Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy pociąg się spóźni? Strona do śledzenia prognoz i historii opóźnień
#1
Cześć!

Pomimo, że zarejestrowałem się dopiero dzisiaj, to na forum byłem obecny już kilka lat temu ale od tamtego czasu niestety nie mam już dostępów do konta ani do e-maila, którego podawałem przy rejestracji. Kiedyś wygrałem nawet smycz w logo ForumKolejowe.pl i nawet myślałem, żeby dodać zdjęcia w ramach weryfikacji, ale jeszcze nie udało mi się jej odnaleźć Smile

Ale do rzeczy: w ostatnim czasie stworzyłem stronę, na której można śledzić opóźnienia pociągów na sieci PKP i uznałem że może Was zainteresować. W skrócie wykorzystuje ona dane z Infopasażera i na bieżąco je archiwizuje (z wykorzystaniem skryptu stworzonego przez tmaciejewski - https://github.com/tmaciejewski/ipa i wykorzystywanego na stronie ipa.lovethosetrains.com/) oraz wykorzystuje je do prognozowania opóźnień pociągów na kolejny dzień ich kursowania w oparciu o model machine learning.

Więcej szczegółów na temat modelu opisałem na stronie, natomiast obecnie osiąga on 92% dokładności w klasyfikowaniu opóźnień do jednego z czterech przedziałów (0-5, 5-20, 20-60, 60+). Model będę starał się na bieżąco udoskonalać tak, aby z każdym kolejnym tygodniem jakość prognozy była wyższa.

Strona jest jeszcze w wersji beta, więc w przypadku jakichkolwiek błędów czy nieprawidłowości, będę wdzięczny za komentarz lub wiadomość.

Mam nadzieję, że przypadnie Wam ona do gustu i czasem się Wam przyda!

Nie trzymając Was już dłużej w niepewności, strona dostępna jest pod adresem: http://www.czypociagsiespozni.pl
Odpowiedz



Wiadomości w tym wątku
Czy pociąg się spóźni? Strona do śledzenia prognoz i historii opóźnień - przez andzer - 24.10.2020, 16:35

Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Moja strona na Facebooku yoyoshi 0 2 935 10.04.2022, 21:23
Ostatni post: yoyoshi
  Strona na FB poświęcona moim zdjęciom kolejowym DamianT 0 3 639 05.05.2014, 09:19
Ostatni post: DamianT
  Strona Kolei Wielkopolskich syrenka 5 3 400 24.02.2012, 12:39
Ostatni post: mikrobart
  Prywatna strona Mytnika Mytnik 0 3 230 25.08.2011, 22:44
Ostatni post: Mytnik

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.