024 15.07.2020, 20:48
Ostatni post: zeus04
  EP07-395 na złom Paweł Piotr 5 3 971 23.10.2018, 14:29
Ostatni post: vulcan
  "Nosy" ep07 Enigmen 7 4 094 15.05.2017, 12:11
Ostatni post: Enigmen
  EP07-517 wołodyjowskiIC 6 3 936 30.03.2017, 21:26
Ostatni post: wołodyjowskiIC
  Los EP09 wołodyjowskiIC 17 9 044 23.03.2017, 17:36
Ostatni post: PeKaP

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.