Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PKP Cargo
Zweryfikowałem to co napisałeś u źródła i to nie do końca tak wygląda jak piszesz. Na zakładowych bocznicach nie mamy zazwyczaj maszynistów tyko prowadzących pojazdy kolejowe. Ci co jeżdżą po torach PLK też są zazwyczaj przewożeni na Śląsk z innych rejonów Polski, i to nawet Ci z Kolpremu. Z PMT masz rację, ale transporty"kominkami" między ZWR a HM Głogów czy małą Moskwą to tylko część działalności tej firmy
Odpowiedz

(31.05.2018, 18:08)Lokermat napisał(a):
(31.05.2018, 13:53)Marek01 napisał(a): witam,
jako, że zbiera sie na to, że likwidują moj punkt w Cargo, w którym kończę i zaczynam pracę a jedyną opcją jest dojazd 100 km do pracy za friko, rozglądam się za pracą u prywaciarza, czy koledzy mogą polecić jakieś spółki.. chcę wiedzieć co i jak wygląda na gruncie . Bajki mnie nie interesują..

A konkretniej z jakiego rejonu kraju jesteś? Bardziej interesuje Cię spokojna praca "w koło komina" czy wolisz kase w zamian za czas?

Wielkopolska, tu chyba jednak wycieczki.. ciężka o pracę w okół komina.. z tego co sie orientuje
Odpowiedz

http://www.rynek-kolejowy.pl/mobile/beda...87466.html
Po wakacjach podwyżki w Cargo, średnio 180 zł brutto na pracownika którego obejmuje zbiorowy układ pracy. Delikatnie mówiąc średnio....
Odpowiedz

Bardzo delikatnie to nazwałeś, wszyscy pracownicy bardziej wulgarnie na to zareagowali
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
Odpowiedz

Smutne to trochę że rewident lub ustawiacz z 30 letniem stażem pracy dalej nie zobaczy nawet 3 tysięcy na wypłacie przy normie godzin. Za parę lat odbije się to delikatnie mówiąc czkawką
Odpowiedz

Jak 30 lat przerobił na kolei to nawet za minimalną dorobi do emerytury.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

Kolejna lokomotywa w historycznym malowaniu..tym razem ET 41-153 !  Prezentacja za niedługo  w Ostrowie..czekamy na wasze fotorelacje bo zapewne ktoś z forumowiczów się tam zjawi Smile
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
Odpowiedz

Jakoś to malowanie do mnie nie przemawia. Ale ok, fajnie, że coś innego niż niebieskie Smile
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

Malują w barwy, które obowiązywały w chwili produkcji danej sztuki, sensowne a kokory rzecz gustu.  też uważam że lepsze niż niebieskie.. a niebieskie lepsze niż planowo szare do niedawna  Wink
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
Odpowiedz

Pesa Gama czyli fachowo 111ed-004 trafiła na testy do PKP Cargo. Wcześniej lokomotywa jeździła w Orlenie i chyba nie wypadła dobrze
Odpowiedz

Do stania na boku nie potrzeba takich cudaków, niech powyciągają z krzaków stare złomy i wystarczy  Wink
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
Odpowiedz

Gama akurat idealnie nadaje się do stania na boku.
Odpowiedz

Dnia 31 grudnia 2015 r. prezes UOKIK wydał decyzję w której stwierdził nadużywanie przez PKP Cargo pozycji dominującej na krajowym rynku kolejowych przewozów towarowych.
Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił odwołanie PKP Cargo od wyroku UOKiK sprzed trzech lat.

https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci...89094.html


Czyli reasumując Spółka została ukarana za to,że nie pozwoliła konkurencji na korzystanie na dobrych warunkach ze swojej oferty?
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
Odpowiedz

Witaj w UE bejbe Big Grin

A tak na poważnie, przewoźnik nie może jednostronnie podnieść ceny lub odmówić wykonania usługi tylko z powodu tego, że podmiot zamawiający uznawany jest za konkurenta.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

Faktycznie...to tak samo jak sprzedawca w sklepie nie może sobie wybierać klientów ,komu sprzeda coś a komu odmówi..
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.