Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wychowujemy przyszłych bezrobotnych
Byłem w tym liceum, ponieważ nie było takiego technikum, w którym byłyby ciekawe zawody.
Było technikum, ale to były kierunki dla dziewczyn: fryzjerstwo i kosmetyka.

I tu jest też sprawa uczniów, którzy wybierali i wybierają zawody, czy to w zawodówkach, czy w technikum, a nawet na studiach, które im nie pasują.
Jaki jest sens iść na jakiś zawód czy kierunek, którego się nie lubi? A idzie się na to dlatego, żeby w ogóle mieć jakiś zawód, bo nie ma w czym wybierać, gdyż nie ma innych, ciekawych zawodów dla tych uczniów, którzy by się odnaleźli w zawodach.
Ja jestem takim przykładem, gdzie poszedłem na zawód i praktyki, który mnie w ogóle nie interesował, bo nie było akurat takich zawodów, które by mnie zainteresowały i byłyby dla mnie.
Sporo osób wybierało ten zawód, więc i ja się tym pokierowałem, i być może był to mój błąd.
A i tak nie miałem zaliczonego, końcowego egzaminu z praktyki, ponieważ trafiłem na niewyrozumiałe Panie egzaminatorki ( a było to w jakimś budynku szkoły średniej ) i, mimo że byłem dobrze przygotowany, miałem odpowiedni strój, dobrze wykonałem to, co miałem wykonać, to jednak coś im nie pasowało i nie zostało mi to zaliczone.
Już nie powtarzałem tego egzaminu, bo miałem dość, a i tak nie zależało mi na tym, bo tego zawodu nie lubię.
Teoretyczny egzamin miałem zaliczony dobrze.

Jest duży problem w edukacji z egzaminatorami w szkołach. Różni są w tych egzaminach ludzie i jedni są dla uczniów wyrozumiali, przychylni, a inni są wredni i ich nie obchodzi to, że jacyś uczniowie się z czymś pomylą, czegoś zapomną i specjalnie nie zaliczają uczniom jakiegoś egzaminu, mimo że tacy uczniowie dobrze się przygotowywali.
Taka patologia wśród nauczycieli powinna być wyeliminowana, żeby nie krzywdzić uczniów, a dzieje się tak.
I to nie tylko na MATURACH.
W dzieciństwie wychowywałem się na torach kolejowych szczecińskiego dworca i stąd pozostał sentyment do kolei.

Odpowiedz



Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.