Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PKP IC tonie...
#11
Jednak nie musi kolej konkurować w cenie biletów standardowej, gdyż tu nie da rady bo droższe koszta na uruchomienie. Natomiast mogli by wzorem tanich linii lotniczych (i też Polskiego Busa), sprzedać choćby pierwsze 10% biletów np. za 20% ceny. Wtedy ci najbardziej oszczędni by wyhaczyli bilety Kraków-Warszawa za cenę Polskiego Busa i by byli zadowoleni a w świat by szła fama, że można pojechać pociągiem z Krakowa do Warszawy za przykładowo 10 zł. Strat by to wiele nie przyniosło bo 90% biletów by już kosztowało o wiele więcej, ale reklama, że można Wyhaczyć Kraków-Wawa za 10 zł bezcenna. Tak działa PB na właśnie takiej famie. Tuż przed odjazdem ich bilety już są wiele droższe. IC oczywiście ma "wcześniej taniej" ale 15% to raczej żart niż promocja. Promocja to co najmniej -50%. Ale wie to Polski Bus, wie RyanAIr wiedzą sieciówki z ubraniami w galeriach handlowych. PKP IC natomiast usilnie stara się niedopuścić, by ktoś czasem taniej pojechał (jedynie kółeczko na podróżniku chyba wyjdzie wyraźnie taniej, o ile przejedziemy co najmniej 1000 km, na normalnych przejazdach nie ma opcji na jakąś konkretną zniżkę nawet przy zakupie dużo wcześniej).

Śmieszne są też promocję Kraków-Zakopane za 25 zł, kiedy autobus kosztuje 18. Co mnie to obchodzi, że kolej jedzie dookoła 150 km zamiast 100 i że normalna cena to 36 zł. Nic mnie to nie obchodzi, wezmę autobus bo tańszy i szybszy. Więc co z tego, że taniej niż cena katalogowa jak i tak nikt nie pojedzie. Ja jechałem dla zabawy raz bo lubię kolej, to był cały pusty skład. Miałem nawet nie prywatny przedział a chyba prywatny wagon!!!

Śmieszna jest też obniżka cen kuszetki, gdzie kuszetki staniały ale najtańsza tania kuszetka zdrożała. Też mi promocja. Dla osoby płacącej 100%, bilet z jakąkolwiek dopłatą do kuszetką już jest tak drogi, że w grę nie wchodzi dla mnie żadna inna kuszetka niż ta najtańsza.
Mám rád Českých Drah.
Odpowiedz



Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.