Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wychowujemy przyszłych bezrobotnych
Dla mnie to jest trochę śmieszne, żeby znowu wycofywać gimnazja i powracać do 8-tniej szkoły podstawowej i 4-tniego liceum, jak było to wcześniej.
Po co w ogóle było to wtedy zmieniać, pod koniec lat 90-tych, zmieniać podstawówki na 6-tnie i 3-tnie gimnazja.
A jeżeli już rząd w Ministerstwie Edukacji zamierza to znowu zmienić, to niech też pomyślą o technikum i szkolnictwie zawodowym i stworzą tam dobre zawody, które będą dobre w praktyce.
Przecież po szkolnictwie zawodowym można pójść dalej, np. też do jakiegoś technikum, żeby mieć dwa zawody, co jest lepszym rozwiązaniem, jak są dwa ciekawe zawody. Tylko że wtedy jest więcej nauki i zawodu i przedmiotów ścisłych.

Ja byłem w szkole zawodowej i potem w liceum, ale zaocznym, gdzie się płaciło. Ale to były sprawy groszowe. Nie to co na studiach zaocznych, gdzie płaci się dużo więcej za naukę.
W dzieciństwie wychowywałem się na torach kolejowych szczecińskiego dworca i stąd pozostał sentyment do kolei.

Odpowiedz



Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.