Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zniżki dla pracowników kolei - jak to u Was wygląda?
#1
Cześć,

Zatrudniłem się na kolei (Spółka Koleje Śląskie) i chciałem załatwić sobie uprawnienia do zniżki dla pracownika kolei ale powiedzieli że wnioski składa się raz do roku (pod koniec). Koszt wykupu zniżki to 270 zł, 80% pokrywa pracodawca, 20% pracownik. Jak to u Was wygląda?

Kolejna sprawa - Na razie mam umowę na okres próbny. Jeśli spółka nie przedłużyłaby mi umowy (odpukać, ale wiecie, koronawirus) to te ulgi miałbym dalej ważne?

Jak ktoś ma info i może udzielić to bardzo proszę Smile
Odpowiedz

#2
Na dokumencie określającym zniżkę będziesz miał wpisaną datę kiedy kończy Ci się umowa próbna. Jeżeli dalej przedłużą to z automatu dostaniesz nową "legitymację" ważną do końca roku kalendarzowego. Jeżeli nie przedłużą umowy-nie licz że Ci zwrócą resztę pieniędzy... tak jest w PLK, ale podejżewam że wszędzie "wsio rowno", bo to się ustala dla wszystkich spółek przewozowych osób i PLK. Jak przyjmujesz się pod koniec roku to nie warto wykupywać zniżki bo płacisz i tak xa cały rok. Moim zdaniem jest to trochę oszustwo i wyciąganie pieniędzy, ale kolejarz przyzwyczaił się do tego deputatu i próbują pracodawcy wyciągnąć ile się da od pracowników. Ja już dawno bym się zgodził za bilety i węgiel - dodatek pieniężny wliczony do pensji. Ale pracodawcy uznali by to za podwyżkę, a tak ja nie chcę...
Odpowiedz

#3
Szkoda że nie wszystkie Spółki potrafia dać Swoim pracownikom zniżki na przejazdy. Przykład Pracownicy Warsu świadczą usługi na pociągach Spółki IC ale nawet na dojazd do pracy nie mają zniżek a dojeżdżają pracownicy z różnych stron Kraju...
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.