Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy jeżdżą jeszcze SU45 I SU46
#1
Witam! Mam Pytanko czy można gdzieś się przejechać SU45 lub SU46?. I czy wiadomo kiedy by to było.
Odpowiedz

#2
SU45 nie prowadzą już żadnych planowych pociągów pasażerskich ani towarowych,SU46 też chyba już nie jeżdżą,jeżeli jeszcze jeżdżą to tylko w PKP Cargo w bardzo małej ilości
Odpowiedz

#3
Przejechać? Jak trafi sie okazja na pociągu Turkolu jedynie. Poza tym nie ma jak. SU46 idą w odstawkę, SU45 są ledwo dwie. Jedna Unikolu Kostrzyn, druga Karpiela z Brzeska.
Odpowiedz

#4
(11.01.2021, 23:29)Kibelek napisał(a): SU45 nie prowadzą już żadnych planowych pociągów pasażerskich ani towarowych,SU46 też chyba już nie jeżdżą,jeżeli jeszcze jeżdżą to tylko w PKP Cargo w bardzo małej ilości

SU45-194 rok temu miała występ na Turkolu, także jest szansa na powtórkę.
Odpowiedz

#5
Zgadza się,mi chodziło to ,że nie prowadzą już żadnych planowych pociągów PR oraz PKP Intercity
Odpowiedz

#6
Nie zapominajcie, że jeden egzemplarz fiata Unikolu jest w ruchu, który obecnie pracuje dla CPNu.

A tak ogólnie jeżeli Karpiel dałby radę przywrócić do ruchu chociaż kilka SU45 to mogłyby sezonowo obsługiwać pociągi Intercity na Hel lub do Zagórza do czasu kiedy linia kolejowa nr 108 wraz z 107 zostaną zelektryfikowane.
Odpowiedz

#7
Wspomniałem o Unikolowskiej maszynie Smile

Z tymi kilkoma SU45 to marzenie ściętej głowy, patrzac ze jedna powstała z czesci od kilku.
Poza tym SU45 mają zakaz wjazdu na linie Helską.
Odpowiedz

#8
@MegaTVHD: Od kiedy SU45 mają zakaz wjazdu na linię kolejową nr 213 ?
Odpowiedz

#9
Generalnie lokomotywy sześcioosiowe (poza tymi posiadającymi tzw. sprzęg międzywózkowy, jak SU46) mają zakaz wjazdu od końca lat 90tych.
Odpowiedz

#10
Czyli w zasadzie sprowadza się do tego, że SU46 mogłyby jeszcze jako tako kursować po 213. Pytanie tylko, co jest dokładną przyczyną zakazu wjazdu lokomotyw sześcioościowych ? I tu warto też wspomnieć, że sam zakaz nie tylko SU45 dotyczy, ale z tego co wiem to również SU160 nie mogą jeździć na Hel.
Odpowiedz

#11
Sztywność skrętna wózków + małe promienie łuków = za duże zużycie torów, nasypu itd.
Testowano sprzęg międzywózkowy na SU45-260 właśnie na linii helskiej, i wyniki były negatywne.
Odpowiedz

#12
(11.01.2021, 22:23)Szeryf100 napisał(a): Witam! Mam Pytanko czy można gdzieś się przejechać SU45 lub SU46?. I czy wiadomo kiedy by to było.

niestety ale nie,a jeśli chcesz jeszcze jakąś su46 zobaczyć to zapraszam na warmię i mazury ,tam jeżdzą 035 i 047 ,lecz 047 wykorzystuje się jako grzałkę dla pośpiechów,a 035 jeździ na eszelonach bądź innych towarowych pociągach
Odpowiedz

#13
Tutaj masz dokładnie o tym  pociągu Turkolu. Zaplanowany na 06 czerwca, prowadzony przez SU45-194 o ile go pandemia nie zniesie:  https://turkol.pl/index.php?option=com_c...cle&id=357
Odpowiedz

#14
Sorka, może piszę trochę nie w temacie, ale oprócz tej imprezy będą w tym roku też jakieś inne ciekawe kolejowe ?

W sumie mam nadzieję, że przejazd SU45-194 odbędzie się, bo czuję się jakbym rok czasu spędził w wagonie bydlęcym, albo w więzieniu.
Odpowiedz

#15
(10.03.2021, 13:28)KazET21224142 napisał(a): W sumie mam nadzieję, że przejazd SU45-194 odbędzie się, bo czuję się jakbym rok czasu spędził w wagonie bydlęcym, albo w więzieniu.

Patrząc po zainteresowaniu i jak szybko zeszły bilety na 2 klasę - raczej to wypali. Ja sie nad fotopakietem zastanawiam.
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.