Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak najlepiej do Zakopanego?
#8
AndrzejB napisał(a):Nie chciałbym jechać w dużych wagonach bezprzedziałowych, zamiast tego w przedziałach 6-osobowych. Takie przedziały, jak mi się zdaje są w klasach 1 i 2. Jakie są różnice w tych klasach?

Z wagonami bywa czasami loteria. Kiedyś jadąc do Lublina mieliśmy jechać w wagonie z przedziałami, a jechaliśmy w wagonie a'la PKS (bezprzedziałowy), natomiast dzień później jadąc do Krakowa mieliśmy jechać w bezprzedziałowym i jechał przedziałowy.

AndrzejB napisał(a):Myślę też o wagonie restauracyjnym, i tu pytanie, gdybym się oddalał, a bagaż miał na górze w przedziale, to nie jechałbym ze znajomymi, więc musiałbym ten bagaż wziąć ze sobą?
W EIC jest możliwość zamówienia jedzenia do przedziału - wystarczy złapać obsługę Warsu roznoszącą darmowy poczęstunek/zamówione dania (nie wiem jak jest z piwem; wydaje mi się, że można je spożywać jedynie w Warsie).

AndrzejB napisał(a):Poza tym jak patrzyłem, do Zakopanego TLK jest tylko raz dziennie (a EIC jeszcze rzadziej) o godzinie 0:20.

Ciekawe. Sitkol i PKP pokazują, że faktycznie jest tylko nocne połączenie TLK do Zakopanego. A wyszukiwarka na stronie Intercity pokazuje pociąg o 10.00 jako bezpośredni pociąg do Zakopanego.
Odpowiedz



Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.