Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zezwolenie na wyjazd z bocznicy w tory plk
#1
Witam . Mam pytanie jestem prowadzącym pojazdy kolejowe wyłącznie w obrębie bocznicy kolejowej . Bocznica jest połączona ze stacją plk . Obecnie posiadałem zezwolenie od dyr plk ,na wyjazd w stację oraz na przylegające bocznice . Zezwolenie straciło ważność w dniu 6.12.2017 .

Po tym Terminie przełożony chciał mnie zmusić do wyjazdu na plk oraz na inne bocznice twierdząc że nie potrzebne mi zezwolenie na wyjazd w tory plk . Oczywiście odmówiłem i teraz mnie ukarał zdejmując na warsztat i odsuwając od pracy jako prowadzący . Czy miał podstawę ?
Odpowiedz

#2
Nie, nie miał. To tak samo jakby zmusić maszyniste do jazdy powyżej 12 godzin i potraktować go tak samo. Moim zdaniem powinieneś iść do PIP
Odpowiedz

#3
Absolutnie nie miał. Idź do PIP, albo najlepiej spieprzaj od takiego pracodawcy gdzie pieprz rośnie.
Odpowiedz

#4
Tak jak piszą koledzy, idz do PIP tam możesz złożyć wniosek (możesz też to zrobić drogą internetową) w którym opisujesz sytuacje i domagasz się przeprowadzenia kontroli w związku z nią. Wniosek taki możesz złożyć imiennie lub anonimowo. Co prawda kary nakładane przez PIP raczej nie są zbyt wysokie ale przynajniej następnym razem zastanowi sie zanim zmusi cię do czegoś ponownie.
Odpowiedz

#5
Ewentualnie proces sądowy z powództwa cywilnego, tutaj już kara może być dotkliwsza ale trwa to bardzo długo, raczej gra niewarta świeczki.
Odpowiedz

#6
Najważniejsze że wszystko nagrałem na dyktafon Smile a czy takie zachowanie nie jest traktowane jako przestępstwo jak wysyłanie bez ważnego zezwolenia ludzi w tory plki ?. Dziękuje bardzo za odpowiedzi a  może by też pomogło Utk  w takim  wypadku ?
Odpowiedz

#7
Ciężko mi to powiedzieć ale możesz zatelefonować do UTK i opowiedzieć o sytuacji i poprosić o jakąś radę co możesz zrobić.
Odpowiedz

#8
Nie odpuściłbym takiej szmacie...wal od razu do UTK , oni juz tam bedą wiedzieć co robić a olać sprawy nie mogą..jak wpadną na kontrolę to przetrzepią już przy okazji wszystko a ty daruj sobie takiego pracodawcę bo jeszcze na minę cie w innym temacie wpuści...
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wyjazd z toru nieposiadającego semafora Masz 6 3 516 01.04.2021, 06:11
Ostatni post: rustsaltz
  Wyjazd na sz Ula 4 3 886 23.05.2019, 10:24
Ostatni post: Marcin747
  Będą cztery tory na każdym wylocie z Warszawy Adams 1 2 694 17.06.2018, 18:55
Ostatni post: kazio
  Wyjazd z manewrami poza wskaznik W5 wi3lo 9 10 948 16.05.2018, 16:33
Ostatni post: WPD
  Budowa bocznicy Trans-Żwiru w Wieluniu puma2091 0 5 034 26.11.2012, 22:07
Ostatni post: puma2091

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.