Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kolejowa Medycyna Pracy
Rozumiem, i w tym przypadku nie można ani drgnąć czy wystarczy po prostu się utrzymać ?
Odpowiedz

Po cichu powiem, że byłem w jednym z ośrodków na badaniach wstępnych to neurolog zakończył na wywiadzie. Nie sprawdzał czy utrzymuję równowagę.
Odpowiedz

Co do wzroku to nie jest wazna wada tylko ostrosc wzroku, jezeli masz ją na poziomie minimum 0.8 to jest Ok
Odpowiedz

Jak nie polecisz na skrzydło jak sztukas do ataku to myślę, że u neurologa problemu nie będzie.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

Ok wszystko jasne, dziękuje za odp.
Odpowiedz

(07.03.2019, 19:47)rustsaltz napisał(a): Stajesz na jednej nodze z zamkniętymi oczami.

Wykonuje się Próbę Romberga. Polega ona na tym, że stajemy na baczność, złączamy nogi, ręce razem przed siebie, stoimy wpierw z otwartymi oczami, później - najważniejsze - z zamkniętymi oczami. Wynik prawidłowy jest wtedy, kiedy potrafimy utrzymać równowagę (drobne chwianie jest naturalne), ale jeśli lecimy przed siebie, wynik będzie dodatni, więc brak zdolności.

Mi laryngolog wykonał także szczegółową Próbę Romberga; różnicą było tym razem ułożyć stopy jedna za drugą złączone. Było ciężko, mocno się chwiałem, aż straciłem równowagę, jednak wynik był dobry.
Odpowiedz

Witam wszystkich zgromadzonych, na wstępie chciałbym zaznaczyć swój problem otóż byłem na badaniach w kolejowej medycynie pracy na
stanowisko nastawniczego wszystkie badania zdałem bardzo pozytywnie oprócz moczu w którym wykazało THC (marihuanę). Zioło paliłem jakieś 2 tygodnie temu i to raz się zdarzyło na wieczorze kawalerskim z chłopakami niestety nie znam się na tym i nie wiem ile powinno utrzymywać się w moczu lekarka wypisała mi orzeczenie z przeciwwskazaniem do podjęcia pracy i tłumaczyła, że mogę się odwołać w Warszawie moje pytanie brzmi czy w ogóle w Warszawie przyjmą moje odwołanie i jeszcze raz wykonają badanie czy już na tym etapie jestem skreślony?
Odpowiedz

Nawet kilka miesięcy. Wróbelki ćwierkają, że w tym wypadku pomaga tylko zmiana ośrodka.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

Dzięki kolego. A jak tam wygląda odwołanie wystarczy że się odwołuje od wyniku badania i tyle?
Czyli w Warszawie nie powinni sprawiać problemu jak nic nie wykaże?
Odpowiedz

Odwołujesz się przez lekarza, który Ci nie podpisał badań. Dalszej procedury nie znam, nigdy nie próbowałem tej sztuki.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

Dzięki jutro dam znać jak poszło.
Odpowiedz

Byłem dzisiaj na odwołaniu, lekarka normalnie przyjęła mi papiery i wysłała do Warszawy kazała czekać na telefon kiedy wezwią mnie na badanie komisyjne, narazie tylko tyle wiem mam nadzieję że jeszcze raz powtórzą to badanie i będzie po kłopocie
Odpowiedz

Do PLKi biorą wszystkich. Na który zakład się przyjmujesz?
Odpowiedz

Może i biorą wszystkich, ale badania musisz przejść.
Ja to nie rozumiem, nie wiedziałeś co jest sprawdzane na badaniach?
Odpowiedz

Ja podziwiam młodych ludzi którzy idą pracowac do PLKi, odpowiedzialność często spora a pensje glodowe...
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jaka medycyna kolejowa najlepsza jeśli chodzi o badania lekarskie? BaKu_Mechanik 1 1 470 18.11.2022, 09:15
Ostatni post: MR Q
  Medycyna pracy dla inżyniera budownictwa kolejowego Kiler 6 8 985 13.07.2013, 16:11
Ostatni post: Kiler

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.