Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poradnik MaSzyna jak uruchomić
#1
Dla niewiedzących :
link https://www.youtube.com/watch?v=NfwGEEPwtXA

;-D
Odpowiedz

#2
A może tak dla EU07 zwykłej podasz i EU07-15xx? bo na 15xx trzeba jeszcze rozruch wybrać.
Odpowiedz

#3
Ponieważ może się to komuś przydać a pytał o to SAP102 to umieszczam odpowiedź tutaj:

Instrukcja odpalania EN57:

d - przestawienie nastawnika kierunku z pozycji neutralnej na jazdę do przodu
Shift +j - załączenie baterii
spacja - zbicie czuwaka po załączeniu baterii
shift + p - podniesienie pantografu
shift + x - włączenie przetwornicy
shift + c - włączenie sprężarki
shift + m - rozruch
shift + s - włączenie syugnału zamykania drzwi
Numlock 9(trzykrotnie) - odblokowanie hamulca
/ - podanie sygnału zamknięcia drzwi
, lub . - zamykanie drzwi(w zależności od tego po której stronie mamy peron , - lewe drzwi . - prawe drzwi) - bez zamknięcia drzwi EN57 nie ruszy

i dopiero teraz możemy nastawnikiem jazdy za pomocą Numlock+ lub Numlock- zwiększać lub zmniejszać prędkość jazdy.

Przetestowane na bałtyk_zima - bez zamknięcia drzwi nie pojedzie :-)

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#4
Shift + M to wyłącznik szybki, i zgodnie ze sztuką należy włączyć go PRZED sprężarką i przetwornicą. Sygnał się podaje właśnie /, nie ma potrzeby używać Shift+S. Warto też pamiętać, że klop ma jednokierunkowy wał kułakowy, więc aby przejść z pozycji np. 5 na pozycję 3 trzeba najpierw wejść na 0, a potem w góre na 3.

W lokomotywach wał jest dwukierunkowy, więc taką pozycję jaką ustawimy taka będzie. W lokomotywach mamy jeszcze bocznikowanie silników trakcyjnych (używać można tyko na pozycjach bezoporowych). Aby nie upalić oporów i nie szarpać sprzęgów, lokomotywą najlepiej ruszać tak (nie przekraczając 550A, bo wywali nadmiarowy):

- Dojść do pozycji szeregowej bezoporowej (ostatnia pozycja przy której "odzywa się" tylko jeden amperomierz, oznaczona na kole, przy jej zamykaniu słychać charakterystyczny "klik")

- Bocznikować (oczywiście nie przekraczając ograniczenia 550A) aż osiągniemy 40 km/h

- Jeżeli musimy jechać 40 km/h, musimy zejść kołem na zero (nie można trzymać długo na oporach). Jeżeli zaś dopuszczalna prędkość jest wyższa, wyłączamy bocznik, i śmiało kręcimy do końca (z 40 km/h na pewno nie wywali). Dalej bocznikujemy do woli.

Na EP09 podobnie, z tym zastrzeżeniem że do końca kręcić można dopiero przy 70 km/h osiągniętych na pierwszym układzie.

Hamulec na kiblu mamy EP i 0-P. Pneumatycznym (poprzez upuszczanie powietrza z PG) hamujemy Num5 lub Num8, EP zaś Num2. Num 4 to pozycja jazdy EP / luzowania ED, a EP luzujemy 9.

W lokomotywach jest tylko pneumatyczny - Num 3 ciągniemy kran do siebie, Num 9 cofamy. Num 4 pozycja jazdy, Num . pozycja szybkiego luzowania (napełniania uderzeniowego).

Na lokomotywach Num 1 hamuje samym lokiem, Num 7 luzuje. Na kiblach to samo hamuje hamulcem ręcznym.

Poza tym, wszystko jest opisane w readme.
Odpowiedz

#5
Popatrz, przez 3 lata jeździłem źle :-D. Aż zajrzałem do klawiszologii i faktycznie Ty masz rację i faktycznie działa(odpaliłem maszynę bo niedowiarek jestem :-D) ale żeby nie było u mnie naprawdę działało :-). A co do dźwięku otwierania drzwi - w klawiszologii do dziś jest info że sygnalizacja początkowo jest wyłączona więc nauczyłem się że najpierw ją włączam a potem używam.
Zresztą, readme jest w każdej grze i na stronie:

Klawiszologia

Cała instrukcja

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Train Driver 2 czy MaSzyna? KeM9T 2 8 139 08.02.2021, 15:27
Ostatni post: Garett
  Maszyna EU07 Cesi 1 4 476 08.11.2015, 12:09
Ostatni post: sm31-131
  MaSzyna EU07 Mark 83 57 501 15.12.2014, 14:15
Ostatni post: Mark
  MaSzyna 2011 pasik 2 4 550 25.05.2012, 18:00
Ostatni post: przem710
  [MaSzyna] Trasy prawdziwe czy fikcyjne? Nikiel 4 6 730 31.03.2012, 20:32
Ostatni post: Gżągal

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
3 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.