Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chińskie produkty.
#11
Ja powiem tak, kupiłem na targu spodnie na wiosnę i lato, są to cienkie spodnie, za 60 zł. i są wytrzymałe, dobrze mi się w nich chodzi, a były szyte w Chinach, bo pochodzą z chińskiej fabryki.
Tak samo, inne rzeczy, które pochodzą z Chin, czy Tajwanu nie muszą być złej jakości, ale to zależy od danego produktu.
Kiedyś np. były bardzo dobre, chińskie rzeczy i nie drogie i powiedział mi to jeden gość, znajomy, który jest już starszy i pamięta tamte czasy.
On jest MECHANIKIEM, naprawia jeszcze rowery, pracował kiedyś na dziale mechanicznym, w byłych, dużych zakładach, w moim mieście. I kiedyś naprawiał rowery, jak i teraz naprawia rowery i sobie porównuje.
Kiedyś wytwarzano bardzo dobrej jakości części do rowerów i zapewne też sprowadzano takie części z Chin. Nie wiem, jak to wyglądało dokładnie, ale chyba tylko niektóre części do rowerów sprowadzano z Chin, do polskich fabryk rowerowych, jak np. ROMET.

Dziś jest wiele, złej jakości części rowerowych, jest to często sprowadzane z Chin, Tajwanu, ale producenci - prywaciarze nie dbają o jakość, tylko o zbyt, żeby zapełnić tym rynek i brać za to pieniądze.
A że to jest złej jakości i szybko pada, to już się tym nie martwią. W moim rowerze, jak prowadziłem go do wspomnianego właśnie mechanika, często części padały, ale głównie w "mechanizmie korbowym".
Często padały koronki w suporcie, kilka razy się psuły suporty, i to niedługo po zamontowaniu.

Jak rower był kupowany, jeszcze z państwowej fabryki ROMET ( bo jest to polski rower tej właśnie firmy ), to on "chodził jak igła".
Nic się przez lata nie psuło i wszystko dobrze funkcjonowało.
Z czasem oczywiście wszystko się zużyje, jak się bardzo dużo jeździ na rowerze.
Obecne rowery, nie dość, że potrafią kosztować po dwa tysiące złotych i więcej, to trafiają się złej jakości rowery, gdzie coś pęknie i padnie...
To są "prywaciarze", którzy patrzą na swój zysk, ale wytwarzają słabej jakości części do rowerów i same rowery.
Nie znaczy to, że nie ma bardzo dobrej jakości rowerów na rynku, ale takie rowery to są bardzo drogie ( choć nie zawsze ) i często "na zamówienie" można takie rowery kupić.

Ale też nie można tak uogólniać, bo to wszystko zależy od rodzaju roweru i jakości. Można poszukać dobrej jakości rowery, jak się za tym trochę pochodzi.
W dzieciństwie wychowywałem się na torach kolejowych szczecińskiego dworca i stąd pozostał sentyment do kolei.

Odpowiedz



Wiadomości w tym wątku
Chińskie produkty. - przez Koni - 29.04.2018, 14:34
RE: Chińskie produkty. - przez kazio - 29.04.2018, 19:25
RE: Chińskie produkty. - przez Koni - 30.04.2018, 09:19
RE: Chińskie produkty. - przez kazio - 30.04.2018, 20:57
RE: Chińskie produkty. - przez ET40 - 28.05.2018, 12:53
RE: Chińskie produkty. - przez Bronislaw71 - 17.05.2018, 17:09
RE: Chińskie produkty. - przez Koni - 27.05.2018, 12:07
RE: Chińskie produkty. - przez Koni - 28.05.2018, 15:41
RE: Chińskie produkty. - przez EN57fan - 04.06.2018, 10:40
RE: Chińskie produkty. - przez Koni - 04.07.2018, 15:17
RE: Chińskie produkty. - przez Koni - 08.10.2018, 10:07

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.