Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybór aparatu do kolejowych zdjęć
#1
Question 
Witam Smile mam w planach zakup aparatu do robienia kolejowych fotek , głównie do zdjęć na szlaku  itp.

Co sądzicie o moim wyborze, proszę o wyrażenie swojej opinii, bądź polecenie czegoś innego Wink

Aparat SONY DSC-W830B
[Obrazek: 06be8cacbd986964938bf77f43cbfeaa.jpg]



Rozdzielczość efektywna [Mpx]  
20.1
Rozmiar matrycy [cal]  
1/2.3
Rodzaj matrycy  
CCD
Maksymalna rozdzielczość nagrywania filmów  
1280 x 720
Maksymalna rozdzielczość zdjęć  
5152 x 3864
Pamięć wbudowana [MB]  
27

[i] Zoom cyfrowy  [/i]

X32

Zoom optyczny  

[i]X8[/i]


Aparat Kodak FZ152

[Obrazek: aparat-kodak-fz152-czarny_936698_2525974_350x350w50.jpg]
Rozdzielczość efektywna [Mpx]  
16.15
Rozdzielczość przetwornika [Mpx]  
16.44
Rozmiar matrycy [cal]  
1/2.3

Zoom cyfrowy  
X6
Zoom optyczny  
X15
Odpowiedz

#2
Żaden z tych aparatów nie zrobi zdjęcia jak lustrzanka. No ale na to trzeba wydać nieco więcej pieniędzy. No i umówmy się. Jeśli chce się robić lepsze zdjęcia, to i na lepszy obiektyw trzeba wydać pieniądze.
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#3
Dzięki za opinię, ale czy na sam początek takie aparaty mogą być odpowiednie ? Smile
Odpowiedz

#4
Osobiście z tych w.w. aparatów poleciłbym Canon. Zależy jak się definiujesz "zdjęcia na szlaku".
Jeśli mają być fotki z okna pociągu - bardziej skłaniałbym się do aparatu kompaktowego. Dla mnie w ruchu bardziej liczy się szybkość, większy zoom nie zawsze się sprawdzi. Mój sposób to przykładanie aparatu do szyby i strzelanie fotek.
Natomiast jeśli chcesz więcej zdjęć/filmów z miejscówki to niewiele pomogę. Na razie mam zbyt mało doświadczenia w temacie.

Z tego, co widzę - żaden z powyższych aparatów nie ma w opisie GPS. Ja preferuję fotki z okna - więc nie kupiłbym żadnego.
Mój wybór padł na 2 kompaktowe aparaty Nikon Coolpix: Aw130 i P900. Pierwszy mam od prawie roku, drugi od kilku tygodni. Oba mają wbudowany GPS. Jednak to już inna półka cenowa, chociaż i tak niewiele przy niektórych lustrzankach.
Odpowiedz

#5
(31.01.2018, 20:32)Bilet Ś-krzyski napisał(a): Zależy jak się definiujesz "zdjęcia na szlaku".
Natomiast jeśli chcesz więcej zdjęć/filmów z miejscówki
Mój wybór padł na 2 kompaktowe aparaty Nikon Coolpix: Aw130 i P900
Mam na myśli właśnie typowe zdjęcia z miejscówek, podczas przejazdu składu itp. Aby móc na dobrym zoomie, złapać bez rozmazania itp.
Spojrzę na modele które używasz, może któryś wpadnie mi w oko Wink
Odpowiedz

#6
Może ja się wypowiem, a właściwie powtórzę rady jakie otrzymałem od swoich zaufanych nauczycieli fotografii. Otóż, według ich rad, nie ma sensu rzucać się na głęboką wodę i od razu zaczynać od lustrzanki. Na początek lepiej poćwiczyć na lepszej jakości kompakcie, a dopiero później inwestować w lustro. Wiadomo, że z kompaktu nie wyjdzie tak idealne zdjęcie jak z lustra, ale z kolei nie mając umiejętności w ustawieniach manualnych, nawet lustrem można robić kaszanę. Tongue
Odpowiedz

#7
Jeśli chodzi o Nikona P900 to zoom 83x może robić wrażenie. Póki co jeszcze go nie przetestowałem. Mało światła w styczniu - to raz. Pracuję 7-15 czyli akurat w najlepszych godzinach na focenie. Podczas weekendów jakoś niewiele było słonecznych dni.
Dwa - mieszkam w okolicy z niską zabudową i maksymalnie złapię obiekty z odległości kilometra. No chyba że samoloty, ale póki co - powód j.w.
Trzy - łapanie obrazu z takich odległości słabo wychodzi bez podpory. Statyw lub parapet - jak najbardziej, z ręki to już było ciężko.
Jednym z polecanych obrazów dla tego aparatu to kratery na Księżycu. Jednak dzisiaj chyba niewiele z tego wyjdzie, bo "lisia czapa".

PS. Mam propozycję - przenosimy nasze wpisy tutaj: Pomoc w wyborze aparatu [?]
Odpowiedz

#8
Dziękuje za wszystkie porady, szczególnie twoje Adams i Faren oraz  Bilet Ś-krzyskiSmile
Btw Faren pisząc
(31.01.2018, 21:05)FAREN napisał(a): Za cene aparatów które wymieniłeś spokojnie kupisz leciwą lustrzanke z podstawowym obiektywem czy to Canona, Nikona  albo Pentaxa. Rozważ to zamiast bawić się w to co wymieniłeś.
Miałeś na myśli używane lustrzanki ? jeśli tak to na co zwracać uwagę przy zakupie ? pewnie nie lepiej kupować ich przez neta, tylko "life" aby sprawdzić wszystko czy działa itp. ?
Odpowiedz

#9
Przyznaję się do błędu, teraz dopiero zauważyłem:
Cytat:Osobiście z tych w.w. aparatów poleciłbym Canon.
Chodziło mi o aparat Sony, być może utkwił mi w pamięci podobny z wyglądu Canon.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jaki program do obróbki zdjęć? 3kV 0 517 23.02.2023, 13:39
Ostatni post: 3kV
Photo Jaki posiadacie model aparatu? sopelsky 8 4 540 28.05.2022, 15:17
Ostatni post: poluwa
  Pomoc w wyborze aparatu i obiektywu KW_PL 1 1 391 01.08.2021, 14:45
Ostatni post: Ogórkowy
  Obróbka zdjęć KeM9T 0 1 501 08.05.2021, 09:06
Ostatni post: KeM9T
  Umieszczanie zdjęć w Galerii ET22FAN 0 1 590 18.11.2020, 23:42
Ostatni post: ET22FAN

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.