Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Komfort podróży w PKP Intercity
Podróżuje TYSIACE???? Kolejny dowód na ignorancję i brak wiedzy w temacie-otóż NIE, nie podróżują ze względu m.in na "super" warunki podróży oferowane przez PKP IC. I reagują -może nie wszyscy bo nie mają na to ani siły ani zdrowia! Zresztą bez efektu-jak widać.O pomocy wiem-już pisałam-i ta POMOC -w starych składach bez platformy polega na WNOSZENIU osoby niepełnospr. na wózku do wagonu ze stromymi schodami to jest normalne i bezpieczne dla obu stron??? KILKA bezpośrednich? Ile razy będzie Pan to podkreślał? Z REWELACYJNYM czasem 11-12 lub 13 godzinna podróżą? Powtarzam -proszę zrobić sobie test i chociaż raz odbyć OSOBIŚCIE tę podróż-wtedy będzie Pan równorzędnym partnerem do dyskusji i przestanie Pan wypisywać bzdury o SZEROKIEJ ofercie PKP  i szukaniu "dziury w całym". Jakie stanowisko zajmuje Pan w PKP? I dlaczego -bez mojej zgody przeniósł pan pierwszy post TUTAJ był w zupełnie innym miejscu- "Niepełnosprawni w podróży"-pisałam dla niepełnosprawnych i ludzi z EMPATIA którzy rozumieją kwestię  a nie dla mądrali nie mającej bladego pojęcia o problemach tych ludzi!
Bea
Odpowiedz

W tym roku już zaliczyłem 3 porządne kółka, w tamtym bodajże 4 i widziałem max. 2 lub 3 niepełnosprawne osoby, nie wiem, może to zależy od regionu...
Odpowiedz

No dokładnie-takie "tłumy" jeżdżą -bo wiedzą co ich czeka.....same "udogodnienia" i  "komfortowa" jazda! No ale inni wiedzą lepiej.
Bea
Odpowiedz

Tyle że w tym wątku porusza się nie tylko kwestie komfortu niepełnosprawnych, ale marudzenie że pociąg jedzie za długo, że w nieodpowiednich godzinach itd, itp. Pociąg dalekobieżny to nie tramwaj i nie jeździ co pół godziny.  
Osobiście znam osobę poruszającą się na wózku i to akumulatorowym, który jest o wiele cięższy od standardowego, która niejednokrotnie podróżowała pociągami samotnie, korzystając właśnie z pomocy osób trzecich. Nie mówię że było łatwo, ale to jest dowód że mimo wszystko się da. 

P.S.
Zgodnie z sugestią i wolą autorki zmieniam tytuł wątku. 
Odpowiedz

Pierwszy post-ten-odnośnie "Szkunera"był zamieszczony na "Niepełnosprawni w podróży-w jakich wagonach wygodniej" i z tamtąd został przeniesiony TUTAJ -gdzie utworzył Pan wątek "IC Szkuner"-wystarczyło po prostu go tam zostawić i tyle.
Bea
Odpowiedz

TLK GWAREK : Katowice-KOSZALIN odj. 5.56- przyj.14.21 czas trwania podróży 8 godzin 25 minut! Odległość z Kołobrzegu do Koszalina około 40 km dla pociągu na luzie 30 min.i jazdy! I CO można? MOŻNA ale trzeba MYŚLEĆ! Ten pociąg spokojnie mógłby dojechać najpierw do Kołobrzegu i potem do Koszalina-to byłoby niecałe 9 a nie 11 godzin jazdy jakie oferuje "SZKUNER" -z poślizgiem który jest normą dla "SZKUNERA" jak napisał jeden z forumowiczów-zamieszczając powyżej tabelę opóznień. Kubeł zimnej wody na ŁEB dla osób decyzyjnych w PKP IC ! I proszę odpowiadać na pisma w ustawowym czasie.
Bea
Odpowiedz

Widzę , że co niektórych po prostu zatkało i dobrze bo głupoty niektórych osób decyzyjnych w PKP IC nie sposób nijak usprawiedliwić.
Bea
Odpowiedz

BRAWO osoby decyzyjne w PKP IC w tym roku czas trwania podróży na trasie Katowice-Kołobrzeg IC "SZKUNER" został wydłużony o prawie półtorej godziny i wynosi obecnie prawie 11 godzin! Pociąg staje na 19 -tak na 19 stacjach-w większości -małych stacyjkach. Przyjazd do Kołobrzegu NOC -23.30 -osoby starsze, niepełnosprawne,rodziny z dziećmi -ZACHWYCONE! Ale reklama świetna PKP IC dba o komfort podróżnych i stale ulepsza swoją ofertę -tak,że NAWET dzieci się nie nudzą............Ręce opadają! Angry Przy odrobinie myślenia i dobrej woli ten pociąg mógłby śmigać na tej trasie w 8-9 godzin! Zamiast z roku na rok lepiej i krócej to jest coraz dłużej i z czym do pasażera-to ma odciągnąć ludzi od podróży samochodem-jak podróż nim trwa-na luzie około 8 godzin.Uprzedzam porady,że mam jechać samochodem-odpowiadam od razu : Po prostu się boję takich długich tras i w dodatku jadę z osobą niepełnosprawną w razie awarii nie jest to ciekawa opcja -liczyłam na PKP IC ale się przeliczyłam -dla zdrowych osób jest to za długo a co dopiero dla dzieci,starszych i niepełnosprawnych -smutne Cry
Bea
Odpowiedz

cd dyskusji : https://www.forumkolejowe.pl/temat-niepe...drozy_6582


Wątki zostały scalone. Proszę nie dublować tematów i postów (punkt III/3 regulaminu forum) 
Poza tym jest także łamany punkt III/4, dlatego proszę o wnikliwsze zapoznanie się z regulaminem  https://www.forumkolejowe.pl/temat-regul...#pid135980   

//Adams
Bea
Odpowiedz

Upały doskwierają podróżnym. Ci, którzy zdecydowali się na pociąg, nie zawsze mogą liczyć na klimatyzację. Takich nowoczesnych składów wcale nie jest dużo, dlatego kolejarze sprawdzają temperaturę. Z kolei Łukasz Wieczorek sprawdza atmosferę i pyta, czy niezadowoleni podróżni mogą liczyć na odszkodowanie. Materiał magazynu "Polska i Świat". 

Szczegóły: TVN24
Odpowiedz

W związku z niestosowną treścią post użytkownika @EN57fan wraz z komentarzami został wydzielony do forumowego archiwum. Proszę o bardziej merytoryczną dyskusję. 
Odpowiedz

Witam podróżujących. Niedługo wybieram się w podróż do Wrocławia z Olsztyna z przesiadką w Poznaniu. Na przesiadkę mam 20 minut. wg rozkładu muszę przejść z peronu I a tor 11 na peron V tor 52, czy zdążę ,czy to jest daleko? Podobno ten dworzec w Poznaniu jest dość skomplikowany. Dziękuję za pomoc.
Odpowiedz

Wchodzisz do tunelu, masz jakieś 80 metrów i do góry. Żadnej filozofii. A w tym czasie to można zdążyć jeszcze obiad zjeść w galerii dworcowej Big Grin
Odpowiedz

Owszem trochę tych peronów jest ale wszystko jest tam oznaczone i bez problemu trafisz.
Odpowiedz

Jakie to jest smutne, że ludzie zadają jeszcze takie pytania. Całkiem niedawno miałem sytuację na stacji Częstochowa Stradom, gdzie człowiek stojąc przed zejściem do tunelu pyta się jak dojść do peronu drugiego...
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  TLK 407 Warszawa - Budapeszt - jakie wagony i komfort w sypialnym? qlex 4 4 008 01.09.2015, 09:44
Ostatni post: qlex

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.