Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dolny Śląsk - miejsca warte odwiedzenia
#1
dzien dobry;
zawsze mnie gdzies tam trochę kolej interesowała
A jakos tak ostatnio zainteresowała mnie bardziej., i znalalem forum
Mieszkam w Zabrzu niedaleko dworca, zdarza się że służbowo jezdzę pendoliną i IC do Iławy i Trójmiasta... i nakręciłem się

i oto jestem

poza tym jestem milosnikiem Dolnego Śląska, sztolni,bunkrów i tego typu historii

pozdrówka dla Wszystkich
Jacek
www.poszukiwawcza.pl
Odpowiedz

#2
Witamy serdecznie w drużynie Forum Kolejowe.pl. Mamy nadzieję że Ci się u nas spodoba i zostaniesz na dłużej. Smile

Z racji tego że oprócz kolei moimi pasjami są także góry i Dolny Śląsk, bardzo zaciekawiła mnie stronka, do której link wkleiłeś. Co roku spędzam urlop na Dolnym Śląsku w Karkonoszach, ale jakoś jeszcze nie miałem okazji się wybrać w Góry Sowie. Jednak po lekturze tego materiału naszła mnie ochota na wyprawę w tamte rejony Smile
Odpowiedz

#3
(30.06.2018, 22:24)Adams napisał(a): Z racji tego że oprócz kolei moimi pasjami są także góry i Dolny Śląsk, bardzo zaciekawiła mnie stronka, do której link wkleiłeś. Co roku spędzam urlop na Dolnym Śląsku w Karkonoszach, ale jakoś jeszcze nie miałem okazji się wybrać w Góry Sowie. Jednak po lekturze tego materiału naszła mnie ochota na wyprawę w tamte rejony Smile

Dolny Śląsk, historia i fortyfikacje to moje wielkie pasje. Strona którą podałem to strona naszej Grupy ktora prowadzi prace poszukiwawcze m.in na Dolnym Śląsku.
Chętnie doradzę co ciekawego można zobaczyć tam i nie tylko tam :Smile Ale to już pewnie na priv 

Ale i na DŚ jest wiele tematów kolejowych - w tym juz wiele niemal historcznych jak np Scinawka.

pozdrawiam!
jacek
Odpowiedz

#4
Wydzieliłem posty do odrębnego wątku, gdyż uważam że można rozkręcić całkiem interesującą dyskusję na temat Dolnego Śląska.

(01.07.2018, 18:42)coderiese napisał(a): Chętnie doradzę co ciekawego można zobaczyć tam i nie tylko tam :Smile Ale to już pewnie na priv 

Na pewno w te wakacje wybiorę się na Dolny Śląsk przynajmniej na tydzień, więc w razie potrzeby chętnie skorzystam z rad dotyczących miejsc wartych odwiedzenia. Tak jak wspomniałem wcześniej, bardzo zaciekawiły mnie rejony Gór Sowich. Szkoda że na razie transport kolejowy w tamtych rejonach daje wiele do życzenia, bo będąc na wakacjach przemieszczam się w dni powszednie na podstawie Regio Karnetu, a w weekendy biletu turystycznego bo tak wychodzi najtaniej. Smile
Nie mniej jednak swoją wiedzą na temat tego regionu możesz się dzielić publicznie, może inni użytkownicy także z niej skorzystają. Smile

(01.07.2018, 18:42)coderiese napisał(a): Ale i na DŚ jest wiele tematów kolejowych - w tym już wiele niemal historcznych jak np Ścinawka. 

Dolny Śląsk pod względem kolejowym jest ogólnie ciekawy. Przede wszystkim piękne krajobrazowo linie kolejowe, takie jak choćby Wałbrzych - Kłodzko - Kudowa Zdrój, czy moja ulubiona linia Jelenia Góra - Szklarska Poręba Górna. Jest także wiele pięknych, ale niestety nieczynnych linii, takich jak min Jelenia Góra - Karpacz, Kowary - Kamienna Góra, Jelenia Góra - Lwówek Śl,, czy Gyfów Śl. - Świeradów. Są plany reaktywacji części tych linii i mam nadzieje że dojdzie to do skutku. No i na koniec według mojej opinii Koleje Dolnośląskie są najtrafniejszą spółką samorządową w Polsce pod bardzo wieloma względami. Smile
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.