Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Niebezpieczne incydenty na polskich torach
Brawo Ty
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
Odpowiedz

Język polska trudna język, ale PIĘKNY... Wink

Temat scalony. Tego typu informacje wrzucajcie w temat zbiorczy, bo nie ma sensu zakładania odrębnego wątku do każdego potrącenia, tym bardziej że podobne zdarzenia ostatnio mają miejsce niemal codziennie.  //Adams
Odpowiedz

http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/przemy...,13389528/

Nie ma miesiąca by gdzieś w kraju podczas manewrów nie doszło do groźnego wypadku..jak przewoźnicy nie otrząsną się z letargu to za niedługo za te marne pieniądze każdy manewrowy wybierze kasę w Biedronce niż narażanie się przy torach...nie mówiąc o badaniach co roku ...

Post scalony. Ile razy można prosić, żeby tego typu info wrzucać to tematu zbiorczego, a nie zakładać odrębnych wątków?  //Adams
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
Odpowiedz

No i dobrze, zwarty skład z huty do huty, najlepiej jako podwykonawca. Trzeba być naprawdę skończonym idiotą albo mieć kilka lat do emerytury, żeby w tej szanownej spółce robić.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

(…)"Do zdarzenia doszło piątek po godz. 15, na terenie nastawni kolejowej PKP Cargo w Medyce w powiecie przemyskim. 
- W trakcie manewru łączenia wagonów, jeden z pracowników z niewyjaśnionych dotychczas przyczyn znalazł się pod wagonem. Mężczyzna zginął na miejscu.(…)"
http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/przemy...,13389528/ 

Jestem pod wrażeniem tzw. dziennikarskiego przekazu. Dopiero teraz dowiedziałem się, co naprawdę dzieje się na terenie nastawni kolejowej...
Odpowiedz

No też z tego sie śmiałem..szczerze mówiąc to należy płakać jakie niedouki tworzą te wszystkie teksty i tytuły w artykułach  Dodgy
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
Odpowiedz

Photo 
Ok. 17.40 na szlaku Grabowno Wielkie - Bukowina Sycowska wykoleiła się lokomotywa EO07-370 prowadząca pociąg TLK "Pomorzanin" relacji Wrocław Gł. - Gdynia Gł. 

Info i foto grupa "Co i gdzie jedzie" by Facebook 

[Obrazek: 12595358_38795069_307046666526869_703525...6224_n.jpg]
Odpowiedz

Matejko to chyba na pierwszą w nocy do celu dojedzie.
Zefir też ma sporo opóźnienia ale nie mam pojęcia czy te zdarzenie miało na ten pociąg jakiś wpływ.
Odpowiedz

http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018-...odowanych/

Trochę lakoniczny opis zdarzenia, czyli wychodzi na to że bus wjechał w bok wagonów, w pociąg który już znajdował się na przejeździe?
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
Odpowiedz

https://wiadomosci.wp.pl/wypadek-w-lodzk...723693697a

To w końcu jaki to był pociąg ?   Big Grin    Pomijam juz fakt, że wg redaktorków to pociąg wjechał w busa,ale te tytuły i nazewnictwo juz przerabialiśmy tutaj..
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
Odpowiedz

https://wiadomosci.wp.pl/wypadek-w-lodzk...723693697a

To w końcu jaki to był pociąg ?   Big Grin    Pomijam juz fakt, że wg redaktorków to pociąg wjechał w busa,ale te tytuły i nazewnictwo juz przerabialiśmy tutaj..
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
Odpowiedz

Do "dziennikarskiej rzetelności" już przywykłem i nawet przestałem to komentować bo nie widzę sensu. Bardziej bym chciał poruszyć samo meritum. Ostatnimi czasy praktycznie nie ma dnia, w którym tego typu informacja się nie pojawiła. Najwięcej do myślenia daje najgłośniejsze zdarzenie, czyli wypadek w Szaflarach. Nie wiem co Wy o tym myślicie (chętnie Wasze zdanie poznam), ale mnie się wprost w głowie nie mieści żeby tak odpowiedzialna osoba jaką jest egzaminator mógł doprowadzić do takiej tragedii. Co gorsze nie dość że sąd odrzucił wniosek prokuratury o tymczasowe aresztowanie, to koleś nawet nie wykazuje najmniejszej skruchy tylko wręcz śmieje się w twarz, nawet bliskim tej dziewczyny.
Odpowiedz

Dostanie odsiadkę więc spokojnie. Przy śmiertelnym sąd musi go uwalić. Nie dostanie maksa ale siedzieć pójdzie. Nie ma nawet nad czym się zastanawiać, jego obowiązkiem było mieć czujność przy dojeżdżaniu do znaku Stop i być gotowym, iż kursantka go minie, wtedy musi zareagować. Jego tłumaczenie to idiotyzm, mianowicie powiedział, że chciał zatrzymać pojazd za torami i wtedy poinformować o zakończeniu egzaminu, to tak jakby na egzaminie pozwolić wjechać na skrzyżowanie na czerwonym i pojazd zatrzymać za. A co do aresztu to rozumiem każdego rozgoryczenie, ale nie mylmy aresztu od kary. Areszt jest tylko po to by podejrzany nie mógł wpływać na proces przygotowawczy w prokuraturze, nie ma przesłanek by gościa wsadzać na kilka miesięcy bez wyroku. Będzie odpowiadał z wolnej stopy, a po wyroku skazującym dostanie wezwanie do odbycia kary w zakładzie karnym, odpokutuje na pewno.
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
Odpowiedz

Na moje oko, to egzaminator depnął na hamulec na samym przejeździe (zamiast przed) przez co auto zgasło, co było skrajnie nieodpowiedzialne. Poza tym sam uciekł z pojazdu a po samym wypadku nie udzielił najmniejszej pomocy kursantce. Nie jestem w temacie, ale myślę że instruktorzy i egzaminatorzy prawa jazdy są szkoleni z zasad udzielania pierwszej pomocy.
Odpowiedz

Oczywiście że są, ponadto żeby zostać instruktorem przechodzisz egzamin z jazdy i kolejny idąc na egzaminatora...cóż, może już nie ten wiek i nie ten refleks dla tego gościa...
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.