Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sens komunikacji zbiorowej... Trzeba się zastanowić
#16
Gordon napisał(a):drogi w centrach miast bym poprzerabiał na pasy dla autobusów i ścieżki rowerowe, dodatkowo wprowadził takie prawo: Najpierw pieszy, potem rower, potem autobus komunikacji, a dopiero na koniec samochód jeżeli się jeszcze zmieści.
Jak masz poza miastem ofertę o kant ... roztrzaś to spróbuj wyegzekwować przestrzeganie zakazu parkowania na ścieżkach rowerowych.
Cytat: Pieszemu dać pierwszeństwo jeżeli tylko podejdzie do pasów, a ścieżki rowerowe miały by priorytet przed drogami.
Ale pod warunkiem, że mi oddasz za lakierowanie samochodu jak bydło na dwóch kółkach (oczywiście nie generalizujemy) rozpanoszy się całkiem. Na to wymyślono drogę, żeby każdy korzystał z niej umożliwiając jednocześnie spokojne korzystanie innym. A myślę, że nienawiść kierowców do rowerzystów (i innych użytkowników jednośladów) jest jak najbardziej uzasadniona, bo rowerzysta to takie gorsze wydanie pieszego-nie myśli zupełnie tak samo, nie patrzy z czego żyje, a w dodatku jest zwrotniejszy.
Cytat:Choć ja bym poszedł krok dalej i jeszcze zlikwidował zieloną strzałkę, żeby pieszy mógł iść na zielonym bez patrzenia czy go po mimo zielonego nie przejedzie bo wariaci jadą na tej strzałce nie patrząc na pieszych.
A ja bym chciał, żeby pieszy zdał sobie sprawę, że pasy to nie gwarancja nieśmiertelności i jadąc 50 km/h droga hamowania to nieco więcej niż 30 cm... Pomijając fakt, że ostatnio ruszając ze świateł omal nie rozjechałem dwóch bezmóżdży. Tak, wyleźli na czerwonym wprost pod maskę. No i co w takiej sytuacji mogę? Od czasu ich zlokalizowania do czasu wciśnięcia hamulca czas płynie, a pojazd jedzie.

Cytat:to ludzie będą zmuszeni się przesiąść i z samochodów będą korzystali wyłącznie Ci, którzy muszą.
Widzisz, w pewnym związku idea przybrała kształt realniejszy-z komunikacji korzysta tylko ten, kto musi Wink. Podnieśmy ceny paliwa, wtedy w ogóle na drogach będą tylko rowerzyści, jeźdźcy i ci, którzy muszą koniecznie jechać.

Cytat: A to nie jest zielone, zielone to ja mam jako pieszy.
Zielone światło tylko na kolei gwarantuje, że droga jest wolna, a i to nie zawsze.
Cytat: Samochodem wygodniej, nie trzeba stać i zimą zwłaszcza marznąć i tuptać czekając na autobus
Jak rzadko kiedy muszę się z Kolegą zgodzić Wink
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz



Wiadomości w tym wątku

Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Turcja. Jeden bilet do wszystkich komunikacji miejskich w 2023 norbis97 2 3 038 15.02.2018, 20:01
Ostatni post: kazio
  [Poznań] Madalina - muzeum komunikacji czy nowe bloki? sm31-131 0 2 864 23.05.2016, 19:53
Ostatni post: sm31-131
  [Wrocław] Jakość i bezpieczeństwo komunikacji publicznej ET40 50 21 199 15.04.2016, 16:07
Ostatni post: ET40
  Muzea Komunikacji w Polsce Rzeszowianin 2 3 887 22.06.2015, 14:09
Ostatni post: vernalisadonis
  [Szczecin i aglomeracja] Ankieta o komunikacji miejskiej Mariusz W. 1 2 725 11.08.2014, 22:02
Ostatni post: RenataSz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.