Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podsumowanie roku 2018
#1
Wzorem innych pozwolę sobie podsumować 2018 rok.
W 2018 (poza sierpniem) nie było miesiąca bym nie jeździł gdzieś pociągiem, no i trochę KM nabiły mi częste jazdy Bdg - Solec.

Pozwolę sobie zrobić podsumowanie miesiącami (gdzie byłem, ile km):

Styczeń 2018:

Kilka przejazdów na trasie Bdg <-> Solec, a poza tym:

Bydgoszcz Główna <-> Gdynia Główna (w jedną stronę IC, w drugą regio)
Gdynia Główna <-> Gdynia Chylonia (SKM)
Bydgoszcz Główna - Poznań Główny (regio), Poznań Główny - Kalisz (IC)
Kalisz - Bydgoszcz Główna (IC)
Razem w styczniu: 990 km

Luty:
Luty pod względem jazd był skromny, głównie jazdy pociągiem na trasie Bydgoszcz - Solec i raz Bdg - Kalisz z przesiadką w Poznaniu.
Razem w lutym KM: 738

Marzec:

Od marca nie jeździłem już do Kalisza i głównie wyjazdy służbowe PKP do Włocławka i Aleksandrowa Kujawskiego nabiły mi kilometrów.
Razem w marcu KM: 542

Kwiecień:

W kwietniu zaczęły się naprawdę porządne jazdy 
21.04 ja rozpocząłem podróż Bydgoszcz Główna - Wrocław Główny pociągiem TLK Halny do Wrocławia Głównego, gdzie spotkałem się z naszym forumowym kolegą @wołodyjowskiIC i skąd wyruszyliśmy IC Słowacki do Warszawy Centralnej i z Warszawy Centralnej on wysiadł w Kutnie, a ja w Bydgoszczy Głównej.
22.04 szybki wypad do Torunia
Oprócz w/w jazd standardowo podróże do/z Solca
Razem w kwietniu KM: 1255

Maj:

W maju prócz tradycyjnie przejazdów do/z Solca wybraliśmy się na majówkę do Białegostoku i Gdyni, a podróż rozpoczęliśmy 05.05.2018 na stacji Solec Kujawski w pociągu TLK Flisak, którym jechaliśmy do Warszawy Centralnej, gdzie przesiedliśmy się na pociąg do Białegostoku i z Białegostoku powrót IC Słowackim do Warszawy Wschodniej i z W-wy Wsch. pociągiem IC Kujawiak do Bydgoszczy Głównej.
06.05 natomiast wybraliśmy się do Gdyni Głównej pociągiem IC Doker na całodzienne zwiedzanie i IC Doker wróciliśmy do Bydgoszczy.
Razem w maju KM: 1484

Czerwiec:

Tradycyjnie - Solec Kujawski; ponadto z kolegą zrobiliśmy 16.06.2018 kółko, które rozpoczęliśmy o 5.22 w pociągu IC Pogoria do Gdyni Głównej, i z Gdyni Głównej do Warszawy Wschodniej, a z Warszawy Wsch. do Bydgoszczy Głównej.
Razem w czerwcu KM: 956

Lipiec:

W lipcu chwilowo zawiesiłem kursowanie do Solca, natomiast lipiec 2018 był rekordowy pod względem kilometrów.
Najpierw 07.07.2018 udaliśmy się z Bydgoszczy Głównej do Sopotu i z Sopotu do Bydgoszczy Głównej.
Następnie 08.07.2018 udałem się sam pociągiem TLK o 7.22 z Bydgoszczy Głównej do Zielonej Góry (obecnie Zielona Góra Główna), gdzie ponownie spotkałem się z naszym kolegą @wołodyjowskiIC i z Zielonej Góry do Torunia Wschodniego, a ja z Torunia Wschodniego do Bydgoszczy Głównej.
Pod koniec lipca 2018 udałem się na 2 dni do Krakowa - swą podróż rozpocząłem 27.07.2018 na stacji Bydgoszcz Wschód w pociągu TLK Stoczniowiec, którym dojechałem do Łodzi Widzewa z zamiarem przesiadki na IC Wawel do Krakowa, co też uczyniłem. Niestety za Tomaszowem Mazowieckim nastąpiły komplikacje pogodowo-trakcyjne w związku z czym pociąg odjechał z prawie 2h opóźnieniem i jechał objazdem przez Częstochowę, Miechów. Do Krakowa pociąg zajechał z ponad 2,5 h opóźnieniem. W sobotę 28.07 ponownie spotkałem się z naszym kolegą @Wołodyjowski. Powrót do Bydgoszczy rozpoczął się 29.07 o godz. 14.40 w pociągu IC Wawel, którym dojechałem do Łodzi Widzewa i w Łodzi Widzewie przesiadłem się na TLK Stoczniowiec.
W związku z objazdem policzyłem szacunkowo kilometry i może to się odróżnić, natomiast wg własnych szacunków w lipcu zrobiłem 2001 km.

W sierpniu 2018 r. nie było żadnych jazd pociągami.

We wrześniu poza standardowymi kursami do/z Solca postanowiłem ponownie odwiedzić naszego kolegę i 14.09 IC Sukiennice wyruszyłem do Krakowa, a 16.09 wróciłem tak jak poprzednio IC Wawel i TLK Stoczniowiec.

W sumie we wrześniu zrobiłem 1407 km.

Październik to tylko standardowe jazdy do/z Solca - 169 km.

W listopadzie w związku z obchodami 100 lecia niepodległości 11.11 udaliśmy się IC Kujawiak do Warszawy Centralnej, i popołudniu IC Kujawiak powrót. Ponadto dzięki temu, że 12.11 został ustanowiony dniem wolnym od pracy zrobiliśmy spontaniczny wypad 12.11 - z Bydgoszczy Głównej do Tczewa, z Tczewa do Malborka gdzie zwiedziliśmy zamek krzyżacki i gdzie SOKista się przyczepił, że robie zdjęcia dwóm kiblom (pechowo jeden miał grafitti, a że dla SOK była to okazja by się wykazać...), podejrzewał, że to ja robiłem to grafitti i pan z SOK dawał wyraźnie do zrozumienia, że tęskni za starym ustrojem (nawet się nie przedstawił, a ja wtedy nie byłem na tyle przygotowany by wojować, dlatego taka mała rada jak SOK się będzie czepiać i powoływać na ustawę o transporcie kolejowym to poprosić by się przedstawił bo ta ust. o transporcie kolejowym mówi też, że w innych rzeczach w razie co stosuje się zapisy ustawy o policji, a ta mówi wyraźnie, że policjant jest zobligowany do przedstawienia się z imienia, nazwiska i stopnia służbowego) w efekcie czego nie miałem tyle czasu na robienie zdjęć. Z Malborka do Iławy i z Iławy do Bydgoszczy Głównej IC Rejewskim. To był ostatni wypad w 2018 roku.
W sumie w listopadzie zrobiłem 1165 km.

Grudzień to tylko jazdy do/z Solca, razem wyszło 277 km.

W 2018 w sumie zrobiłem: 10984 km
z czego pociągami IC: 5124 km
pociągami TLK: 3394
pociągiem Arrivy: 2 km
pociągami 3miejskiej SKM: 28 km
Pozostałe: 2436 km pociągami regio
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Podsumowanie roku 2022 Kolejoman 0 756 22.01.2023, 21:47
Ostatni post: Kolejoman
  Podsumowanie roku 2021 Kolejoman 0 1 742 03.01.2022, 08:50
Ostatni post: Kolejoman
  Podsumowanie roku 2020 Kolejoman 2 2 025 12.01.2021, 12:19
Ostatni post: stmichal
  Podsumowanie roku 2019 Kolejoman 1 2 359 01.01.2020, 22:03
Ostatni post: erap2
  Podsumowanie roku 2018 Kolejoman 5 3 989 19.01.2019, 14:39
Ostatni post: vulcan

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.