Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stres w pracy Maszynisty
#1
Wiele razy słyszy się, że praca Maszynisty jest stresująca.


Chciałbym zapytać Maszynistów - co takiego najbardziej stresuje Was podczas codziennej służby?
Odpowiedz

#2
(11.09.2018, 16:13)Notils napisał(a): Wiele razy słyszy się, że praca Maszynisty jest stresująca.


Chciałbym zapytać Maszynistów - co takiego najbardziej stresuje Was podczas codziennej służby?

Długo by opowiadać... najprościej i w miarę krótko:  to świadomość że na haku wieziesz dużo brutta i nie jest prosto taki skład zatrzymać w razie wtargnięcia pieszego ,samochodu..do tego jadąc ciągle obserwujesz szlak, mijające pociągi czy z ich strony nie wystaje nic na twoje tory, obserwujesz sieć czy nic nie wisi co mogłoby potargać pantografy, obserwujesz pulpit, manometry, co jakiś czas w miarę potrzeby zerkasz na papiery typu ostrzeżenia  'O' itp, nasłuchujesz ponadto dzwięki maszyny, urządzeń, każde inne niż zwykle powinno ciebie zmobilizowac do sprawdzenia,niestety maszyny maja kilkadziesiat lat, mijasz przejazdy tymbardziej wzmożona czujność... ponadto w zależności  od przewoźnika, w Cargo  podczas służby nieraz trzeba się wymieniać pociągami na szlaku, trzeba z drugim poustalać gdzie ,jak, uzyskać zgodę dyżurnego...dyspozytor tego nie zrobi...ale chyba dla mnie najwięcej stresu powoduje jazda we mgle...kto tego nie doświadczy temu ciężko to wytłumaczyć..
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
Odpowiedz

#3
Mnie stresuje trudność w zatrzymaniu, dlatego zawsze podkradam się do miejsca, gdzie mam się zatrzymać. No i w osobówkach stresują zwierzątka, w towarze tego nie ma (chyba by mamut musiał wyjść, żeby zrobić krzywdę łamańcowi Big Grin )
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  pomocnik maszynisty - dzień pracy mushu0 0 2 381 05.03.2016, 14:09
Ostatni post: mushu0
  Ergonomia pracy maszynisty czarek007 5 4 066 15.04.2015, 15:26
Ostatni post: czarek007
  Organizacja pracy maszynisty maszynista 13 7 020 27.12.2012, 09:37
Ostatni post: mixer

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.