Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podział na płeć - kuszetki.
#1
Witam. Przepraszam o ile ten temat był tu poruszany, ale mam pewien problem z ogarnięciem tematu podziału na płeć w wagonach z miejscami do leżenia. Z tego co wyczytałem, to podział na płeć istnieje w wagonach sypialnych. W lipcu planuję podróż z Kępna do Kołobrzegu wraz z żoną - bez dzieci. Kiedy zasymulowałem zakup biletu na jednej ze stron i wybrałem kuszetkę pojawiła się poniżej opcja "przedział 3 osobowy z pościelą" I teraz tak. Chcę jechać z żoną razem w tym przedziale. Nie widzę problemu jeśli po drodze dostanie ktoś dorezerwowany do tego pozostałego trzeciego miejsca w tym przedziale. Pytanie natomiast mam takie, czy konduktor na wejsciu w ogóle do takiego wagonu doczepi się tego że podróż chce odbyć kobieta i mężczyzna w jednym przedziale kuszetką ? Przecież to byłoby chore żeby żona musiała brać inny przedział. Wytłumaczcie mi proszę jak w tym przypadku wygląda rezerwacja.
Odpowiedz

#2
Kuszetki są "bezpłciowe".
Odpowiedz

#3
Dokładnie, a jeżeli chodzi o sypialkę jeżeli weźmiesz dwójkę też nie ma problemu gdy obie osoby zgadzają się na taką sytuację, w trójce trzecia osoba mogłaby mieć roszczenia że nie życzy sobie kobiety/mężczyzny. Nawet kiedyś miałem taką sytuację że nie było miejsc w męskich sypialkach, więc zarezerwowałem damską na zasadzie "najwyżej konduktor opisze i się zwróci a ja zrobię sobie dopłatę do 1kl", idę z tym do konwojenta wagonu i mówię jak jest, ten mówi że musi zapytać czy osoby w przedziale się zgadzają na mężczyznę, jeżeli tak to mogę. Ostatecznie przedział okazał się być pusty Smile
Odpowiedz

#4
Dziękuję za odpowiedź. Dopytam tylko jeszcze o coś takiego. Zauważyłem, że drzwi od wagonu z miejscami do leżenia/sypialnymi nie mają takich klamek jak inne wagony ciągnięte przez dany pociąg. Są one otwierane zawsze przez obsługę od wewnątrz wagonu ? Pytam ponieważ zauważyłem na jednym z filmów na YT, że kiedy pociąg stanął na stacji drzwi od zwykłych wagonów otworzyły się automatycznie, a sypialniane/kuszetki nie. Niby banał, ale wyczytałem w necie, że aby dostać się do tych wagonów musi wpuścić mnie obsługa tego wagonu. Będę podróżował "Korsarzem" z Kępna, pomimo, że na rozkładzie w pewnym okresie jedzie on też przez Wieluń. A że jestem z tego miasta, to wołałbym wsiąść w Wieluniu, niż jechać do Kępna autobusem i czekać na dworcu trzy h na pociąg. Niestety jadę w lipcu i to w tych dniach kiedy "Korsarz" przez Wieluń nie jedzie.
Odpowiedz

#5
To już nie te czasy gdzie pociąg zatrzymywał się na życzenie pasażerów Big Grin
Jechałem kiedyś z jednym starszym panem to mówił, że w latach 60 to często pociąg stawał w szczerym polu i brał znajomych kondukotrów, maszynisty itp
Odpowiedz

#6
Rzuć okiem na plakatowy rozkład jazdy stacji Kępno. Pociąg "Korsarz" w okresie wakacyjnym jeździ z Krakowa przez Kępno różnymi trasami. Ja planuję podróż 12-13 lipca, a wówczas jedzie on przez Kluczbork - Kępno. Po 26 lipca o ile się nie mylę przez Tarnowskie Góry - Wieluń. 
Te pociągi są bardzo długie. Spójrz na planowany skład pociągu Korsarz na nowym rozkładzie jazdy : 

http://www.vagonweb.cz/razeni/vlak.php?z...3&rok=2017

Trochę uciążliwe jest odszukiwanie numerku wagonu. kuszetki/sypialne jadą i na początku i na końcu składu. Jeśli się okaże że to nie ten wagon tylko na drugim końcu 300 metrów będę musiał pokonać z buta :d  Te wagony są odłączone od pozostałych, i nie można do nich przejść poprzez pociąg. Ale czy jeśli wszedłbym do normalnego wagonu i okazał bilet na kuszetkę, konduktor otworzyłby mi drzwi i przepuścił poprzez pociąg ?
Odpowiedz

#7
(06.06.2017, 19:31)kruger napisał(a): Jeśli się okaże że to nie ten wagon tylko na drugim końcu 300 metrów będę musiał pokonać z buta
To ustaw się w połowie pociągu, wtedy bedziesz miał 150 m.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kuszetki i wagony sypialne sopelsky 11 8 564 20.03.2024, 19:45
Ostatni post: DarekP

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.