Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Świadectwo maszynisty
Taki off-top z mojej strony, ale zawsze ciekawily mnie grafiki i rozklady/harmonogramy sluzb w takich spolkach jak IC, oraz jakiej kolwiek towarowej. Sam jestem na polmetku swiadectwa (jazd pod nadzorem)w PR Wink
Odpowiedz

W Cargo masz wskazane początki i długości służb, żadnego harmonogramu nie ma, dyspozytor na bieżąco informuje co masz robić.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

Ostatnio służby w Cargo są jednak przewidywalne, po  zgłoszeniu się dyspozytorowi ma się wiele czasu dla siebie...  Wink
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
Odpowiedz

(09.01.2020, 20:17)Venlo napisał(a): Taki off-top z mojej strony, ale zawsze ciekawily mnie grafiki i rozklady/harmonogramy sluzb w takich spolkach jak IC, oraz jakiej kolwiek towarowej. Sam jestem na polmetku swiadectwa (jazd pod nadzorem)w PR Wink

W którym zakładzie się szkolisz?ciekawi mnie jak wygląda sprawa grafiku na świadectwie w sensie długość służb i ile godzin w miesiącu wyrabiasz i czy np na noc też i weekendy
Odpowiedz

Zakład Pomorski w Gdyni. Norma godzin jest taka jak dla pracownika biurowego,wiec moze zdarzyc sie i ponad 180 godzin, choc maszynisci mogą zrobic max 170 godzin w miesiacu. Chcą poprostu byśmy jak najszybciej przystąpili do egzaminu. Nocki i weekendy też robimy i też są odpowiednio inaczej płacone.
Odpowiedz

Jestem jeszcze przed zrobieniem licencji, ale nurtuje mnie pytanie odnośnie  szkolenia na maszynistę.
Przed rozpoczęciem szkolenia podpisuje się umowę,  jak ona wygląda? Są na nie wyszczególnione zarobki w danym okresie pracy? np: 1,5 roku szkolenia 2300 zł, następnie 3 lata już jako maszynista 4000 zł, oraz lojalka na 100 tyś. zł. Od razu wszystko jest ustalane?
Odpowiedz

U mnie w Cargo na początek umowa na okres próbny 3 miesiące, stanowisko warsztatowe. W umowie masz wskazane czyste wynagrodzenie "z grupy" bez premii, dodatków itp.
Potem u mnie umowa zwykła o pracę na rok, stanowisko maszynista stażysta i zarobki jak wyżej, w umowie goła podstawa widnieje.
Lojalka w osobnym dokumencie, ja podpisałem dopiero jakiś czas po rozpoczęciu szkolenia.
Odpowiedz

A później, umowa jako samodzielny maszynista, wiedziałeś ile będziesz zarabiał? Bo musiałeś się zgodzić, skoro podpisałeś lojalkę, a jak nie było ustalone to mogliby Ci dać np 2000 zł?
Odpowiedz

W IC w umowie mamy podaną tylko kwotę wynagrodzenia zasadniczego, oraz informację że po zrobieniu świadectwa nie będzie ona mniejsza niż ta jaką dostają inni maszyniści. Po za tym nie ma żadnej innej wartości, bo na pensję maszynisty składa się wynagrodzenie zasadnicze + różne dodatki, których wysokość zależna jest od różnych czynników. Trudno więc wymagać by podawali ci konkretną kwotę i to jeszcze z wyprzedzeniem na dwa lata  Big Grin
Lojalka w Interze jest 60 tysięcy.
Odpowiedz

Nie wiem czy ktoś napisze Ci na umowie ile zarobisz po kursie na świadectwo. W dużych firmach masz układy zbiorowe, a tam są wypisane minimalne zarobki na danym stanowisku. To daje pogląd ile podstawy dostaniesz, bo reszta to różnorakie dodatki.
Odpowiedz

Jak kolega wyżej napisał, podstawa ze Zbiorowego Układu Pracy, reszta to dodatki.
Trzeba rozmawiać z maszynistami z małym stażem ze swojej firmy, jak ktoś jest w porządku to pokaże Ci ile na papierze zarabia jako maszynista.
Odpowiedz

Mam pytanie i oczekuję konkretnej odpowiedzi. Na jaką kategorię świadectwa szkoli PKP IC? Tj A1-4(B), A2-3, A3, A1-4, A1-4 (B2), B1, A1, A. Nie chodzi mi o odpowiedź w stylu "IC jest złe, bo tak" tylko odpowiedź osoby szkolącej się bądź będącej już po szkoleniu. Z góry dziękuję.
Odpowiedz

A1 B1
Odpowiedz

Potwierdzam, A1,B1
Odpowiedz

A możecie powiedzieć jak to macie rozpisane? Bo według fachowców z UTK kategoria A1 - ogranicza do prowadzenia lokomotyw manewrowych, co jest trochę dziwne? Patrz załącznik...


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Świadectwo w Kolprem Stażysta 1 1 068 03.06.2023, 07:22
Ostatni post: Ajron24
  Nabor na swiadectwo w IC Kamilnexia 178 38 782 27.07.2022, 10:11
Ostatni post: Kamilnexia
  Świadectwo maszynisty IC Katowice Himmer 6 1 718 25.07.2022, 00:20
Ostatni post: Kamilnexia
  Gdzie szukać informacji o kursie na świadectwo ? VoyTeck 3 2 180 29.06.2022, 07:24
Ostatni post: Manio
  Jaki przewoźnik na swiadectwo gradziak 0 1 172 28.05.2022, 09:16
Ostatni post: gradziak

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
3 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.