Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozkład jazdy 2023/2024
#1
Lightbulb 
W związku z faktem, że od 17.10.2022 roku rozpoczęto proces prac nad konstrukcją RJ 2023/2024 otwieram temat: RJ/propozycje/uwagi/przecieki.
Odpowiedz

#2
Na sezon letni w rozkładzie 2023/24 do grupy wagonów do Krynicy-Zdrój w pociągu TLK Karpaty byłoby dobrze dodać wagon sypialny. Z racji faktu, że to uzdrowisko, z pewnością osoby starsze i rodziny z dziećmi jadące z północy kraju skorzystałyby z tej opcji. Obecnie mogą jechać całą drogę na siedząco, co dla tej grupy pasażerów nie będzie wygodne, lub jechać w sypialnym do Krakowa i wysiadać o 3 rano aby zmienić wagon.
Odpowiedz

#3
IC Sierzputowski ma w końcu być tylko ostatnio nie znalazły się na niego pieniądze. Trasa ma być Kraków - Rzeszów - Leżajsk - Zaklików - Lublin - Lubartów - Łuków - Mordy - Hajnówka - Białystok.

Natomiast przymierzany będzie na Podsudecką Halny. Trasa genialna po prostu ?
Odpowiedz

#4
Zwątpiłbym, aby Halny pojeździć przez Podsudecką, bo nie ma szans. a może Pomorzanin albo Heweliusz z Gdyni jako łącznika. Zamiast tego ma być druga para Jelenia Góra - Kraków Główny, miałby nazwać „Ślęza” Chciałbym aby drugiego połączenia Wrocław - Poznań - Szczecin - (Świnoujście) przywrócić do ruchu między LK 271 a 351 na dziennego pociągu może albo Chełmoński, albo Siemiradzki wydłużonego do Szczecina. Oraz odzyskać druga para EIC Szczecin - Warszawa- Szczecin, awans Wyczółkowskiego na IC, miałby być wydłużony Staszica do Zamościa, jeżeli ludzie mają problemy, ze które ma wsiąść do pociągu albo Wyczółkowskiego albo Staszica.
Odpowiedz

#5
(22.11.2022, 16:15)pasażerSzczecin napisał(a): W związku z faktem, że od 17.10.2022 roku rozpoczęto proces prac nad konstrukcją RJ 2023/2024 otwieram temat: RJ/propozycje/uwagi/przecieki.

Mam kilka propozycji:

Ktoś napisał, żeby kursował wagon sypialny do Krynicy i słusznie! Nawet napisałem o tym do PKP. Dodałem, że pociąg Kapraty, powinien mieć wydłużoną relację do Helu. Shy
Bardzo brakuje porannego połączenia z Warszawy do Zamościa.Powrót późnym wieczorem. Exclamation
Uważam, że powinien kursować (rano) pociąg relacji Warszawa-Busko-Zdrój przez Skierniewice, Koluszki, Tomaszów, Radom, Skarżysko-Kielce.
Nadal jest niewykorzystany odcinek ze Skierniewic do Pilawy przez Mszczonów i dalej do Lublina.
I chyba najważniejsze Angry  - bezpośredni pociąg np. z Warszawy do Ustrzyk Dolnych z wagonem sypialnym. Ze stolicy brak bezpośrednich połączeń z Bieszczadami (Krosno, Sanok).
Pociąg relacji Warszawa-Cieszyn. Big Grin
Odpowiedz

#6
Wielka szkoda, że Głuchołazy są tak pominięte, a najbardziej żal rozebranego odcinka Głuchołazy Miasto-Głuchołazy Zdrój. Pisałem do Burmistrza Głuchołaz, ale on nie może pomóc. Myślę, że jakby znalazło się wielu chętnych , to może udałoby się odbudować ten odcinek.
Odpowiedz

#7
Powinien być pociąg Warszawa-Białowieża. Angry
Odpowiedz

#8
Zastanawiam się jeszcze nad pociągiem  Warszawa-Paha.hl. , ale przez Głuchołazy.
Słuchajcie, Głuchołazy są bardzo pominięte, nawet zastanawiam się co zrobić, żeby odbudować kilometr toru Głuchołazy Miasto-Głuchołazy Zdrój.
Próbowałem nawet rozmawiać w tej sprawie, ale usłyszałem tylko jedno : brak pieniędzy. Jesteśmy w Unii, a  nie mamy pieniędzy na odbudowę kilometra toru, więc coś tu jest nie halo, nie dajmy się ogłupić, leży to w naszym interesie, żeby dbać o polską kolej i ją rozwijać.
Głuchołazy miałyby połączenie z Warszawą. Może zrobimy coś razem wspólnymi siłami.
Odpowiedz

#9
A więc jednak!
IC Sierzputowski relacji Kraków - Suwałki na obiegu z Hańczą przez Rzeszów, Lublin, Mordy, Hajnówka, Białystok, Augustów i super. Dobrze, że da się Smile
Odpowiedz

#10
A czy kolega ma więcej przecieków? czy ten pociąg zatrzyma się w Bochni?
Odpowiedz

#11
Jak dotychczasowy Przemyślanin z odjazdem około 05:40. Dwa razy Suwałki z Krakowa ale różne trasy. I w końcu coś ruszy na wschodzie Magistrala Nadbużańska heh Wink
Odpowiedz

#12
@abo, a masz jakiś nieoficjalne przecieki o Szczecinie?
Odpowiedz

#13
Ogólnie to zapowiada się dobry rozkładzik Smile Smile
Odpowiedz

#14
A może Pan podać przecieki na temat stacji Jelenia Góra oraz Szklarka Poręba Górna, jeśli chodzi o PKP IC?
Odpowiedz

#15
Witam.

JG:
EIP - Warszawa
Mehoffer/Chełmoński - Przemyśl/Świnoujście
Michalczewski - Kołobrzeg
EIC Śnieżka - Warszawa
Orzeszkowa - Białystok
IC Pomorzanin - Gdynia
IC Karkonosze - Chełm

SPG:
Ic Michalczewski - Kołobrzeg
EIC Śnieżka - Warszawa
Orzezzkowa - Białystok
IC Karkonosze - Chełm

Jestem na wyjeździe więc teraz pisze jedną reką.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Information Rozkład jazdy 2024/2025 pasażerSzczecin 14 3 599 14.03.2024, 10:29
Ostatni post: pasażerSzczecin
  Rozkład jazdy 2022/23 Adams 64 66 946 22.05.2023, 10:41
Ostatni post: Adams
  Rozkład jazdy 2021/2022 pasażerSzczecin 87 61 171 02.02.2022, 13:59
Ostatni post: Adams
  Służbowy rozkład jazdy pociągów w wersji elektronicznej fru_jay_km 3 6 710 22.10.2021, 21:07
Ostatni post: Siódemkowiec
  Rozkład jazdy 2020/2021 pasażerSzczecin 42 37 719 23.06.2021, 09:44
Ostatni post: wlodek1956

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.