Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wypadek pod Bydgoszczą
#1
Pociąg TLK Pogoria zderzył się z pociągiem towarowym w Smętowie. Prawdopodobnie błąd maszynisty towarowego, który minął sygnał "stój".
http://www.rynek-kolejowy.pl/mobile/wyko...83249.html
Lokomotywa EP07 fajna, EZT ED250 szybki, lokomotywa EU44 ciekawa, ale lokomotywa EP09 najlepsza.
Odpowiedz

#2
(31.08.2017, 09:21)Jann89 napisał(a): tragedia, jestem ciekaw co stało się naprawdę.

Z informacji przedstawiciela pkp wynika, że maszynista towarowego wyjechał pomimo czerwonego semafora , a tak na marginesie tej dramatycznej sytucji zastanawia mnie ostatnia moda na nie otwierane okna ...pomysłodawcę prosze niech obejrzy zdjęcia z wypadku i wyciągnie wnioski ( te młoterczki powieszone przy oknach można sobie .... ). Niestety obecne pomysły żadzących sprawią nie jedną tragedię,  kiedy ja uczeszczałem do technikum kolejowego w latach 70 - tych , był taki kierunek trakcja i na mechanika uczono 5 lat a obecnie ...przemilcze .
Odpowiedz

#3
Panowie, macie może jakieś zdjęcia pociągu towarowego? Bo jakoś o dziwo szybko zniknął (lub go po prostu nie widać na żadnych zdjęciach) z góry dziękuję Wink
Odpowiedz

#4
Taka uwaga - Smętowo jest w pomorskim i jest sporo za Bdg....
Odpowiedz

#5
(01.09.2017, 19:14)Enigmen napisał(a): Panowie, macie może jakieś zdjęcia pociągu towarowego? Bo jakoś o dziwo szybko zniknął (lub go po prostu nie widać na żadnych zdjęciach) z góry dziękuję Wink

Dokładnie...jakoś dziwnym trafem nie ma nigdzie wzmianki o przewoźniku..poszła szybko kasa tu i tam..jak to na szlaku..prywaciarz jedzie a państwowy stoi ..
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
Odpowiedz

#6
Dobrze, że nikomu nic się nie stało no i nie powiem PIC dość sprawnie zapewnił komunikację zastępczą.
Odpowiedz

#7
(02.09.2017, 08:23)PeKaP napisał(a): Dokładnie...jakoś dziwnym trafem nie ma nigdzie wzmianki o przewoźniku..poszła szybko kasa tu i tam..jak to na szlaku..prywaciarz jedzie a państwowy stoi ..
Bodaj Kurier Kolejowy podał info, że był to pociąg STK prowadzony lokomotywą S-200. Prywaciarz jedzie, bo wszyscy są zainteresowani, by pociąg dojechał. Ale lepiej zwalić na PLK, że faworyzuje prywaciarza zamiast zastanowić się jaka jest przyczyna stania.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#8
(02.09.2017, 11:07)rustsaltz napisał(a):
(02.09.2017, 08:23)PeKaP napisał(a): Dokładnie...jakoś dziwnym trafem nie ma nigdzie wzmianki o przewoźniku..poszła szybko kasa tu i tam..jak to na szlaku..prywaciarz jedzie a państwowy stoi ..
Bodaj Kurier Kolejowy podał info, że był to pociąg STK prowadzony lokomotywą S-200. Prywaciarz jedzie, bo wszyscy są zainteresowani, by pociąg dojechał.  Ale lepiej zwalić na PLK, że faworyzuje prywaciarza zamiast zastanowić się jaka jest przyczyna stania.

Ależ oczywiście zgadzam się z tym że jednemu zależy a innemu podmiotowi nie..inna sprawa że odbywa się to nie tyle co z dobrej woli PLK tylko za odpowiednią gratyfikacją , bo nie mów mi,że wystarczy telefon od dyspozytury do PLK z "uprzejmą prośbą" o wolną dla jego pociągu...HA
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
Odpowiedz

#9
(02.09.2017, 16:00)PeKaP napisał(a): Ależ oczywiście zgadzam się z tym że jednemu zależy a innemu podmiotowi nie..inna sprawa że odbywa się to nie tyle co z dobrej woli PLK tylko za odpowiednią gratyfikacją , bo nie mów mi,że wystarczy telefon od dyspozytury do PLK z "uprzejmą prośbą" o wolną dla jego pociągu...HA
Ir-1 bardzo precyzyjnie (co rzadko się trafia) podaje kolejność wyprawiania pociągu. A jeżeli odbiorca nie chce ładunku (w sumie ma prawo, bo on się z koleją umówił na konkretny termin odbioru) to pociąg stoi.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#10
Daj spokój , jak już wyjeżdżasz mi tu z instrukcją to szkoda mi czasu na pisanie o tym z tobą, sąsiad jest w dyspozyturze prywaciarza i wiem co i jak...powodzenia z takim myśleniem
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
Odpowiedz

#11
Tak panie, spisek, złodzieje kradno... Ty byś karierę w związkach zawodowych zrobił, oni też winy złego stanu zawsze szukają poza sobą. Ten prywaciarz wcale nie jedzie dlatego, że nie stanie trzy stacje dalej i powie, że mu się godziny skończyły albo nie ma szlaku.

A tak w ogóle to najlepiej było za PKP jak się wódkę po kanciapach piło, a pociągi stały. Bo nie od dziś wiadomo, że jak stoi to się nie wykolei czyli jest bezpiecznie. Nie było żadnych wrednych prywaciarzy, którzy walizki z pieniędzmi do UTK, PLK, OSP i innych instytucji z trzyliterowym skrótem noszą coby mogli jeździć. I żaden prywaciarz nie wjeżdżał w bok narodowego przewoźnika. A to, że przewozy lawinowo spadały to przecież był wynik tego, że minister miał firmę przewozową i podkopywał kolej. A związkowcy i szeregowi kolejarze wcale nie przyklaskiwali temu (wszak jak nie ma przewozów, nie ma kto się żalić na kolej a dopłaty z państwa będą mimo nierentowności, w dodatku poleżeć w robocie można).
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#12
W temacie...
http://rail.phototrans.eu/14,119289,0,SM...69_1_.html
Odpowiedz

#13
(05.09.2017, 16:03)Paweł Piotr napisał(a): W temacie...
http://rail.phototrans.eu/14,119289,0,SM...69_1_.html

... masakra kilka sekund póżniej i strach myśleć o skali tragedii   Angry
Odpowiedz

#14
chyba kilka minut wcześniej Wink
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wypadek Nowy Dwór Mazowiecki dak 4 4 771 22.01.2019, 22:05
Ostatni post: FlashNDM
  [Ozimek}Wypadek z udziałem Pendolino Adams 16 11 041 22.02.2018, 10:29
Ostatni post: matiwi
  Wypadek na przejeździe w Wolsztynie Kolejowy Opole 13 8 197 02.06.2017, 14:46
Ostatni post: szy_mat
  Kolejny wypadek na przejeździe kolejowym Paweł Piotr 41 20 051 17.05.2017, 15:49
Ostatni post: wołodyjowskiIC

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.