Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Strefa ciszy w pociągu
#16
Gadali o tym w dzisiejszych faktach TVN. To ma bardziej objąć zakaz rozmów telefonicznych itp. Tak rygorystycznie, że nawet trzeba mówić po cichu, to u nas nie będzie raczej Wink
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#17
Zamiast uczyć kultury i dobrego wychowania, mnoży się przepisy np. o zakazie głośnego rozmawiania przez telefon w miejscach publicznych..
Pole do popisu jest spore: np. zakaz zdejmowania butów, opierania nóg w buciorach na przeciwległych siedzieniach, zakaz spożywania jajek na twardo w przedziałach...
I koniecznie należy tymi zakazami wytapetować wszystkie pociągi (jeśli miejsca starczy..)..
Odpowiedz

#18
Tylko co z tego jak takie zakazy nie są respektowane? Swoją drogą kultury nie nauczy się nigdzie tylko w domu lub swoim otoczeniu, poza tym w wielu przypadkach wszechobecna poprawność polityczna utrudnia wpajanie co niektórym zasad zdrowego rozsądku nie mówiąc już o kulturze.
Odpowiedz

#19
Paweł Piotr napisał(a):Zamiast uczyć kultury i dobrego wychowania

Nauka w każdej dziedzinie życia ma różne efekty. Są tacy, którzy pojmują w lot, a tacy którzy za żadne skarby nie pojmą. Sama nauka nic nie pomoże. Już pomijam fakt, że kultura i ogłada z darciem mordy przez niemowlaka czy innego dziecka z ADHD nie ma nic do rzeczy...
Odpowiedz

#20
Witam, a może to jest pomysł IS na zagospodarowanie pustych przedziałów w pendolino ? oczywiście za odpowiednią opłatą ;-D
Odpowiedz

#21
przem710 napisał(a):Tylko co z tego jak takie zakazy nie są respektowane? Swoją drogą kultury nie nauczy się nigdzie tylko w domu lub swoim otoczeniu, poza tym w wielu przypadkach wszechobecna poprawność polityczna utrudnia wpajanie co niektórym zasad zdrowego rozsądku nie mówiąc już o kulturze.
Nie za bardzo rozumiem co ma do tego poprawność polityczna.
Jaro

Odpowiedz

#22
W Danii widziałem strefy ciszy w pociągach osobowych a nawet w Kopenhaskich podmiejskich S-Banach a nie tylko w KDP.

Dla mnie pomysł dobry, jadę sam to idę do strefy ciszy, jadę z ekipą to idę do strefy hałasu. Szczególnie, że stare dobre przedziały pozwalały podróżować we względnej ciszy a teraz to robią składy typu PKS, 100 pasażerów na kupie, płaczące dzieci itd.
Mám rád Českých Drah.
Odpowiedz

#23
Osobiście ostatnio w regionalnych pociągach Deutsche Bahn bardzo mi brakowało takiej strefy Tongue Szczególnie w IRE Berlin-Hamburg, gdzie zmęczony, po prawie 800 km podróży, przed kolejnymi trzystoma, nie śpiąc od 18 godzin, nawet w ciszy posiedzieć nie możesz, bo a to tu ktoś hałasuje, a tu przez twoją część wagonu (wagon w tym składzie jest na zasadzie: 3x przedział, 3x oddzielone od siebie zestawy 4 rzędów siedzeń bez oddzielenia od korytarza, 2/3x przedział, ewentualnie na końcu przedział rowerowy) przechodzi ktoś z walizką i szura, a to ktoś muzykę włączył na słuchawkach tak, że pół wagonu słyszało. A tak wsiadłbym sobie do strefy ciszy (zapłaciłbym nawet te 5 euro, bo tyle kosztuje rezerwacja miejsca w IRE), i miałbym spokój.
Odpowiedz

#24
[Obrazek: IMGP7216.jpg]

QuietZone w Kopenhaskim S-Bahn czyli najniższej kategorii pociągu podmiejskiego, nie w żadnym ekspresie typu Pendolino. Co ciekawe strefa ciszy jest w zamykanej części przy kabinach maszynisty czyli dokładnie tam gdzie w naszym EN57 jest strefa największej imprezy Big Grin
Mám rád Českých Drah.
Odpowiedz

#25
Gordon napisał(a):W Danii widziałem strefy ciszy w pociągach osobowych a nawet w Kopenhaskich podmiejskich S-Banach a nie tylko w KDP.

To Dania albo Polska ma jakieś Koleje Dużych Prędkości? Gdzie? W Polsce to ja nie zauważyłem, choć jechałem ponoć najszybszym...
Odpowiedz

#26
Jak Ci się KDP nie podoba to może być PDB, Pociągi dla bogatych. U nas np. Pendolino. Mnie chodzi o to, że w Danii takie luksusy jak strefa ciszy są dla zwykłych pasażerów w zwykłym pociągu za kilka koron. Do tej pory w zwykłych TLK dla zwykłych ludzi są przedziały rozwiązujące ten problem, no ale przecież już zamówili 40 PKS-ów (od Stadlera i Pesy) na TLK. I będzie trzeba tym jeździć z krzyczącymi bachorami w tle. Więc te strefy ciszy przydały by się też w TLK puszczanych na Flirt czy Dart.
Mám rád Českých Drah.
Odpowiedz

#27
Fakt, że we wszystkich "tramwajach" by się strefy takie przydały. Ale EIP to nie znowu taki pociąg dla bogatych. 49 zł to się płaci za 300-400 km jazdy autobusem. A swoją drogą to chciałbym poznać tego kretyna, który sobie wymyślił, że bez przedziałów jest lepiej, lux i premium...
Odpowiedz

#28
49 jest tylko w wybranych godzinach lub kupowane dużo wcześniej, jak przyjdę do kasy ot tak to jest 120 za Kraków Warszawa. Ale nie o tym chciałem, tylko właśnie by we wszystkich "Tramwajach" taką strefę wydzielili. Ani to drogie ani problematyczne skoro jest i tak robione w systemie sprzedaży na potrzeby Pendolino.
Mám rád Českých Drah.
Odpowiedz

#29
Gordon napisał(a):49 jest tylko w wybranych godzinach lub kupowane dużo wcześniej

I dniach.
Odpowiedz

#30
Pragnę zauważyć, że strefa ciszy w przedziale trafia się tylko wtedy gdy nie trafisz do przedziału z bachorem (w skrajnym przypadku do przedziału obok bachora). Odkąd miejsca są numerowane jest pewnego rodzaju totolotek.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Strefa ciszy w Pendolino? Zielona1 17 16 350 03.05.2020, 00:52
Ostatni post: EP09-35

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.