Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poselska interpelacja dotycząca nazewnictwa pociągów :D
#31
sm31-131 napisał(a):Ale w odniesieniu do prezesa, niektórych postaci w czarnym, Ryśka?
Czy po prostu ma to być skład "retro" ciągnięty przez Gagara

Pozdrawiam
sm31-131

To akurat może cześć kogoś z "Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego".
A ono poniżej.
[Obrazek: fc5cd846d4483b6b835465f61c33f3d6.jpg]
;-D
Odpowiedz

#32
Ty się chcesz narazić
Cytat: panie kapitanie! Poproszę pięć herbat do pokoju nr 14
...

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#33
http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci ... 76270.html
Odpowiedz

#34
sm31-131 napisał(a):Ty się chcesz narazić
Cytat: panie kapitanie! Poproszę pięć herbat do pokoju nr 14
...

Pozdrawiam
sm31-131

Nie znałem wcześniej tego dowcipu (pełnej wersji) :-D.
Odpowiedz

#35
sm31-131 napisał(a):Ty się chcesz narazić

Komu? Prezesowi sp. z o.o. Wszechświat? Z nim mam niezłe kontakty. To oni mają z nim słabe... :-)
Odpowiedz

#36
No właśnie tym co wiedzieli że Prezes żartuje ...

masovian napisał(a):To oni mają z nim słabe...
ja nawet wiem czemu - kiedyś też próbowałem na piłce leżeć "krzyżem" i się po prostu nie dało :-D.

A żeby reszta też zrozumiała o co chodzi z żartami prezesa...

Cytat:Pewnego razu Bóg chciał sobie zobaczyć, jak żyją ludzie na Ziemi. Kazał więc sprowadzić telewizor, włączył, akurat babka rodziła. Męczy się okrutnie, krzyczy, więc Bóg sie pyta:
- Co to jest? Dlaczego tak babka się tak męczy?
- No bo powiedziałeś: "I będziesz rodziła w bólu" - odpowiada któryś anioł.
- Tak? No... Tego... Ja tak żartowałem...
Przełącza - faceci. Zharowani, spoceni, walą kilofami.
Bóg się pyta:
- A to co to jest? Oni muszą się tak męczyć?
- Ale sam powiedziałeś: "I w trudzie będziesz pracował..."
- Oj, "powiedziałeś, powiedziałeś" - mówi Bóg, drapiąc się w głowę - to takie żarty były, ja żartowałem...
Przełącza, a tam piękna, wielka świątynia, bogato zdobiona, od zewnątrz i wewnątrz, przed nią luksusowe lśniące samochody, w środku gromada biskupów - dobrze odżywieni, pięknie ubrani, złote łańcuchy, itp, itd. Bóg się uśmiecha promieniście:
- O, to mi się podoba! A co to jest?
- A to są właśnie ci, którzy wiedzą, że żartowałeś...

I tym radosnym akcentem...
pozdrawiam Was Ciule :-D
sm31-131

[ Dodano: 2016-04-20, 09:26 ]
Oczywiście miało być Pozdrawiam Was Czule (przyp. redaktora dla nie rozumiejących żartu :-D)

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#37
sm31-131 napisał(a):Swoją drogą, Pan Poseł przyczepił się do niepolskiej nazwy Mars czy Wenus. A ja się zapytam Pana Posła jak ma zamiar spolszczyć te nazwy?
Wenus ma spolszczoną nazwę, jako jedyna planeta układu słonecznego poza Ziemią. Rodzima nazwa tej planety to Jutrzenka.
Odpowiedz

#38
Fakt o tym zapomniałem kompletnie :-). Ale z tego co pamiętam przetłumaczona jest tylko dlatego że miała łacińską nazwę która nie wywodziła się od bóstw tylko właśnie od tego że jest widoczna tuż przed wschodem słońca i została tak nazwana z astronomicznego punktu widzenia.

A swoją drogą głośno się o tej interpelacji zrobiło - mówią o tym w TV, radiu i internetach. Może to przez nas :-D

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#39
sm31-131 napisał(a):A swoją drogą głośno się o tej interpelacji zrobiło - mówią o tym w TV, radiu i internetach. Może to przez nas :-D

Oczywiście. Myślę, że powinniśmy zaplanować upadek USA. Co bierzesz: Florydę czy Kalifornię? :-)
Odpowiedz

#40
O rodzimej nazwie Wenus wcześniej nie słyszałem. Odnoszę wrażenie, że nie jest ona za bardzo rozpowszechniona. Jutrzenka bardziej kojarzy mi się z fabryką słodyczy :-).
Odpowiedz

#41
A mi się jutrzenka kojarzy z jednym austriackim byłym skoczkiem narciarskim, który w tłumaczeniu na polski nazwa się właśnie Jutrzenka. :-)
Odpowiedz

#42
masovian, zawsze chciałem mieć dla siebie Miami :-).

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#43
My tu gadu gadu, ale pewnie od następnego RJ zostaniemy uraczeni nazwami w rodzaju TLK Wyklęty, EIC Lech Kaczyński itd. Raczej nie przy korektach obecnego RJ, ale od grudnia przygotujcie się na słuszne światopoglądowo nazwy. Zatem Aurora, Centaurus, a już na pewno taki Dionizos wylecą, za to na pewno zastąpią ich odpowiednio patriotyczni patroni 8-). Najciekawsze będą zapowiedzi w razie opóźnień.
A w RJ 2017/18 kto wie, może i samo Słońce Żoliborza doczeka się uhonorowania w postaci nazwy jakiegoś EIC lub EIP? ;-)
Jaro

Odpowiedz

#44
Taaa, i potem będzie zapowiedź w głośnikach:

tzzzz
(Damskim głosem)
Pociąg "przeklęty", przepraszam "wyklęty" jest opu tzzzz

ale dlaczego kajdanki, przecież ja się pomyliłam, nie zrobiłam te tzzz

ludzie, ratujcie tzzzz
(Męskim głosem)
szanowni Państwo przepraszamy za usterki, przez przypadek włączyło się radio

Pociąg "wyklęty" jest opóźniony o około 20 minut ze względu na protesty zwolenników PO.
Cicho bądź, wiem że maszynista się spóźnił bo był na obowiązkowej mszy.

tzzz

Pozdrawiam Pana Kapitana :-)
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#45
"Wyklęty" pociąg to byłby czad. Big Grin
Odradzam takie pomysły. Kto wie czy nie IC Lech Kaczyński nie zmieniłby nazwy potocznie na "zimny lech".

Natomiast jaka jest czy będzie władza, na logikę czy powszechną zrozumiałość nazw pociągów nie liczyłbym.
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.