Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moje podróże kolejowe, weekendowe i nie tylko
#2
Photo 
Łódzki objazd

W związku z modernizacją lk 14 na odcinku Łask - Zduńska Wola pociąg PORTOWIEC jeździ aktualnie objazdem przez węglówkę. Nie mogłem przepuścić takiej okazji i już w sobotę, 8 września wybrałem się na zaliczenie tej trasy. Wyruszam o 9.52 z Łodzi Kaliskiej. Na Regio do Poznania ku mojemu zaskoczeniu jedzie klasyczny kibel. Frekwencja jak zwykle wysoka. Wysiadam w Sieradzu Warcie o 11. Czas pozostały do następnego pociągu spędzam min. w Galerii Dekada. Przed 13 zjawiam się na głównej stacji w Sieradzu. PORTOWIEC ze Szczecina do Katowic zjawia się planowo. W Zduńskiej Woli odbijamy na łącznicę i po przecięciu węglówki odbijamy w prawo. Odcinek do Zduńskiej Woli Południowej mam zaliczony Łka trzy lata temu. Po Kustrzycach, Hucie i Mokrej Częstochowskiej nie ma już śladu, a w Annolesiu ostał się tylko jeden peron. W Herbach Nowych kończę zaliczanie. W Katowicach jestem o 16.16. Nieco ponad pół godziny wykorzystuję na wizytę w sklepie. Tandem Feniksów z Gliwic do Częstochowy zjawia się z lekkim poślizgiem. Frekwencja bardzo wysoka, mimo dwóch jednostek są tylko pojedyncze miejsca. W Częstochowie jestem chwilę po planie i szybko przeskakuje do stojącego przy sąsiednim peronie kibelka do Łodzi Kaliskiej. W Koluszkach możemy przeczytać, że ŁKA Sprinter do Łodzi Fabrycznej jedzie przez... Łowicz Smile. Skład opuszczam w Łodzi Widzewie o 21.15.

Pełna relacja dostępna: http://kolejwedlugmnie.blogspot.com/2018...bjazd.html


Załączone pliki Miniatury
                   
Odpowiedz



Wiadomości w tym wątku
RE: Moje podróże kolejowe, weekendowe i nie tylko - przez superpkpkolej - 10.09.2018, 15:24

Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Moje podróże, małe i duże Tomasz K. 173 83 079 01.03.2023, 11:01
Ostatni post: Tomasz K.
  Kolejowo-krajoznawcze podróże Adamsa Adams 20 14 075 10.08.2022, 16:29
Ostatni post: Adams
  style podrozy i weekendowe podroze ced24 0 1 293 21.04.2021, 05:59
Ostatni post: ced24
  Jaki bilet na moje kółeczko? superpkpkolej 6 3 780 21.07.2016, 07:43
Ostatni post: Kolejoman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.