Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gastronomia dla podróżnika
#52
semaforek napisał(a):Jeśli chodzi o hity kulinarne dworcowe to od lat mam kilka sprawdzonych dań:

Zapiekanki w Olsztynie - z pieca, z dobrym sosem, jak wejdziemy do budynku dworca od ulicy to po prawej stronie jest taki bar.

Zapiekanki w Rzeszowie - dużo lepsze niż w te w Olsztynie, oprócz tego że z pieca to są ze świeżymi warzywami. Do kupienia w dowolnej budce przed wyjściem z tunelu pod peronami.

Bułki z pieczarkami w Bielsku Białej - jedyne w swoim rodzaju, nigdzie indziej takich nie spotkałem. Są bardzo dobrze przyprawione. Do kupienia po wyjściu z tunelu po peronami po prawej stronie są 2 budki, w obu mają dobre.

Wrocławskie Knysze - przed remontem było to danie ogólnodworcowe na Wrocławiu Głównym. Obecnie najlepsza budka przeniosła się na dworzec PKS, po wejściu do budynku dworca PKS zaraz za drzwiami po prawej stronie. Tam mają najlepsze, dużo lepszych warzyw i własny sos dają. Zwykle jadam wersję z kotletem, serem lub parówką.

Frytki po wiedeńsku - są to frytki zapieczone z żółtym serem i keczupem, pyszne. Dostępne wyłącznie na stacji Opole Główne na peronie 1 i ponoć jeszcze na peronie 4.

Z tej listy, to nie próbowałem tylko Opola i Bielska. Smile Dodam, że w Gnieźnie kiedyś były bardzo duże zapiekanki w niskiej cenie przy dworcu, ale nie było mnie już tam z 20 lat. :-)
Odpowiedz



Wiadomości w tym wątku

Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Bilet podróżnika - jakieś pomysły? trolowaty 20 8 715 06.01.2017, 19:55
Ostatni post: TucoRamirez
  Książeczka podróżnika Gżągal 13 5 370 06.10.2015, 10:20
Ostatni post: DamianT

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.