Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kolejowa Medycyna Pracy
Witam, dostałem się do szkoły o kierunku technik transportu kolejowego, jednak muszę się jeszcze udać do Medycyny Kolejowej. 

Jakie czekają mnie tam badania ?

Temat scalony. Proszę nie dublować wątków //Adams
Odpowiedz

Zapytanie mam takowe,

Badania w ośrodku medycyny kolejowej na stanowisko Inżyniera budowy. Czy będzie problem z wadą po -0,25 oraz daltonizmem?
Odpowiedz

Witam serdecznie! Widzę tutaj dużo komentarzy odnośnie okulisty, badań słuchu badań z krwi, EKG, zdjęcia klatki piersiowej. Natomiast bardzo mało jest o reszcie badań bądź wizyt u specjalistów. W związku z tym pytanie jacy są specjaliści oraz jak wyglądają takie wizyty. Planuje rozpocząć licencję maszynisty i ze względu na koszty chciałbym jak najlepiej rozeznać się w temacie tych badań. Oczywiście z rozporządzeniem się zapoznałem. Pozdrawiam, z góry wielkie dzięki !!
Odpowiedz

Bo te badania są podstawą tak naprawdę określającą Twój stan zdrowia. Są również psychotesty i tutaj troszkę jest informacji, jakie są zadania. W zależności od miejsca przeprowadzania badań, mogą się testy i urządzenia różnić.
https://www.forumkolejowe.pl/temat-badan...dania_6626
Odpowiedz

Rozumie... A wyniki badań są analizowane przez lekarza internistę ?? Wizyta u chirurga czy też neurologa, ortopedy jest wymagana ??
Odpowiedz

Neurologa masz w zestawie badań. Wali Ci młotkiem po ciele, sprawdza równowagę i takie tam. Na sam koniec badań lekarz internista sprawdza wszystkie wyniki badań, które przeszedłeś i decyduje o braku przeciwwskazań do rozpoczęcia kursu na licencje.
Odpowiedz

Krew, mocz, narkotesty, psychotesty, RTG klatki piersiowej, okulista, laryngolog, neurolog, orzecznik na koniec
Odpowiedz

Cześć i czołem! Dostanę odpis badań lekarskich z KMP? Czy owe badanie trzeba robić od nowa?
Odpowiedz

Czy ktoś robił badania na licencję w Białymstoku w KMP przy ulicy Słonimskiej 15?
Odpowiedz

Cześć. Pracuje na kolei już drugi rok i pare miesięcy temu zrobiłem sobie licencję maszynisty. Podczas badań na kurs wyszły mi podwyższone próby wątrobowe. Lekarz oznajmił mi ze jakby były to badania na świadectwo, to by mi nie dał zdolnosci. Z tego co pamiętam AST miałem około 50, a ALT około 60. Od tamtego czasu staram sie dbać o to co spożywam i spędzam bardziej aktywnie swój czas. Parę dni temu robiłem sobie na wszelki wypadek badanie kontrolne, bo w przyszłym miesiącu mam już badania w medycynie pracy. Okazało się że AST mam już w normie a ALT jeszcze jest podwyższone - wynik 41,9 przy 40 dopuszczalnych. 

Moje pytanie jest takie: czy jest możliwość żeby lekarze w Bielsku-Białej,albo Katowicach mieli jakieś wątpliwości co do tych wyników? Jakie są Wasze doświadczenia?

Wątek scalony. Starajcie się dyskutować w istniejących tematach o podobnej tematyce, a nie zakładać nowych. Będę wdzięczny :)
//Adams 
Odpowiedz

Mi we Wrocławiu na cukier 109 przy braku bialka w moczu nic nie powiedziala orzecznik. To wszystko zalezy od lekarza oraz jego podejscia. Prawda jest tez taka że gdyby wszystkich mieli tak mocno scigac za proby watrobowe to na kolei juz chyba nikt by nie pracował
Odpowiedz

(04.02.2019, 12:30)Pietrek napisał(a): Parę dni temu robiłem sobie na wszelki wypadek badanie kontrolne, bo w przyszłym miesiącu mam już badania w medycynie pracy. Okazało się że AST mam już w normie a ALT jeszcze jest podwyższone - wynik 41,9 przy 40 dopuszczalnych. 

Moje pytanie jest takie: czy jest możliwość żeby lekarze w Bielsku-Białej,albo Katowicach mieli jakieś wątpliwości co do tych wyników? Jakie są Wasze doświadczenia?

W celu szybszego unormowania wyników polecam eliksir kolejarzy - ostropest plamisty, dostępny przykładowo w aptece w formie tabletek. To znakomity preparat wspomagający regenerację komórek wątroby. Minimum 2 tygodnie przed badaniami go zażywać i w tym czasie ograniczyć fastfoody, tłuste jedzenie oraz alkohol, a wyniki będą wzorowe. Wiem, bo na wszelki wypadek się do tego zastosowałem i było w porządku tydzień temu na badaniach na świadectwo, a lubię porządnie zjeść i od czasu do czasu coś mocniejszego na imprezie skosztować.
Odpowiedz

(04.02.2019, 12:36)Konrad1961 napisał(a): Mi we Wrocławiu na cukier 109 przy braku bialka w moczu nic nie powiedziala orzecznik. To wszystko zalezy od lekarza oraz jego podejscia. Prawda jest tez taka że gdyby wszystkich mieli tak mocno scigac za proby watrobowe to na kolei juz chyba nikt by nie pracował

(04.02.2019, 16:01)shinkadamo napisał(a): W celu szybszego unormowania wyników polecam eliksir kolejarzy - ostropest plamisty, dostępny przykładowo w aptece w formie tabletek. To znakomity preparat wspomagający regenerację komórek wątroby. Minimum 2 tygodnie przed badaniami go zażywać i w tym czasie ograniczyć fastfoody, tłuste jedzenie oraz alkohol, a wyniki będą wzorowe. Wiem, bo na wszelki wypadek się do tego zastosowałem i było w porządku tydzień temu na badaniach na świadectwo, a lubię porządnie zjeść i od czasu do czasu coś mocniejszego na imprezie skosztować.

To akurat wiem. Sam stosuje ostropest w formie naparu, a od jakiegoś czasu łącząc to z Essentiale Max.
Odpowiedz

Witam, nie chce otwierać nowego tematu dlatego piszę tutaj

Na wstępie chciałbym powiedzieć, że za 2 miesiące kończę szkołę jaką jest technikum o profilu mechaniczno elektrycznym i dalej chciałbym spróbować pójść na maszynistę zaczynając od licencji, niestety musiałbym ją zacząć dopiero po 21 roku życia, ponieważ muszę mieć wykonaną korekcję laserową bo posiadam -1,0 na prawe oko i -1,5 na lewe, ale pomijając tą rzecz mam pytanie do osób które już przechodziły badania, mianowicie co bada lekarz laryngolog oraz neurolog i jak badają równowagę ? Nie ukrywam że kiedyś miałem problem z błędnikiem (prawdopodobnie) ponieważ czasami co jakiś czas kręciło mi się w głowie, póki co już to nie występuje, ale chciałbym wiedzieć jak to badają.
Odpowiedz

Stajesz na jednej nodze z zamkniętymi oczami.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jaka medycyna kolejowa najlepsza jeśli chodzi o badania lekarskie? BaKu_Mechanik 1 1 528 18.11.2022, 09:15
Ostatni post: MR Q
  Medycyna pracy dla inżyniera budownictwa kolejowego Kiler 6 9 051 13.07.2013, 16:11
Ostatni post: Kiler

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.