Ankieta: Ilu z nas wiedziało o akcjii PKP IC na nowe nazwy pociągów?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Tak, wiedziałam/em - głosowałam / em
46.15%
6 46.15%
Tak, wiedziałam/em - nie głosowałam / em
15.38%
2 15.38%
Nie wiedziałam/em
38.46%
5 38.46%
Razem 13 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Do Łodzi pojedziemy na "Uszatku"
#1
PKP Intercity ogłosiło konkurs na nazwy dla 10 pociągów które mają kursować od nowego rozkładu jazdy...

I o ile cieszę się że Intercity zapytało o to potencjalnych klientów, o tyle ich pomysły na nazwy pociągów uważam w kilku przypadkach za nietrafione - zresztą sami oceńcie:
Cytat:dla pociągu relacji Warszawa - Łódź. Na opcję "Deyna"; zagłosowano blisko 9000 razy i właśnie taką nazwę będzie nosić skład. Kolejny pociąg na trasie Warszawa - Łódź będzie się nazywać Uszatek. Skład Warszawa - Olsztyn nazwano Kortowo, Gdynia - Wrocław Bursztyn oraz Błyskawica, Warszawa - Bydgoszcz Kujawiak oraz Łuczniczka, Warszawa - Lublin Bystrzyca, a Warszawa - Białystok Esperanto.

Z perspektywy poznaniaka najciekawsza jest nazwa pociągu Katowice - Poznań. Internauci mieli do wyboru trzy opcje - Koziołki, Malta oraz Szychta. Zdecydowanie wygrały koziołki uzyskując prawie 3000 głosów.
Link ePoznan

I co? Fajne nazwy?

O ile rozumiem "Koziołki" kojarzone z Poznaniem, o tyle już "Malta" byłaby myląca nawet dla Poznaniaka. Skład "Uszatek" - pomimo miłych wspomnień z dzieciństwa - nie pasuje mi do niczego, tak samo jak "Esperanto" i "Błyskawica". Chociaż w ostatnim przypadku ciekawie będą wyglądały opóźnienia - "pociąg Błyskawica zwiększył opóźnienie do 360 minut, jednocześnie informujemy że opóźnienie może ulec zmianie" .
Zresztą głosowanie też było błyskawiczne, bo PKP IC ogłosiło głosowanie na FB 29 września które trwało tylko do 6 października.

Jestem aż ciekaw ilu forumowiczów wiedziało o tym głosowaniu - czy tylko ja byłem ślepy / zapracowany czy PKP IC zrobiło głosowanie tylko dla Facebookowców?

Pozdrawiam
sm31-131

P.S. Jak to stwierdziła moja żona - "jak Koziołki zgarną kogoś na torach to będzie można powiedzieć że się tryknęły :-D"
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz



Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.