• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Świadectwo maszynisty
Taki off-top z mojej strony, ale zawsze ciekawily mnie grafiki i rozklady/harmonogramy sluzb w takich spolkach jak IC, oraz jakiej kolwiek towarowej. Sam jestem na polmetku swiadectwa (jazd pod nadzorem)w PR Wink
  Odpowiedz
W Cargo masz wskazane początki i długości służb, żadnego harmonogramu nie ma, dyspozytor na bieżąco informuje co masz robić.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
  Odpowiedz
Ostatnio służby w Cargo są jednak przewidywalne, po  zgłoszeniu się dyspozytorowi ma się wiele czasu dla siebie...  Wink
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
  Odpowiedz
(09.01.2020, 20:17)Venlo napisał(a): Taki off-top z mojej strony, ale zawsze ciekawily mnie grafiki i rozklady/harmonogramy sluzb w takich spolkach jak IC, oraz jakiej kolwiek towarowej. Sam jestem na polmetku swiadectwa (jazd pod nadzorem)w PR Wink

W którym zakładzie się szkolisz?ciekawi mnie jak wygląda sprawa grafiku na świadectwie w sensie długość służb i ile godzin w miesiącu wyrabiasz i czy np na noc też i weekendy
  Odpowiedz
Zakład Pomorski w Gdyni. Norma godzin jest taka jak dla pracownika biurowego,wiec moze zdarzyc sie i ponad 180 godzin, choc maszynisci mogą zrobic max 170 godzin w miesiacu. Chcą poprostu byśmy jak najszybciej przystąpili do egzaminu. Nocki i weekendy też robimy i też są odpowiednio inaczej płacone.
  Odpowiedz
Jestem jeszcze przed zrobieniem licencji, ale nurtuje mnie pytanie odnośnie  szkolenia na maszynistę.
Przed rozpoczęciem szkolenia podpisuje się umowę,  jak ona wygląda? Są na nie wyszczególnione zarobki w danym okresie pracy? np: 1,5 roku szkolenia 2300 zł, następnie 3 lata już jako maszynista 4000 zł, oraz lojalka na 100 tyś. zł. Od razu wszystko jest ustalane?
  Odpowiedz
U mnie w Cargo na początek umowa na okres próbny 3 miesiące, stanowisko warsztatowe. W umowie masz wskazane czyste wynagrodzenie "z grupy" bez premii, dodatków itp.
Potem u mnie umowa zwykła o pracę na rok, stanowisko maszynista stażysta i zarobki jak wyżej, w umowie goła podstawa widnieje.
Lojalka w osobnym dokumencie, ja podpisałem dopiero jakiś czas po rozpoczęciu szkolenia.
  Odpowiedz
A później, umowa jako samodzielny maszynista, wiedziałeś ile będziesz zarabiał? Bo musiałeś się zgodzić, skoro podpisałeś lojalkę, a jak nie było ustalone to mogliby Ci dać np 2000 zł?
  Odpowiedz
W IC w umowie mamy podaną tylko kwotę wynagrodzenia zasadniczego, oraz informację że po zrobieniu świadectwa nie będzie ona mniejsza niż ta jaką dostają inni maszyniści. Po za tym nie ma żadnej innej wartości, bo na pensję maszynisty składa się wynagrodzenie zasadnicze + różne dodatki, których wysokość zależna jest od różnych czynników. Trudno więc wymagać by podawali ci konkretną kwotę i to jeszcze z wyprzedzeniem na dwa lata  Big Grin
Lojalka w Interze jest 60 tysięcy.
  Odpowiedz
Nie wiem czy ktoś napisze Ci na umowie ile zarobisz po kursie na świadectwo. W dużych firmach masz układy zbiorowe, a tam są wypisane minimalne zarobki na danym stanowisku. To daje pogląd ile podstawy dostaniesz, bo reszta to różnorakie dodatki.
  Odpowiedz
Jak kolega wyżej napisał, podstawa ze Zbiorowego Układu Pracy, reszta to dodatki.
Trzeba rozmawiać z maszynistami z małym stażem ze swojej firmy, jak ktoś jest w porządku to pokaże Ci ile na papierze zarabia jako maszynista.
  Odpowiedz
Mam pytanie i oczekuję konkretnej odpowiedzi. Na jaką kategorię świadectwa szkoli PKP IC? Tj A1-4(B), A2-3, A3, A1-4, A1-4 (B2), B1, A1, A. Nie chodzi mi o odpowiedź w stylu "IC jest złe, bo tak" tylko odpowiedź osoby szkolącej się bądź będącej już po szkoleniu. Z góry dziękuję.
  Odpowiedz
A1 B1
  Odpowiedz
Potwierdzam, A1,B1
  Odpowiedz
A możecie powiedzieć jak to macie rozpisane? Bo według fachowców z UTK kategoria A1 - ogranicza do prowadzenia lokomotyw manewrowych, co jest trochę dziwne? Patrz załącznik...


Załączone pliki Miniatury
   
  Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Świadectwo maszynisty w KD Twister 23 5 611 31.10.2019, 16:06
Ostatni post: tomaszwitek7
  Wymagania zdrowotne licencja i świadectwo, róznice duzy_777 3 747 15.09.2019, 13:16
Ostatni post: CounterSpace838
  Licencja/Świadectwo MarcinKatowice 5 820 24.08.2019, 20:45
Ostatni post: Pyth00n
  Świadectwo o niekaralności Czarny 11 1 140 27.06.2019, 16:29
Ostatni post: Gilbert
Smile STK - świadectwo maszynisty lukiLS 9 1 711 06.01.2019, 22:21
Ostatni post: Sality

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości