Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kolejowa Medycyna Pracy
Ja mam wzrok OK, słuch OK, serducho OK, w sumie nie mam żadnych większych dolegliwości. Jedyne co to mam lekko krzywy kręgosłup z racji prawie 2 metrów wzrostu i coroczne alergie wiosną, ale tego mam nadzieję nie biorą pod uwagę?? W przyszłym miesiącu wybieram się na badania.
Odpowiedz

Nie powinno mieć to znaczenia. Ewentualnie weź na badania zaświadczenie od alergologa o przyjmowanych lekach i rodzaju alegrii.
Odpowiedz

Część osób pyta się o to jak wygląda odwołanie od badań lekarskich, np. na świadectwo maszynisty.
Otóż odwołanie w większości przypadków najprawdopodobniej wygląda podobnie jak badanie wstępne.
Opiszę to na swoim przykładzie.
Najpierw zostałem zaproszony do lekarza orzecznika, który zapoznał się z dokumentacją (wynikami poprzedniego i ponownego badania) i przeprowadził krótki wywiad lekarski.
Następnie orzecznik kieruje na konsultację do odpowiedniego specjalisty (okulista, neurolog, psycholog itp w moim przypadku był to psychiatra).
Po przeprowadzeniu badań lekarz specjalista wydaje swoja opinię i wraz z nią wracamy znowu do lekarza orzecznika, który podejmuje ostateczną decyzje (pozytywną lub negatywną).
I ciekawostka dla tych co lubią czasami sobie życie urozmaicić. Wasz mocz, który oddajecie za pierwszym razem jest w laboratorium badany a następnie zamrażany właśnie na wypadek odwołania. Jeżeli się odwołacie to wtedy jest rozmrażany i badany ponownie. Nie ma potrzeby ponownego  siusiania Smile.
Odpowiedz

Cześć wszystkim. Chciałabym ubiegać się o posadę konduktora w IC i z tego co mi wiadomo wymagana jest min. II kategoria wzroku. Przeczytałam cały internet i za nic nie mogę wyszukać co to oznacza. Tongue Mam wadę -1,75 na lewym i prawym oku, ale z tego co wiem nie bierze się pod uwagę wady tylko ostrość wzroku (o której już się naczytałam) czy jakoś tak.. Liczę na czyjąś pomoc Big Grin
Odpowiedz

Poszukaj sobie w necie instrukcji S1, tam jest opisana procedura badania i wymagania na II kategorię wzroku. Z 1,75 może być dość ciężko, jak dobrze pamiętam trzeba przeczytać piątą od dołu linijkę liter na tablicy (takiej standardowej jak mają okuliści).
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

Witam!

W czerwcu idę na badania na licencję maszynisty ale mam niestety chorobę Crohna. Czy to dyskwalifikuje mnie z tego zawodu? Sad
Odpowiedz

Powodzenia jeśli chcesz zostać maszynistą z przewlekłą biegunką!
Odpowiedz

Nie mam biegunek, ponieważ zostało wszystko zaleczone, od bardzo dawna nie miałem żadnych objawów
Odpowiedz

Wyjdzie w próbie wątrobowej i 750zl umoczone albo nie wyjdzie i będziesz mógł iść dalej. To jest forum kolejowe a nie forum lekarzy medycyny kolejowej. Znajdź instrukcje S1 i poczytaj.
Odpowiedz

Co ma niby wyjść na próbie wątrobowej? To że kilka lat temu miał zapalenie jelita? Weź lepiej pomyśl zanim coś napiszesz. Chłopak chcę zostać maszynistą, zadaje pytania a Ty chamsko odpowiadasz.
Odpowiedz

(30.04.2019, 13:25)Michał_mk napisał(a): Nie mam biegunek, ponieważ zostało wszystko zaleczone, od bardzo dawna nie miałem żadnych objawów

Zaleczone, ale nie wyleczone, cierpisz na przewlekłą chorobę która może w każdej chwili wrócić. Wątpię by jakikolwiek lekarz orzecznik cię przepuścił. Dlatego radzę ci wpierw wybrać się do którejś kolejowej medycyny pracy i zapytać się na miejscu czy z taką przypadłością jest w ogóle sens startować do badań.
Oczywiście możesz zataić ten fakt, pytanie tylko czy warto ? Jeżeli zostaniesz maszynistą i będziesz miał nawrót schorzenia to wszystko i tak prędzej czy później wyjdzie a jaw, ze wszystkimi przykrymi tego konsekwencjami. Nie wiem czy jest sens dokładać sobie kolejną porcję stresu, do i tak stresogennego zawodu maszynisty.
Odpowiedz

Konrad mu napisze oświadczenie o przydatności i będzie maszynistą Wink
Odpowiedz

Siemanko!

Jestem po szkole kolejowej i niedługo będę miał egzamin na licencję ale po drodze jeszcze kolejowa medycyna pracy i postanowiłem zrobić badania krwi.
Próby wątrobowe okej ale na morfologi wyszło że mam trochę za mało krwinek białych. To będzie jakiś problem? Lekarz się doczepi do tego? :/
Odpowiedz

Dwa tygodnie temu przeszedłem badania w kolejowej medycynie pracy. Co do psychotestów to aktualnie: klikanie przycisków pod zapalonym światełkiem oraz klikanie przycisków na skrzyżowaniu światełek, co do części pisemnej to matryca ravena oraz wykreślanie kwadracików z ogonkami - jako, że mi nie poszło to najlepiej musiałem jako dodatkowe zadanie wykonać tablicę popelreutera dwukrotnie. Jako dodatkowe zadanie dla maszynistów był test osobowości (100 pytań).
Dziękuję za pokierowanie na priv Gilbert.
Robiłem badania w Katowicach, wszystko załatwione w jeden dzień, również wyniki badań krwi.
Odpowiedz

No i gratulacje. Kto nie ryzykuje szampana nie pije. Teraz to masz za sobą 1% tego co Cię czeka na ścieżce kariery do stanowiska Maszynisty Smile
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jaka medycyna kolejowa najlepsza jeśli chodzi o badania lekarskie? BaKu_Mechanik 1 1 472 18.11.2022, 09:15
Ostatni post: MR Q
  Medycyna pracy dla inżyniera budownictwa kolejowego Kiler 6 8 986 13.07.2013, 16:11
Ostatni post: Kiler

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.