Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Świadectwo maszynisty
https://skk.erecruiter.pl//Offer.aspx?oi...d=18803823
Odpowiedz

(28.02.2019, 18:55)Ocelotic napisał(a): Cześć wszystkim. Właśnie jestem na etapie szukania przewoźnika na świadectwo. Jestem już po zdaniu egzaminu (licencji) i oczekuję na licencję.  Moje pytanie jest takie, w których spółkach najkrócej robi się świadectwo? Podobno najdłużej trwa to w PKP Cargo bo około 1,5 roku. Czy ktoś się orientuje w temacie? Szczególnie chodzi mi o Wrocław.

2,5 licz i to na spokojnie... 1,5 roku to opowiadają kadrowe jak papiery składasz,tak samo jak żenią kity chłopakom że pierwsze 3miesiace najniższa krajowa a potem ponad dwa tysie netto...Dałbym takiej do podpisu papier czy jeśli tak nie będzie to czy ona wyrówna ze swojej pensji różnicę Big Grin
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
Odpowiedz

No dobrze, czekać na plastik może i 3 miesiące, ale jak zdał egzamin to może śmiało zatrudniać się na świadectwo. Zaświadczenie o pozytywnym zaliczeniu egzaminu na licencję staje się tak jakby podstawą do zatrudnienia na świadectwo. Popiera to nawet sam UTK: https://www.utk.gov.pl/pl/informacje-dla...arch=52442
Odpowiedz

kandydat na świadectwo maszynisty
Odpowiedz

Widac że ludzi brakuje coraz bardziej, jeszcze rok temu był problem aby znalesc prace po kursie na licencje a teeaz nabor goni nabor. Warunki też calkiek spoko, 3300 brutto czyli prawie 2400 netto to calkiem spoko kasa jak za nauke.
Odpowiedz

Ludzi brakuje ale chyba nie na dolnym slaskuSad
W 2018 zrobiłem licencje i do tej pory cisza, nikt nawet na rozmowy nie zaprasza. Dzwonię, wysyłam CV, chodzę z CV i nic.
Ktoś do LOTOSU składał? Odzywali się do kogoś?
Odpowiedz

Gdzie skladales papiery? Na Dolnym Slasku jest akurat najwiecej firm w Polsce ktore szkolą I szukają ludzi.
Odpowiedz

Wszędzie, pkp cargo rzadko biorą z ulicy, najczęściej od siebie, kd obecnie nie szkola, nawet nie ma ogłaszenia, stk, pół miedz tylko z dodatkowymi uprawnieniami, captrain nie szkoli, ecco nie szkoli, ic zero odzewu.
Juz zacząłem myśleć że moje CV nie trafiają do nich ale dzwoniłem i mają i niby wszystko ok czekać na telefon...

Z mojego kursu na licencję kilka osob trafiło do kd, reszta pracowała już na kolei, Ci bez doświadczenia na koleii raczej inne województwo albo tereny przygraniczne.
Odpowiedz

Moim zdaniem masz po prostu niechlujnie napisane CV czego zresztą dowodzi to jak tutaj piszesz. Niewierze że tak po prostu Ciebie odrzucają np w IC gdzie ludzi z licencją biorą wszystkich jak leci a jeszcze dodatkowo organizują kursy dla ludzi bez licencji.
Odpowiedz

CV a forum to co innego, dawałem do sprawdzenia kilku osobom, robilem wg poradników itp i wszystko ok.
Podobna sytuacje mają osoby, które tak jak ja zmieniają całkowicie kierunek kariery. Może to trochę odstrasza, sam nie wiem. Dziur w życiorysie nie mam, ostatnia praca przez 6lat u jednego pracodawcy.
Do IC to nie wiem czy tak łatwo na Wrocław, znajomi też tam składali I dostało się dwóch którzy już tam pracowali. Prywatne firmy albo mają w planach szkolenie ale brak szczegółów albo chcą jakieś uprawnienia typu ustawiacz, rewident. KD jak pisałem wcześniej mają komplet, Cargo brali raczej swoich.

Może na wiosnę coś się ruszySad
Odpowiedz

Lotos robil nabor na Wrocław, niedlugo pewnie IC też cos oglosi jak mają w zwyczaju na wiosne. Glowa do gory, coś się znajdzie.
Odpowiedz

IC Wrocław wzięło teraz niedawno kilku chłopaków mających licencję zrobioną prywatnie. Z tego co wiem wolą wziąć kogoś kto miał już jakąś styczność z koleją niż świeżaka, któremu trzeba tłumaczyć wszystko od podstaw.
Odpowiedz

Z mojej grupy licencyjnej gdzie było dwadzieścia parę osób i praktycznie każdy był świeży z ulicy - wszyscy są zatrudnieni i się szkolą. Jakieś 95% właśnie w IC. Nie ma znaczenia.
Odpowiedz

I wszyscy do IC Zachodni we Wrocławiu przyjęci zostali? o.O
Odpowiedz

Witam Panowie.
Co sądzicie o tej ofercie pracy?  Ciężka robota? wykorzystają? Shit czy złota robota? Pozdrawiam. Niby dają możliwość zrobienia świadectwa ale czy potem nie za długo zejdzie się szkolenie u jakiegoś przewoźnika jeśli ktoś nie chce w tym pracować? Tongue Bo od zera trzeba na tabor robić uprawnienia??.. Pewnie płaca też nie ciekawa?
https://skk.erecruiter.pl//Offer.aspx?oi...d=20057479

Pozdrawiam
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Świadectwo w Kolprem Stażysta 1 1 068 03.06.2023, 07:22
Ostatni post: Ajron24
  Nabor na swiadectwo w IC Kamilnexia 178 38 783 27.07.2022, 10:11
Ostatni post: Kamilnexia
  Świadectwo maszynisty IC Katowice Himmer 6 1 719 25.07.2022, 00:20
Ostatni post: Kamilnexia
  Gdzie szukać informacji o kursie na świadectwo ? VoyTeck 3 2 180 29.06.2022, 07:24
Ostatni post: Manio
  Jaki przewoźnik na swiadectwo gradziak 0 1 172 28.05.2022, 09:16
Ostatni post: gradziak

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.