Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Michałoróżności
#25
^^ Dzięki, poprawione. Będę pamiętaj o prawidłowej odmianie.

Wakacje z koleją
Obiecywałem relacje z Sudetów (jednak już powstała), ale zdecydowałem najpierw wrzucić coś zgoła innego.
Nie pisałem wcześniej o moich planach, by nie zapeszać, ale teraz, kiedy już wróciłem, mogę to zrobić. Tak się złożyło, że w tym roku udało mi się zorganizować dziesięciodniowe wakacje, podczas których skupiłem się na pozaliczaniu linii kolejowych z dala od rodzinnej Małopolski. Planowałem to od maja, kombinowałem z wariantami tras, pociągami alternatywnymi, noclegami, czasem poświęconym na zwiedzanie miast, w których zatrzymałem się po drodze, biletami itd.
I tak 22 czerwca, zaraz po udanej porannej gastroskopii (w roli pacjenta) rozpocząłem podróż. Przede mną było ponad 6000 km, 16 województw, góry (Sudety), Roztocze, Warmia i Mazury, Bałtyk i Pojezierze Pomorskie. Trasy starałem się dobierać bardziej lokalne i unikać magistral (co nie zawsze było możliwe).
Na razie napiszę tylko, że plan udało mi się zrealizować w 100%, więc jest co relacjonować.

Tak więc zapraszam (tym razem NA PEWNO) na cykl relacji poczynając od 22 czerwca, który to dzień można nazwać swoistym preludium do całego wypadu, gdyż było to małe kółeczko z Krakowa do Częstochowy i z powrotem. Wieczorem.

Więcej na blogu Michałoróżności

[ Dodano: 2015-07-05, 22:57 ]
Dzień 1. Śląskie ogryzki cz. 2 na dobry początek
Zaczynamy!
Poniedziałek, 22.06. Byłem już w Krakowie z plecakiem, gotowy na przygodę. Rano tylko czekała na mnie gastroskopia w Szpitalu Narutowicza, tym razem jednak w roli pacjenta zamiast studenta. Po badaniu (które swoją drogą nie wykazało żadnych nieprawidłowości poza niewielką przepukliną rozworu przełykowego), porządnym angielskim śniadaniu w "Nowym Bufecie", załatwieniu paru sprawunków przyszła pora wyruszyć na pierwszy, krótki wyjazd typowo w celu zaliczania.
Od dawna brakowało mi linii nr 700 Częstochowa Os. - Częstochowa Stradom, linii nr 133 na odcinku Dąbrowa Górnicza Ząbkowice oraz linii nr 1 na odcinku Częstochowa - Zawiercie. Kilka dni wcześniej wyczytałem w tabelach, że pociągi Regio Kielce - Częstochowa jeżdżą przez Stradom ze względu na remont łącznicy nr 701 oraz, że TLK "Stoczniowiec" w kierunku Krakowa jedzie, zamiast przez Koniecpol, przez Dąbrowę Górniczą Ząbkowice i Jaworzno Szczakową. Do tego dołączyłem zaliczanie "Wiedeńki" i plan był gotowy.
Tak więc o 14:12 wsiadłem do "Światowida" i podjechałem nim do Częstochowy Stradom.

Więcej na blogu Michałoróżności

[Obrazek: g7Zy8GWm.jpg]

[Obrazek: e1gZbqlm.jpg]

[Obrazek: e91xLBtm.jpg]

Więcej na blogu Michałoróżności
Odpowiedz



Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.