Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pociągiem po Ukrainie
#7
Gżągal napisał(a):Mam nadzieję, że wstawione filmy nie spowodują opóźnień na stronie Wink Służę również poradami jakby ktoś chciał odbyć przejazd po "Ukrzaliznicy". Pozdrawiam!

Jechałem z moją narzeczoną w dł. weekend Bożego Ciała Warszawa - Przemyśl - Lwów - Sianki - Użgorod - Czop - Koszyce - Zilina - Zwardoń - Katowice - Warszawa i powiem tyle naprawdę warto póki jeszcze sytuacja polityczna na to pozwala.


Gżągal napisał(a):Powiem tak. Nastawienie do Polaków - super. Jestem trochę zdziwiony Twoim zapytaniem jak i samym artykułem. Poza dość dużym udziałem "banderowskich" pamiątek w wszystkich możliwych punktach turystycznych (serduszka w formie magnesu w barwach UPA, ładnie wyrzeźbione cytaty Bandery i innych tego typu postaci itd) nie widziałem żadnego zachowania, które można by określić jako antypolskie. Powiem więcej - ile razy prosiłem kogoś o pomoc to zawsze "do Polszy" odnosili się pozytywnie. Podczas jazdy pociągami przekonasz się ile jest w nich Ukraińców, którzy co prawda nie posiadają naszego obywatelstwa ale mają tzw. Kartę Polaka i biegle mówią w języku polskim.

Dokładnie tak jest jak piszesz potwierdzam. Chociaż w ob. Zakarpackim mieliśmy drobny incydent na tle narodowościowym, ale tak to super.

W Lwowie na dworcu kręci się często Żandarmeria szuka wśród poborowych dezerterów. Tacy to są właśnie hieroje Big Grin

W Chopie musieliśmy "uciekać" przed rezerwistami bo chcieli nam wódkę stawiać Big Grin
Odpowiedz



Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.