Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Świadectwo maszynisty
nakama, z tą ścieżką kariery to też prawda jeżeli chodzi o manewry.. czy potem TLK kolejne pół roku? tego nie wiem. Możliwe.
5 lat, okres stażu około 2 lata + 3 w pracy
Odpowiedz

Witajcie,
Czy jest tu ktoś kto zaczyna szkolenie na świadectwo w Lotosie od października i zrobił już badania?
Priv
Odpowiedz

(10.07.2018, 14:31)4est napisał(a): nakama, z tą ścieżką kariery to też prawda jeżeli chodzi o manewry.. czy potem TLK kolejne pół roku? tego nie wiem. Możliwe.
5 lat, okres stażu około 2 lata + 3 w pracy

A, chciałbym jeszcze dodać, że IC po zdanym egzaminie na świadectwo, pakuje cię na rok za pomocnika (2,5k zł na rękę). Więc nie dość, że szkolisz się prawie 2 lata za marne pieniądze, to potem też gotujesz z lewej strony wodę na herbatę za 2,5k.
Odpowiedz

Z czego wiem to pół roku a nie rok, jak za gotowanie wody to stawka nie najgorsza Smile
Odpowiedz

Wszystko co ma PKP w nazwie prędzej czy później zrobi cię w konia. Za 2,5 to można piwo w osiedlowym sklepie sprzedawać, a nie użerać się po nocach z maszyną.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

(29.08.2018, 09:25)rustsaltz napisał(a): Za 2,5 to można piwo w osiedlowym sklepie sprzedawać, a nie użerać się po nocach z maszyną.

Zgadzam się z tobą, ale tutaj zauważyłem są pasjonaci co nawet nie wiedzą co to jazda na maszynie, chyba że na domowym symulatorku, i za te 2 tysiaki to by pewnie jeszcze ci buty wiazali byleby siedziec w kabinie.  dupny pan maszynista będzie a rodzina w domu biduje że nawet na wczasy nie stać
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
Odpowiedz

(28.08.2018, 21:48)Xca napisał(a): A, chciałbym jeszcze dodać, że IC po zdanym egzaminie na świadectwo, pakuje cię na rok za pomocnika (2,5k zł na rękę). Więc nie dość, że szkolisz się prawie 2 lata za marne pieniądze, to potem też gotujesz z lewej strony wodę na herbatę za 2,5k.

Pierwsze słyszę by robili coś takiego. Za pomocnika robiło się najczęściej podczas świadectwa, i dzięki temu wpadało więcej kasy. Zresztą nawet nie ma tylu szybkich pociągów, bo obsadzać nimi wszystkich szkoleniowców, w roli pomocników.

Jak czekałem w zeszłym roku na rozmowę do IC , to pojawiło się kilka osób które robiły wtedy świadectwo, i one się jeszcze żaliły że IC nie chce im zrobić pomocnika.
Odpowiedz

Zajebiscie byłoby gdyby płacili 10 koła za parzenie herbaty ale to nie w Polsce, więc trzeba brać co dają jak się chce wepchać w to gówno a nie żalić całe życie ze wciąż mało i dalej pchać ten wózek, a jak nie to wyjść na tory i strajkować by płacili więcej i by rodziny nie przymierały głodem.
Odpowiedz

Właśnie dzięki takim jak ty nie dojdzie do strajku i pokazania że te stawki za taką pracę są stanowczo za niskie bo tacy zawsze będą się cieszyć że mogą być panem maszynistą i nieważne czy zapłacą 2 tysie czy 2,200 ..brawo ,taka świeża krew się przyda pracodawcom
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
Odpowiedz

Ja z chęcią wezmę 20 razy tyle do kieszeni, jak dojdzie do strajku z miła chęcią też wyjdę strajkować. A że tyle płacą młodemu na start to inna bajka
Odpowiedz

To przynajmniej siedź cicho i nie wygaduj ,że stawka 2,5 tyś nawet za siedzenie przy kuchence cię zadowala bo jak zaczniesz jeździć samodzielnie,co też nie jest pewne, to dostaniesz max 1 tyś więcej a obowiązków i odpowiedzialności przybędzie że od razu tobie myślenie się zmieni...a jak się od niskiego pułapu  zaczyna nawet po lewej stronie to ciężko potem oczekiwać mega skoku siadając po prawej...
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
Odpowiedz

To jest forum ogólno dostępne i chyba każdy ma prawo napisać co chcę, więc nie spinajmy dupy o nie wiadomo o co, tyle każdy dostanie na początek i jest tego świadom, jak miałbym płakać od samego początku jaka bida to bym się w to w ogóle nie pachal., także chillout, każdy niesie swój krzyż.
Odpowiedz

To że w Grupie PKP maszynisci zarabiają mało to nie znaczy że wszędzie tak jest. Na Dolnym Śląsku jak komuś nie wystarcza to co zarobi w Cargo czy IC to idzie do KD lub PMT. W Wielkopolsce taki ktoś wybiera KW i tak dalej...są też prywaciarze i firmy typu Lotos czy Orlen ale system pracy jaki tam obowiązuje nie każdemu musi odpowiadać
Odpowiedz

nakama napisał(a):Pierwsze słyszę by robili coś takiego. Za pomocnika robiło się najczęściej podczas świadectwa, i dzięki temu wpadało więcej kasy. Zresztą nawet nie ma tylu szybkich pociągów, bo obsadzać nimi wszystkich szkoleniowców, w roli pomocników.
Stażysta w charakterze pomocnika? Co na to UTK?
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

Wg przepisów maszynista stażysta nie może pełnić funkcji pomocnika
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Świadectwo w Kolprem Stażysta 1 1 068 03.06.2023, 07:22
Ostatni post: Ajron24
  Nabor na swiadectwo w IC Kamilnexia 178 38 783 27.07.2022, 10:11
Ostatni post: Kamilnexia
  Świadectwo maszynisty IC Katowice Himmer 6 1 719 25.07.2022, 00:20
Ostatni post: Kamilnexia
  Gdzie szukać informacji o kursie na świadectwo ? VoyTeck 3 2 180 29.06.2022, 07:24
Ostatni post: Manio
  Jaki przewoźnik na swiadectwo gradziak 0 1 172 28.05.2022, 09:16
Ostatni post: gradziak

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.