Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Świadectwo maszynisty
Daj sobie spokój, zrobią Ci uprawnienia na drezyny, a poza tym bedziesz robił w torach jako automatyk, obchodowy itp. To wszystko za 2500 netto. Jakis czas temu gadalem z pracownikiem PLK i mi mowil jak to wygląda, gdyby nie dodatek za wysluge lat oraz podeszły wiek to dawno by to rzucil w pizdu...
Odpowiedz

Tak też i czułem od początku .. Tylko czekać aż to wszystko dupnie.. Niech ci starzy odejdą.. Skąd oni wezmą fachowców bo płac nie zwiększą raczej żeby ktoś sie tym zainteresował... Będą jaja za kilkanaście lat..
Odpowiedz

W Polsce nie brakuje kilkuset tysięcy rąk do pracy tylko pół-niewolnikow do tytania za grosze. Pracodawcy natomiast zamiast walczyc o prostsze prawo oraz nizsze koszty pracy domagają się sprowadzania taniej siły roboczej z demoludow oraz krajów 3 świata. Jeszcze parę lat a na manewrach w Cargo oraz IC będą robić nepalczycy oraz filipinczycy
Odpowiedz

Żebyś nie wykrakał. Na licencji u nas już 2 ludzi z Ukrainy jest Smile
Odpowiedz

No niestety takie czasy..W Niemczech z luką pokoleniową maja podobny problem i również na maszynistów zatrudniają obcokrajowców ale warunki, tak jak i u nas, muszą być spełnione, raczej nie szybko nadejdzie czas ,by u nas pociągi prowadzili Nepalczycy bądź Hindusi ale podkłady i podobne ważne rzeczy infrastruktury kolejowej już kładą obcokrajowcy ...
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
Odpowiedz

W PR Wrocław jest nabór do końca marca chyba, wiecie może jak wyglada tam szkolenie i późniejsze zarobki już jako maszynista ? Lojalka na 3 lata z tym, że cześć szkolenia się w to wlicza już
Odpowiedz

Cytuję to co kiedyś usłyszałem od młodego maszynisty PR. "Aby mieć 3500 netto muszę zrobić 24 nadgodziny".
Co do szkolenia to pewnie podobnie jak w IC czy Cargo. Najpierw warsztat 2 miesiące, potem 500 godzin za obserwatora, dalej 280 godzin wykladow a na koniec minimum 1200 godzin jazd pod okiem maszynisty.
Odpowiedz

A w Lotos Kolej jak wyglada mniej więcej wypłata dla maszynisty? I jak wyglada praca, na telefon czy jest jakiś grafik? Jak się jedzie w Polskę to ile czasu poza domem oraz jak są godoIny liczone ? Dziękuje z góry za odpowiedz, teoretycznie mam jechać na rozmowy kwalifikacyjne stad pytania ?
Odpowiedz

Piotrek1234, jakieś doświadczenie miałeś czy tylko licencję zrobiłeś?
Odpowiedz

Tylko licencje zrobiłem i teraz szukam miejsca gdzie można się na świadectwo przyjąć
Odpowiedz

Napisałem Ci na priv
Odpowiedz

@Konrad1961 widzę że Ty taki trochę zorientowany w temacie jesteś. Masz jakieś przecieki z IC? Myślisz, że gdzieś koło czerwca (bo wtedy kończę kurs) warto będzie do nich uderzać czy będą mieli komplet (na świadectwo oczywiście)?
Odpowiedz

Musisz śledzić ich stronę internetową, oni zawsze robią 2-3 nabory w roku, w tym roku jeszcze nic nie było więc za jakis czas na bank ruszą z naborem.
Odpowiedz

A to tyle to i ja wiem Wink Myślałem że masz jakieś źródłowe informacje. No nic zobaczymy co będzie. Póki co tylko chyba jeden kolega tutaj gdzieś się na forum wypowiadał że nie może znaleźć roboty mając licencję? SPISEG?
Odpowiedz

Co do rekrutacji w IC, to szkolenie na świadectwo ruszyło w marcu/ruszy w kwietniu - prawie wszyscy z naboru "październikowego", więc w najbliższych miesiącach raczej nie ma się co spodziewać nic nowego.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Świadectwo w Kolprem Stażysta 1 1 068 03.06.2023, 07:22
Ostatni post: Ajron24
  Nabor na swiadectwo w IC Kamilnexia 178 38 802 27.07.2022, 10:11
Ostatni post: Kamilnexia
  Świadectwo maszynisty IC Katowice Himmer 6 1 719 25.07.2022, 00:20
Ostatni post: Kamilnexia
  Gdzie szukać informacji o kursie na świadectwo ? VoyTeck 3 2 182 29.06.2022, 07:24
Ostatni post: Manio
  Jaki przewoźnik na swiadectwo gradziak 0 1 173 28.05.2022, 09:16
Ostatni post: gradziak

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
6 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.