Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moje podróże, małe i duże
#1
Witam.
Mam nadzieję, że administracja forum nie będzie miał nic przeciwko, jeśli założę sobie temat o swoich podróżach.
Zamieszczał tutaj będę relacje z podróży, które odbyłem, a także plany podróży, na które będę się wybierał.
Na początek krótka relacja z Wypadu na Wielunia.

Wypad do Wielunia Dąbrowy.

Już długi czas planowałem sobie odświeżenie trasy Kalety-Wieluń Dąbrowa, co w końcu uczyniłem dzisiaj, 10. Listopada. Dzięki cięciom (PKP) PR obecnie praktycznie nie było z czym tego połączyć, bo zarówno odcinki Wieluń Dąbrowa-Kępno, Herby Nowe-Chorzew Siemkowice, Herby Stare-Herby Nowe, jak i Kalina-Herby Stare zostały pozbawione ruchu pociągów regionalnych (osobowych). Już nie wspominam o tym, co PR zrobiły z linią Częstochowa-Lubliniec-Częstochowa (dotyczy to oczywiście stacji Herby Stare, nie Nowe), zostawiając na niej LISWARTĘ, oraz aż jedną parę w relacji Lubliniec-Częstochowa-Lubliniec. Prawie wszystko to, było zasługą "wspaniałego" ŚZPR, którego akurat cięcia były mocną stroną. Na szczęście (czy na szczęście to się okaże) od nowego rozkładu miejsce ŚZPR zajmą Koleje Śląskie. już teraz wiadomo, że w związku z przejęciem całego województwa przez KŚ nie będzie bezpośrednich pociągów m.in. do Kielc, Kluczborka, Opola czy Wielunia Dąbrowy. Mnie, jako pasażerowi pozostaje nadzieja, że pociągi KŚ i PR będą ze sobą skomunikowane w Sławkowie, Strzelcach Opolskich, Kędzierzynie Koźlu, Krzepicach czy Lublińcu. Nie jest to pewne, bowiem jak wiemy obecnie skomunikowania pociągu KŚ z własną KKA stanowią dla nich problem, ale jest to młoda spółka, więc miejmy nadzieje, że zacznie uczyć się na własnych błędach.
Dobra koniec tych rozważań, czas wrócić do tematu relacji Smile

Wyjazd rozpoczął się tradycyjnie, czyli dojściem na dworzec PKP w Chorzowie Batorym. Po kilkuminutowym oczekiwaniu zjawił się REGIO 46939 relacji Katowice-Kluczbork. Skład stanowiła jednostka o numerze 1035, dobrze mi znana z dwóch wyjazdów SKR, organizowanych przez Cieszyńskie Stowarzyszenie Miłośników Kolei. Zaraz po wejściu zakupiłem Bilet Turystyczny i usadowiłem się wygodnie na siedzeniach de luxe. Jak na Sobotę skład wcale nie był taki pusty, a po dobiciu pasażerów z Bytomia pociągiem jechało blisko sześćdziesięciu pasażerów, co na tej trasie jest sukcesem. Przed Bytomiem Północnym zaliczyliśmy 5-minutowy postój, w związku z przepuszczeniem towara. Do tego na odcinku Radzionków-Nakło Śląskie jechaliśmy wolniej, niż przewidywał rozkład. Spowodowało to kilkuminutowe opóźnienie "mojego" składu, ale na szczęście nie zagrażało to przesiadce w Tarnowskich Górach. Kibel do Wielunia Dąbrowy był już podstawiony, ale ja przed zajęciem miejsca wykonałem 2 foty:
[Obrazek: SDC16254.JPG]
[Obrazek: SDC16253.JPG]
Frekwencja w granicach 30%, dużą część pasażerów stanowili przesiadkowicze z pociągu Katowice-Kluczbork. Odjazd nastąpił punktualnie, kontrola biletów w okolicach Miasteczka Śląskiego. Do Kalet jechałem trasą, którą dobrze znam. Po odjeździe z Kalet "Węglówka" odbija w prawo od linii Kalety-Wrocław Mikołajów, a ja przypomniałem sobie trasę, która ostatnio jechałem 5 lat temu. Oczywiście uwieczniłem każdy postój w drodze do Wielunia Dąbrowy...
Całość z fotami na moim blogu
Odpowiedz



Wiadomości w tym wątku

Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kolejowo-krajoznawcze podróże Adamsa Adams 20 14 078 10.08.2022, 16:29
Ostatni post: Adams
  style podrozy i weekendowe podroze ced24 0 1 294 21.04.2021, 05:59
Ostatni post: ced24
Photo Moje podróże kolejowe, weekendowe i nie tylko superpkpkolej 9 5 024 09.08.2019, 15:51
Ostatni post: superpkpkolej
  Jaki bilet na moje kółeczko? superpkpkolej 6 3 781 21.07.2016, 07:43
Ostatni post: Kolejoman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.