Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kurs na maszynistę w PKP Cargo
@Konrad1961 dziękuję za odpowiedź.

Ten pozostały jeden procent to .....? Smile
Odpowiedz

Jak sprawdzisz się jako manewrowy to moze dostaniesz awans na ustawiacza I troche lepszą wypłate XD. Ale tak serio to moim zdaniem mydlą Ci oczy po to abys tylko u nich pracował.l
Odpowiedz

Parowy, jak chcesz mieć pewność że będziesz jeździł faktycznie po egzaminie za maszyniste, a nie za manewrowego czy jakiegoś ustawiacza trzeba było pójść w kierunku pasażerów a nie towarów.
Odpowiedz

Jak chcesz mieć przyzwoitą wypłatę i jako taki komfort pracy omijaj Cargo szerokim łukiem. Chamstwo w biurach, zarządzanie przez chaos i czekanie miesiącami na wszystko to norma.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

Dziękuję Wam za odpowiedź Smile

Generalnie nie szukałem pracy na kolei, zajęcie jako takie mam.
Na FB pojawiło się ogłoszenie o naborze m.in. kandydatów na maszynistów w PKPC, no to wysłałem co trzeba, taka próba spełnienia marzenia od dzieciaka Smile
Poza tym, jeżeli miał bym zmienić zupełnie zawód to właśnie na maszynistę.
Ale, jak się okazuje, im dalej w las tym ciemniej.

Zaczynam patrzeć na to trochę inaczej, jednym z argumentów za PKP, jest doturlanie się do emerytury w państwowej firmie.
Dobry plan?
Odpowiedz

Jakiej emerytury? Za 20-30 lat nie bedzie zadnych emerytur.
Odpowiedz

Proponuję nie wiązać jakiejkolwiek kariery z myślą juz o emeryturze...trzeba myśleć o tym czy w danej pracy da sobie człowiek radę i czy utrzyma rodzinę..a o emeryturze się myśli potem..wpierw trzeba dożyć..
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
Odpowiedz

Dokładnie, perspektywa doturlania się do emerytury, na której pożyjesz 4-5 lat jest odległa o 20-30 lat. Lepiej skupić się na tym, co jest dziś.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

I tu chciałbym się przywitać i pozdrowić szanowne grono.
Czytam już forum troszkę i przy temacie emerytur chciałbym się odezwać i zapytać o poradę.
Jestem obecnie żołnierzem zawodowym, a że w wojsku to kiedyś było dobrze, a teraz trzeba sobie radzić, myślę nad odejściem.
Mam już prawa emerytalne oraz ponad 8tyś do dyspozycji na kursy w ramach rekonwersji. Czy jest sens robienia licencji na własną rękę, a później szukania pracy? Myślałem o PKP Cargo jako maszynista. (tak tak, marzenie z dzieciństwa)
Mam 40 na karku i zdrowie dopisuje, ale czy warto ryzykować, że zostanę tylko z papierkiem?
Dodam, że mieszkam w Ełku i bardziej rejon Warmińsko-Mazurski, lub Podlasie mnie interesuje.
Odpowiedz

Dla maszynisty zawsze znajdzie się praca, jeśli nie w pobliżu domu to nieco dalej Wink
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

A może kurs na autobus? Dużo w tej branży byłych policjantów i wojskowych pracuje. Praca zawsze się znajdzie.
Odpowiedz

Kolego, PKPC to nawet i 45 latków zatrudniało więc wiek to nie problem,choć przed decyzją pofatygowałbym sie jeszcze do kadr. Bardziej martw sie tym,że niestety nie wbijesz się w dobry moment bo jesli trochę sie interesujesz gospodarką i sytuacją tej spółki to zauważyłeś pewnie że praca przewozowa mocno spadła. Dodam,że do takiego nawet stopnia ,że wstrzymano kursy na świadectwa. A już w twoim rejonie to zapomnij. Jedynie jeszcze możesz rozeznać się na osobówkach..
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Na ile są ważne badania na kurs? Boomy 1 75 26.03.2024, 09:39
Ostatni post: Dudi85
  Pytania o kurs na maszynistę w Matel Service Boomy 6 250 29.02.2024, 16:21
Ostatni post: Dudi85
  Kurs na licencję maszynisty. Oliwier_Ztrains 1 723 05.11.2023, 16:39
Ostatni post: Manio
Wink Kurs na konduktora Karolina 2 1 542 28.05.2023, 15:42
Ostatni post: mexam
  Kurs elektryka Lorek09 5 1 759 02.12.2021, 13:55
Ostatni post: Lorek09

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.