Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gdzie demontują stare wagony?
#1
Witam szacowne grono ekspertów!

Za dzieciaka dużo podróżowałem koleją. Mam straszny sentyment do pociągów z lat 90. Szukam jakich detali wyposażenia wnętrz wagonów typu rozkładane siedzisko z korytarza, stalowa śmietniczka z przedziału, nawet napis WC na korytarzu itp. Wiem że takie rzeczy ciężko jest dostać dlatego zacząłem się zastanawiać gdzie odbywa się demontaż starych wagonów. Pomyślałem że mógłbym skontaktować się z takim zakładem i może coś udałoby mi się odkupić. Czy kto z Was wie gdzie demontuje się wyeksploatowane wagony??

Z góry dziękuję za odpowiedz.
Odpowiedz

#2
Forum kolejnictwa i pasjonatów a nikt nie wie gdzie demontują wagony??
Odpowiedz

#3
Właściwie pewnie na jakichś opuszczonych torach za jakimiś zakładami. Miejsca demontażu wagonów albo lokomotyw jest jak gra w totolotka- nigdy nie wiesz w co trafisz. Dlatego pewnie nic nikt ci nie odpisywał. Mam nadzieję że moja odpowiedź dała  Blush
Pozdrawiam serdecznie.
                                                                                  
Messenger: Jakub Rodkiewicz
YouTube: Olsztyńscy MK
Zapraszam serdecznie :)
Odpowiedz

#4
Wagony i inne lokomotywy demontuja praktycznie wszędzie, nie ma jakiegoś szczególnego miejsca, najczesciej jednak są to złomowiska blisko bocznic kolejowych na których stoją te wagony. Czasem poprostu na słabo chronionych bocznicach okoliczni złomiarze sami wycinają, bądz bardziej legalnie - odkupują taki wagon za śmieszne pieniądze Smile
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jakie tory wybrać , gdzie i za ile Olek2k 0 2 237 13.04.2017, 22:50
Ostatni post: Olek2k
  Stare Bilety PKP Dwikozy titolandia 0 2 039 07.01.2017, 20:53
Ostatni post: titolandia
  Gdzie kupić podkłady kolejowe? loony 11 18 608 29.08.2012, 07:39
Ostatni post: tomekl

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.