Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Świadectwo maszynisty
Unikaj tylko ośrodka w Krakowie. Reszta jak napisał kolega wyzej, z tego co słyszałem to w Łodzi licencja jest najtańsza w Polsce, 3900 zł. Aczkolwiek to bylo kilka lat temu więc coś może się zmieniło.
Odpowiedz

Chodziło mi o toczy jeździ się po 12 godzin czy może 10 lub 8 ?Wink I jeszcze jedno pytanie. Jestem osobą całkowicie nie związana z koleją. Widzę że tutaj jest dużo osób które się interesowały lub ktoś z rodziny pracował na kolei. A jest może ktoś kto zaczynał od zera i podzielby się swoimi spostrzeżeniami czy trudno jest się nauczyc prowadzić taka maszynę ?
Odpowiedz

Ja nie miałem nikogo z rodziny na kolei i jakoś sobie radzę, podobnie jak większość ludzi tutaj, czasy kiedy pracę na kolei dostawalo się tylko po znajomościach już minęły. Pytasz czy jeździ się bite 12h? To zależy jak Ci dyspozytor służbę ułoży oraz od firmy w której pracujesz, w przewozach osobowych masz szychty ze jezdzisz praktycznie non stop i robisz np 700 km ale i często takis że dojeżdżasz do jakiejś stacji i czekasz kilka godzin na pociąg powrotny(często nocki tak wyglądają) ,wracasz i masz koniec i zrobisz 200km. W ruchu towarowym też bywa różnie, bo tutaj masz PKP Cargo oraz cała reszte. W PKP Cargo masz swoją sekcję ktora obsługuje kilka szlaków wkoło i tam jeździsz (ale nie dalej niż 150-200km).Często jest tak że jak nie ma pociągów na twojej szychcie to 12h będziesz siedział u dyspozytora, innym razem będziesz na pociągu 6 godzin, innym 4. U innych przewoźników też jest różnie, raz będziesz siedział na załadunku 12h a innym razem zrobisz 400-500 km i pójdziesz spać do hotelu aby na drugi dzień wrócić innym pociągiem lub wsadzą Cię w taxi lub pociąg pasażerski i wrócisz do domu. Innym razem przestoisz 12h pod semaforem bo jakaś stacja jest zapchana (Małaszewicze często mają ten problem i potrafisz przestać 12h np w Opalenicy koło Poznania). Samą maszynę nie jest trudno prowadzić , gorzej jak masz ciężki pociąg towarowy z wagonami które bardzo długo luzują lub masz podjechać pod wzniesione. Ciężko prowadzi się też beczki którymi buja, trzeba bardzo ostrożnie używać hamulca oraz nastawnika aby nie rozerwać pociągu
Odpowiedz

Dzięki za odpowiedzi ?. Na razie to chciałbym się dostać do pasazerskich. Zapytam jeszcze raz . Czyli najpierw lekarz potem kurs na licencję następnie egzamin. Później ewentualny nabór na świadectwo. Jak dobrze pójdzie zatrudnienie. Znowu lekarz i w końcu możemy rozpocząć kurs na świadectwo ?
Odpowiedz

Lekarz-kurs na licencje-nabor na świadectwo-badania na świadectwo. Uprzedzajac twoje następne pytanie. Kurs na świadectwo składka się z 2 miesięcy na warsztacie oraz zajęć z rewidentem. 500 godzin za obserwatora, 300 godzin kursu teoretycznego, 1200 godzin jazdy pod nadzorem innego maszynisty. Oczywiście pracodawca może Ci przedłużyć ten okres jeżeli stwierdzi że musisz jeszcze trochę pojeździć. W 1.5 roku do maks 2 pownieneś się wyrobić. Więcej informacji masz w innych wątkach.
Odpowiedz

Witam. Czy ktoś z tu obecnych wysyłał papiery do IC w sprawie szkolenia na świadectwo maszynisty?Był już jakiś odzew?
Odpowiedz

Witam. Wysyłałem, jak na razie cisza.
Odpowiedz

Czyli trzeba czekać...
Odpowiedz

Jak będziecie mieli jakąś odpowiedź to dajcie znać .
Odpowiedz

Potwierdzam -  brak odzewu do tej pory.
Odpowiedz

Ciekawe jak dużo miejsc mają. Jak możecie to napiszcie do jakiego oddziału skladaliscie. I czy ciężko było licencję zdać
Odpowiedz

Ja składałem do Krakowa. Nikt jeszcze nie dzwonił.
Odpowiedz

Kraków. Też cisza
Odpowiedz

Nadal cisza?
Odpowiedz

(16.07.2020, 19:48)Jakub napisał(a): Nadal cisza?

Tak
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Świadectwo w Kolprem Stażysta 1 1 068 03.06.2023, 07:22
Ostatni post: Ajron24
  Nabor na swiadectwo w IC Kamilnexia 178 38 786 27.07.2022, 10:11
Ostatni post: Kamilnexia
  Świadectwo maszynisty IC Katowice Himmer 6 1 719 25.07.2022, 00:20
Ostatni post: Kamilnexia
  Gdzie szukać informacji o kursie na świadectwo ? VoyTeck 3 2 180 29.06.2022, 07:24
Ostatni post: Manio
  Jaki przewoźnik na swiadectwo gradziak 0 1 172 28.05.2022, 09:16
Ostatni post: gradziak

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
5 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.