Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przewozy Regionalne Szczecin - Trudny sąsiad
#1
Cześć wszystkim.
Proszę Was o radę bo już nie wiem co robić.
Jestem działkowcem, mam swój ogródek w Szczecinie na Pomorzanach. Za płotem mamy lokomotywownie Wzgórze Hetmańskie. wraz z sąsiadami usiłujemy walczyć z firmą sprzątającą tam pociągi- jej pracownicy wyrzucają na teren działek dziesiątki worków na śmieci. Skargi do Przewozów Regionalnych nie poskutkowały bo jest to firma zewnętrzna.
Niedawno byłem na działce, na pierwszej w nowym roku wizycie i sytuacja jest jeszcze gorsza.
Smród jest nie do opisania, podobno na teren kolejowy często wjeżdża szambowóz, pewnie jego zawartość wylewana jest gdzieś niedaleko.
Póki co jest zima, działki jedynie doglądamy od czasu do czasu ale jeżeli będzie tak dalej to latem nie będziemy mogli korzystać z naszych ogródków
Odpowiedz

#2
Witaj.

Po pierwsze ustal czy lokomotywownia na pewno należy do PR bo wątpię aby to PR były właścicielem. Po drugie za każdym razem rób dokumentację fotograficzną. Jeśli to jest problem ciągły spróbuj z innymi działkowcami określić w jakich godzinach to się dzieje i spróbujcie ustrzelić fotkę śmieciarzy - będzie wtedy łatwiej dochodzić do tego kto jest odpowiedzialny. Jeśli nie pomoże złożenie skargi do faktycznego właściciela lokomotywowni to zgłoście to na straż miejską lub policję. Możecie też zgłosić do Wydziału Ochrony Środowiska ponieważ podchodzi to pod nielegalne pozbywanie się śmieci.

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#3
maciejbd, A co na to właściciel w postaci polskiego związku działkowców? W końcu to też ich teren
Odpowiedz

#4
Dzięki za syzbką odpowiedź. Nad bramą wjazdowa widnieje napis Przewozy Regionalne, więc nawet jeżeli nie są one prawnym właścicielem to oni użytkują ten teren. Nie zmobilizowaliśmy jeszcze związku do działań, chyba będzie trzeba to zrobić
Odpowiedz

#5
Przewozy Regionalne nie powinny zasłaniać się tym, że jest to firma zewnętrzna. To ich podwykonawca i powinni brać za nich odpowiedzialność.
Odpowiedz

#6
dominik07317, Zapewne stosują spychologię stosowaną. A Ty petencie, martw się.
Odpowiedz

#7
Jeszcze raz dzięki za radę! Dzisaj przetrząsnąłem trochę Internetu i wpadłem na taki profil na fb:
https://www.facebook.com/Mi%C5%82o%C5%9 ... 9/?fref=ts

Teraz poważnie zastanawiam się skąd się biorą te worki u nas na działkach skoro firma jak widać nie sprzątaWink a już tak na serio to chyba nadaje się na odrębny wątek tutaj. Jest coś o sprzątaniu samych pociągów?
Odpowiedz

#8
Nie mamy chyba takiego tematu.
Pewnie minimalnie sprzątają ale jak widać na załączonych zdjęciach jakość ich pracy jest skandaliczna. Efekty jedynego kryterium przetargowym którym jest cena. Powinny zapłacić parę tysięcy zł grzywny za zanieczyszczanie środowiska. A Przewozy Regionalne zamiast umywać ręce powinno wyciągnąć wobec ich konsekwencje.
Odpowiedz

#9
sm31-131, wygląda na to, że Twoja rada była najlepsza. Po długim milczeniu odezwał się Wydział Ochrony Środowiska, podobno działają
Odpowiedz

#10
Cieszę się że mogłem pomóc :-). Z mojej strony proszę o dalszą relację bo chciałbym wiedzieć czy im się upiekło.

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#11
maciejbd, udało Ci się coś zdziałać? Czy zostałeś zepchnięty na stację "spychologia"?

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przewozy Regionalne pitagoras23 170 65 547 09.04.2019, 07:09
Ostatni post: norbis97
  Przewozy Regionalne na Walentynki norbis97 0 2 205 13.02.2018, 14:08
Ostatni post: norbis97
  Przewozy Regionalne bez postojów w Stobnie Szczecińskim Gżągal 0 3 065 16.03.2015, 18:23
Ostatni post: Gżągal
  [Szczecin] PR włączone do komunikacji miejskiej Mariusz W. 4 4 912 19.02.2015, 17:43
Ostatni post: Mariusz W.
  Przewozy regionalne, a rezerwacja w 1 klasie? melva14 9 9 575 09.01.2014, 20:02
Ostatni post: marcin753

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.