Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moje podróże, małe i duże
#17
MKSzymon, Kupujesz bilet do granicy (Międzylesie Gr.) w złotych, a od Lichkov Gr, w koronach.

[ Dodano: 2013-02-26, 18:31 ]
Kółeczko na ZVON-ie.

Z "Lubuskiego Wypadu" został mi do wykorzystania drug dzień Turystyka. Nie miałem z nim co zrobić, więc postanowiłem go wykorzystać i odwiedzić naszych zachodnich sąsiadów. Co prawda Turystyka w tym dniu wykorzystałem tylko na odcinku Zielona Góra-Węgliniec i Zgorzelec Miasto-Zielona Góra, ale lepsze to niż nic.
W Niedzielę 17 Lutego wyruszyłem z Zielonej Góry weekendowym REGIO do Jeleniej Góry. Trafił się SA133. Trasę znam z zeszłorocznych kółeczek, więc nie ma co się rozpisywać. Podczas kontroli biletów zapytałem panią kierownik o moją 4-minutową przesiadkę w Węglińcu, stwierdziła, że nie będzie problemów. Największa wymiana podróżnych tradycyjnie w Żarach, gdzie przy sąsiednim peronie stał BÓBR do Wrocławia. W Ruszowie mijanka z luźną SU46. W Węglińcu dołączył do mnie Adam (KD Chłopak), który towarzyszył mi w części wyjazdu. Szybka przesiadka na oczekujące już Desiro do Drezna i czas rozpocząć właściwą cześć wyjazdu. Frekwencja w granicach 50%, więc bez problemu znaleźliśmy miejsce. Kontrola biletów jeszcze przed Pieńskiem. Jazda E-30 to nic ciekawego, następnie most graniczny i wjechaliśmy do Niemiec. W Görlitz niemal 100% wymiana podróżnych, na odcinku Zgorzelec-
Görlitz w pociągu kilkunastu pasażerów. Tak więc opowieści o tłumach jeżdżących z Wrocławia do Drezna, oraz o dużej liczbie pasażerów przekraczających granicę można schować między bajki. Po odjeździe z Görlitz niemal każdy pasażer został poproszony o dowód tożsamości.
Głównym planem na dziś była przejażdżka wąskotorówką na trasie Zittau-Bersdtorf-Kurort Oybin-Bestdorf-Kurort Jonsdorf.-Berstdorf-Zittau. Jednak nie chcieliśmy w dwie strony jechać tą samą trasą, więc do Zittau pojechaliśmy przez Bischowfswerdę. Tak więc z naszego RE wysiedliśmy w Bischowsferdzie, gdzie wykonałem pierwsze foty:
[Obrazek: dworzec_bischowsferda]
[Obrazek: dworzec_bischowsferda]
[Obrazek: dworzec_bischowsferda]
[Obrazek: dworzec_bischowsferda]
[Obrazek: dworzec_bischowsferda]

Przed naszym RE zjawiła się osobówka z Zittau do Drezna, fota:
[Obrazek: dworzec_bischowsferda]

Chwile po nim zjawił się wspomniany wyżej RE z Drezna do Zittau. Przed zajęciem miejsca fota:
[Obrazek: dworzec_bischowsferda]

W rejonach Görlitz i Zittau jeżdżą niemal same składy bez otwieranych okien, więc o foty stacji było ciężko. Po odjeździe odbiliśmy w prawo od linii do Görlitz. Trasa trochę pagórkowata, od czasu do czasu też jakieś pole lub las. Frekwencja w granicach 60%, ale kilka wolnych czwórek się znalazło. W Zittau skład naszego pociągu po zmianie czoła udał się w drogę powrotną do Drezna. Dwie szybkie fotki z Zittau:
[Obrazek: dworzec_zittau]
[Obrazek: dworzec_zittau]

Po krótkim spacerku znaleźliśmy się na wąskotorowej części dworca. Skład pociągu już podstawiony, ale brakowało parowozu, który chwilę po naszym przyjeździe robił oblot. Fotki z wąskotorowej części dworca w Zittau:

[Obrazek: zittau_dworzec]
[Obrazek: zittau_dworzec]
[Obrazek: zittau_dworzec]
[Obrazek: zittau_dworzec]
[Obrazek: zittau_dworzec1]

Na kolejne foty załapał sie parowóz oblatujący skład:....

Foty parowozu, a także dalsza część trasy, wraz z wszystkimi fotami na moim blogu

Zapraszam.
Odpowiedz



Wiadomości w tym wątku

Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kolejowo-krajoznawcze podróże Adamsa Adams 20 14 102 10.08.2022, 16:29
Ostatni post: Adams
  style podrozy i weekendowe podroze ced24 0 1 299 21.04.2021, 05:59
Ostatni post: ced24
Photo Moje podróże kolejowe, weekendowe i nie tylko superpkpkolej 9 5 043 09.08.2019, 15:51
Ostatni post: superpkpkolej
  Jaki bilet na moje kółeczko? superpkpkolej 6 3 800 21.07.2016, 07:43
Ostatni post: Kolejoman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.