Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Michałoróżności
#27
^^ Łeba była jedną z opcji, jednak gdybym się tam wybrał, nie wcisnąłbym nigdzie linii Runowo - Szczecinek. A dużo bardziej prawdopodobne jest to, że wrócę w okolice Łeby np. za rok niż to, że znów trafię do Szczecinka. Podobny dylemat miałem z Braniewem - tam czy linia 207? Wybrałem 207 w końcu.

Dzień 2. Olsztyn i szlak Olsztyn - Ełk przez Szczytno, Pisz
23.06. Pora zacząć prawdziwe podróżowanie i to od razu na drugi koniec Polski! Dzisiaj przede mną trasa Kraków - Ełk (przez Nidzicę, Olsztyn, Pisz). Już dawno chciałem ponownie odwiedzić Mazury, chociaż przejazdem. W Kamieńskich koło Orzysza, Mikołajkach, Rucianym spędziłem kilka świetnych wakacji i po prostu chciałem powspominać. No i do tego zaliczyć sobie fajną linię lokalną Olsztyn - Ełk przez Pisz póki jeszcze coś jeździ na niej na całej długości.
Przygotowany, spakowany i nieco zawiedziony pogodą (ledwo 15 stopni i wiatr, chociaż nie padało przynajmniej...) wstałem i podjechałem sobie tramwajem numer 5 pod dworzec, skąd udałem się na peron 5, z którego o 8:18 odjeżdżał TLK "Sukiennice"...

Więcej na blogu Michałoróżności

[Obrazek: atzbAn1m.jpg]

[Obrazek: Amvk5W6m.jpg]

[Obrazek: 9ez7YRSm.jpg]

Więcej na blogu Michałoróżności



[ Dodano: 2015-07-14, 02:10 ]
Dzień 3. Ełk - Toruń trasą nie najprostszą
Trasę Ełk - Toruń zaplanowaną na ten dzień pokonałem przez Korsze, Olsztyn, Elbląg, Malbork, Grudziądz, Chełmżę i Bydgoszcz. Pierwotnie zależało mi na zaliczeniu całej linii nr 207 Malbork - Toruń Wschodni, ale na wakacje zamknięto odcinek Chełmża - Toruń Wschodni. Przygotowałem się na dziurę na mapie zaliczonych linii i konieczność skorzystania z ZKA, ale przypomniałem sobie, że przecież z Chełmży są też pociągi do Bydgoszczy. I akurat, trafił się taki o odpowiedniej godzinie, zdążyłem nawet zaplanować sobie obiad w tym miasteczku. Do tego przyjeżdżał na tyle wcześnie, bym mógł poświecić trochę czasu na zwiedzenie Bydgoszczy.
Tak więc o 7:41 24.06.2015 wyruszyłem z Ełku pociągiem TLK "Rybak", w którym duża frekwencja znów mnie zaskoczyła. Cudem zająłem chyba ostatni wolny przedział. W Malborku miałem tylko 20 minut na przesiadkę, więc lekki dreszczyk emocji towarzyszył mi podczas podróży.

Więcej na blogu Michałoróżności

[Obrazek: 2zTAe2rm.jpg]

[Obrazek: wzNQwQqm.jpg]

[Obrazek: w8WP09Am.jpg]

[Obrazek: FVZAw0nm.jpg]

Więcej na blogu Michałoróżności
Odpowiedz



Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.