Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Komfort podróży w PKP Intercity
#31
Szanowni Panstwo, prosze o spokoj...
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#32
W KAŻDYM rodzaju pociągu??? Proszę sobie zobaczyć SKŁAD ZEFIRA Z Kołobrzegu do Katowic..........i GDZIE jest wagon bezprzedziałowy???Trochę staranności w ODPOWIEDZIACH -PROSZĘ.
Bea
Odpowiedz

#33
Ale faktycznie, przestań prosze używać Caps Locka, bo to męczące dla czytelników.
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#34
bea napisał(a):W KAŻDYM rodzaju pociągu??? Proszę sobie zobaczyć SKŁAD ZEFIRA Z Kołobrzegu do Katowic..........i GDZIE jest wagon bezprzedziałowy???Trochę staranności w ODPOWIEDZIACH -PROSZĘ.
Wiadomo, że wtedy na początku, bo pociąg jest po zmianie kierunku jazdy. Tylko nie rozumiem do czego zmierzasz?
Odpowiedz

#35
Co do wagonu bezprzedziałowego, to np.Rybak ma takie dwa wagony i są on umiejscowione w środku składu.
Odpowiedz

#36
Mariusz W. napisał(a):Wiadomo, że wtedy na początku, bo pociąg jest po zmianie kierunku jazdy. Tylko nie rozumiem do czego zmierzasz?

Zmierzam do tego aby każdorazowo wagon bezprzedziałowy/niezłe schody i szersze wejście/sąsiadował z wagonem z przedziałem dla osób niepełnosprawnych w celu ułatwienia im dostanie się do środka-przez bezprzedziałowy do sąsiedniego dla niepełnospr. Rozumiem,że teraz mogę sobie wykupić po prostu bilety w innym wagonie sąsiadującym z bezprzedziałowym ale...............w tym EXTRA ;-) dla niepełnospr.mam gwarancję większego luzu -mniej osób niż w normalnym przedziale. Brzmi sensownie? Uważam,że na obecne warunki jakie kolej oferuje niepełnospr.to jest to bardzo dobre rozwiązanie.
Bea
Odpowiedz

#37
Prośba, nie stosuj pogrubienia czcionki dla całych wiadomości, a jedynie do wyróżnień.

Nie każdy wagon rowerowy ma lepsze wejście. To, że zazwyczaj tak jest w Zefirze, nie znaczy że zawsze za wagon z rowerownią robi typ 111Arow z lepszym wejściem. Natomiast przedział dla osób niepełnosprawnych i z dziećmi musi być zlokalizowany przy przedziale służbowym.
Z resztą jego rola w pociągach z miejscówkami jest ograniczona tylko do rezerwy. Jeżeli ktoś ma rezerwację, to korzysta z miejsca zarezerwowanego.
Na luksusy typu wolny cały przedział niezależnie od zapełnienia bym nie liczył, bo to sprzeczne z dobrym obyczajem.
Odpowiedz

#38
Póki co to w zasadzie bardzo często wejścia do bezprzedziałowych jest marne, bo bardzo często są to stare wagony Arow. Te stare przeróbki SPOT to kropla, która znika w tej liczbie pociągów, ale powoli to się zmienia na szczęście, przy czym jednocześnie w wagonach przedziałowych również montowane są szersze wejścia i stosowane są pochylnie.
Odpowiedz

#39
Pociąg 10110 - przedział służbowy znajduje się w wagonie nr 16 - który jest pierwszym wagonem w składzie.

Pociąg 18108 - przedział służbowy znajduje się w wagonie nr 15 - który jest pierwszym wagonem w składzie.
Niech nas łączy honor i więź zawodowa!

Kiedyś zawód maszynisty to był szacunek, teraz wstyd.

Zestawienia pociągów
Odpowiedz

#40
Dziękuję za udział w dyskusji , wszystkie uwagi i sugestie :-) Plan opracowany: Podjeżdżamy od strony Galerii Katowickiej, z samochodu mama wsiada na wózek-żeby było szybciej, platformą wjeżdżamy na peron. "DO" Kołobrzegu kupujemy bilet w 15-ce "Z" Kołobrzegu w 18 -ce która będzie sąsiadowała-mam nadzieję z bezprzedziałową 19-tką więc sobie wejdziemy przez 19-tkę.Oczywiście skorzystamy z oferowanej przez PKP-Intercity pomocy przy wsiadaniu i wysiadaniu. Trzymajcie kciuki za pomyślny i bezproblemowy przebieg akcji :-> Pozdrawiam!
Bea
Odpowiedz

#41
Poznanski_mech 10110 masz rację siedzą w pierwszym wagonie ale niesąsiadującym z klasą 1.
18108 siedzieli ostatnio w 3 czy 4 wagonie do czoła.
Odpowiedz

#42
mixer napisał(a):18108 siedzieli ostatnio w 3 czy 4 wagonie do czoła.
Jeżeli tak to widocznie błąd musiano popełnić w Białymstoku.
Niech nas łączy honor i więź zawodowa!

Kiedyś zawód maszynisty to był szacunek, teraz wstyd.

Zestawienia pociągów
Odpowiedz

#43
Witam-jeszcze tak "5"min.przed odjazdem. Mamy miejsca nr 94i 98 w przedziale w wagonie nr 15.Podpowiedzcie mi proszę do którego wejścia w wagonie się pakować żeby po wejściu mieć bliżej do naszego perzedziału: Patrząc z peronu do tego po lewej czy prawej stronie? Tak dla ułatwienia żeby nie przechodzić potem niepotrzebnie przez cały wagon.Z której strony będziemy mieć bliżej? :->
Bea
Odpowiedz

#44
bea, problem w tym, że to zależy od ustawienia wagonu, czyli czy korytarz będzie po stronie peronu, czy po przeciwnej Tongue
Tutaj poglądowy schemat wagonu, skoro jest miejsce 98, oznacza to, że wagon jest z przedziałami 8-miejscowymi, a schemat prezentuje się tak, jak w załączniku.
Zdjęcie pozwoliłem sobie "zapożyczyć" ze strony http://www.paradise-travel.com.pl/graph/papp3.png i leciutko przerobić.
Czerwone kwadraty to drzwi.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz

#45
Bardzo dziękuję :-) Wobec tego ładujemy się w prawe drzwi jak korytarz będzie od peronu a jak nie to odwrotnie :->
Po powrocie zdam relację jak nam poszło i jak sprawili się pomocnicy.
Bea
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  TLK 407 Warszawa - Budapeszt - jakie wagony i komfort w sypialnym? qlex 4 4 008 01.09.2015, 09:44
Ostatni post: qlex

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.