Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zastępcza komunikacja autobusowa i brak miejscówek - ważne!
#1
Witam wszystkich.
Jestem tu nowa i nie bardzo wiedziałam, gdzie wkleić post ,więc jeśli złe miejsce wybrałam,proszę dać znać.


W dniu 16.08.2015r będe podróżowała pociągiem TLK83250 z rodziną z Tarnowa do Szczecina.



Jednak na ten pociąg jest przeznaczona zastępcza komunikacja autobusowa na trasie Tarnów-Kraków Głowny i dopiero w Krakowie mogę wsiąść w ten w.w pociąg.Z Tarnowa do Krakowa muszę się dostać zastępczym autobusem o numerach ZKA83250 (te same numery co pociąg, czyli są skoordynowane).

Dziś byłam zakupić bilety na tą podróż.

Dostałam następujące bilety:

- bilet dodatkowy na miejsca sypialne (ponieważ jedziemy z dziećmi ,wybrałam przedział sypialny od Krakowa)

-bilety na przejazd, na ktorych jest wpisane: OD Tarnów DO Szczecin.



Pytałam Panią w kasie, o bilety z miejscówkami na ten zastępczy autobus ale ta Pani powiedziała mi, że nie wie jak mi te miejscówki zarezerwować bo w systemie tego nie ma.

Na stronie internetowej PKP, widziałam ze pod tym autobusem pisze "rezerwacja obowiązkowa" a Pani mi jej zapewnić,dać nie mogła.



Nie chciałabym żeby zaistniała taka sytuacja, że bedąc w Tarnowie, Pan kierowca autobusu nie wpuści mnie, bo powiedzmy będzie miał komplet pasażerów.Przez taką sytuację spóźnię się na pociąg z Krakowa do Szczecina.Tam jest tylko pół godziny różnicy pomiędzy przyjazdem autobusu a odjazdem pociągu.



Na biletach nie mam napisanej rezerwacji miejscówek ponieważ i tak jadę sypialnymi ale czy ktokolwiek moze mnie zapewnic ze pan kierowca bedzie "trzymał" nasze miejsca dla nas, w tym zastepczym autobusie? Nie mam poprostu na autobus zadnego biletu...
No bo raczej nie mogę jechać autobusem na biletach "pociągowych"? Przecież patrząc na miejscówki w pociągu a autobusie to ten drugi ma zdecydowanie mniejszą pojemność na przewóz osób...
Co ja mam zrobić, aby mieć pewność, że w tym autobusie będzie dla mnie (i rodziny) miejsce, zapewnione miejsce???


Bede wdzieczna za udzielenie odpowiedzi kogoś kto cokolwiek może podpowiedzieć.

p.s
Dzwoniłam na infolinię dwa razy i dostałam dwie kompletnie inne odpowiedzi.Sami pewnie nie wiedzą.



Pozdrawiam
Odpowiedz



Wiadomości w tym wątku

Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Autobusowa komunikacja zastępcza Kraków regiss 2 2 768 01.06.2017, 15:42
Ostatni post: regiss
  Brak wagonu w zestawieniu batmavn 4 3 714 01.01.2015, 21:03
Ostatni post: batmavn
  Brak ważnego dowodu osobistego a bilet internetowy abc1 7 8 686 30.07.2013, 15:04
Ostatni post: abc1

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.