Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ruch towarowy w Węglińcu i okolicach
#1
Siema Big Grin ,

dziś postanowiłem tu wziąć na ruszt temat związany z ruchem towarowym u mnie, mianowicie w Węglińcu i okolicach, czyli Lubań, rejon Zgorzelca (Bogatynia + tamtejsza elektrownia Turów, Sulików i Zawidów, który graniczy z Czechami, a dokładniej z czeskimi miastami Habartice i Cernousy), Żagań i Żary z nieodłegłym od siebie Nowogrodem Bobrzańskim oraz rejonem Bolesławca i Lwówka Śląskiego (Niwnice, Rakowice Wielkie, Zebrzydowa i Osiecznica)  Rolleyes

Otóż muszę Wam powiedzieć, że sama moja okolica jest już kusząca z ruchem, obfituje bogatym węzłem kolejowym powstałym jeszcze za Niemca, czyli przed wojną i ruch też dopisuje - odnośnie ruchu Wam powiem, że z cargowskiej floty (sekcji Cargo w Węglińcu, podległej pod Dolnośląski Zakład Spółki PKP-C we Wrocławiu) to jeżdżą SU46, której liczba w Węglińcu niestety maleje, ST44-12xx, SM42 i SM42M po newagowskiej modernie i ST43 (nie tylko w Dolnośląskim Zakładzie Spółki maleje liczba Rumuństw, jak zapewne wiecie), ale też i prywata zagląda na żelazne szlaki.

Z prywaty najczęściej można spotkać Ludmiły spod znaku DB Cargo Polska, ale i też Pol-Miedź Trans, CTL Logistics, PHU i niekiedy też ECCO Rail.

No, to także jak chcecie ze mną popisać odnośnie mojej okolicy i jak macie pytania, to zapraszam do dyskusji! Piona!  Smile
Odpowiedz

#2
Za dużo to chyba nie podyskutujemy, bo mało kto dotarł tam w życiu. Smile Cztery lata temu byłem w Zgorzelcu, a w zeszłym roku w Lubaniu. Smile Ruch towarowy mnie mało interesuje i mogę się tylko domyślić, że dotyczy głównie węgla brunatnego. Ale ciekawostką jest "uprzejmościowa przechowalnia bagażu w Lubaniu. Smile
Odpowiedz

#3
Wiesz, nie tylko węgiel jest wożony przez węglinieckich chłopaków, ale i też obsługiwane są lokalne ośrodki przemysłowe (np. kopalnia bazaltu w Sulikowie pod Zgorzelcem i w Leśnej koło Lubania, zakład mebli i paneli podłogowych "Kronopol" w Żarach, kopalnia kruszywa w Rakowicach Wielkich pod Lwówkiem), z resztą to również co wtorki i czwartki jeżdżą lokalne zdawki między Nowogrodem Bobrzańskim a Żaganiem, a one są sformowane z węglarek wyładowanych drewnem na rampie w Nowogrodzie i pudernic, które przewożą cement z Tarnowa Opolskiego do przesypowni również w Nowogrodzie, w Zawidowie to chłopaki przejmują na haku czeskie pociągi np. z ładunkiem nowiuteńskich Skód na lawetach. A również od czasu do czasu wojsko (dokładniej 11 Dywizja Kawalerii Pancernej i 34 Brygada Kawalerii Pancernej z Żagania i 10 Brygada Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa) korzysta z cargowskich usług w transporcie ich sprzętu.
Odpowiedz

#4
Do tego dużo składów tranzytowych lata przez Węgliniec. Głównie z Górnego Śląska do Niemiec.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przewozy towarowe w okolicach Trójmiasta Brat Stali 1 2 589 11.08.2019, 16:20
Ostatni post: Brat Stali
  Ruch towarowy na szlaku Sosnowiec Dańdówka - Katowice Janów Kolejarz Rozek 0 2 238 28.07.2019, 11:39
Ostatni post: Kolejarz Rozek
  Kolejowy transport towarowy - Niemcy jorzin 2 2 935 16.09.2015, 13:15
Ostatni post: kazio
  Linia 106 - zwiększony ruch pociągów towarowych fru_jay_km 1 3 330 12.06.2015, 11:16
Ostatni post: rustsaltz
  Ruch towarowy na linii 93 19TLK94 5 3 886 27.04.2015, 23:19
Ostatni post: kebeka

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.