Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bilety IC - pytania
#1
Czemu IC nie moze/chce sprzedawac biletu na cala trase polaczenia miedzynarodowego (tlumaczac sie identycznie od lat )?
Czemu pracownicy IC maja problem z krajami i miastami?
Na jakiek podstawie kasjerki IC zaznaczaja markerem na bilecie (w przeciwienstwie do kasjerow mobilnych?
Odpowiedz

#2
gremlin napisał(a):Na jakiek podstawie kasjerki IC zaznaczaja markerem na bilecie (w przeciwienstwie do kasjerow mobilnych?
Na jakiej podstawie? Na podstawie wewnętrznego zarządzenia. A w jakim celu? Aby ludzi potrafili odczytać numer wagonu, miejsca, daty, godziny wyjazdu/przyjazdu.
Odpowiedz

#3
@mixer: konkretnie prosze.
Odpowiedz

#4
Jakbyś pracował jako kasjer w PKP IC to byś miał numer zarządzenia w książce i tyle...
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#5
gremlin napisał(a):@mixer: konkretnie prosze.
A co mam Ci konkretniej napisać? Jest zarządzenie pracodawcy z którym pracownik ma się zapoznać i na dodatek złożyć pod tym podpis no i oczywiście zarządzenie te wcielić w życie i stąd jest te zakreślanie najważniejszych danych na bilecie dla podróżnego.
Odpowiedz

#6
Czyli dyskryminacja kumatych pasazerow. Np. nazwa/oznaczenie rozporzadzenia.
I czemu nie dotyczy konduktorow IC (sprzedajacych bilety/miejscowki)?
Czy na prosbe pasazera kasjerka moze nie zaznaczac markerem?
Czemu IC nie moze/chce sprzedawac biletu na cala trase polaczenia miedzynarodowego (tlumaczac sie identycznie od lat ) ?
Czemu pracownicy IC maja problem z krajami i miastami?
Odpowiedz

#7
gremlin napisał(a):I czemu nie dotyczy konduktorow IC (sprzedajacych bilety/miejscowki)?
I co jeszcze konduktor ma Ci na miejscówce zaznaczyć? Jak poprosisz to dla świętego spokoju palcem Ci pokaże, gdzie masz usiąść.

Cytat:Czy na prosbe pasazera kasjerka moze nie zaznaczac markerem?
Czujesz się bardzej kumaty jak Ci kasjerka nie zaznaczy?

Cytat:Czemu pracownicy IC maja problem z krajami i miastami?
Jeżeli uważasz, że pracownicy są niedoszkoleni:
http://www.intercity.pl/pl/site/dla-pas ... e/kontakt/
Jeżeli zaś twierdzisz, że to niedoszkolenie zagraża komukolwiek:
http://utk.gov.pl/pl/nadzor-nad-bezpiec ... jowym.html
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#8
gremlin napisał(a):Czyli dyskryminacja kumatych pasazerow. Np. nazwa/oznaczenie rozporzadzenia.
I czemu nie dotyczy konduktorow IC (sprzedajacych bilety/miejscowki)?
Czy na prosbe pasazera kasjerka moze nie zaznaczac markerem?

A jaki masz problem, że kasjerka machnie Ci markerem po bilecie na godzinie odjazdu, wagonie itd.? I po co ma to robić konduktor, gdy to on wystawia bilet? Jak ktoś nie wie, w którym wagonie ma jechać, to może zapytać i, tak jak rustsaltz napisał, kondi wskaże palcem gdzie należy się udać.
Odpowiedz

#9
Witam,
planuję podróż TLK na trasie Poznań-Warszawa-Zakopane.
A dokładniej 14:28 Gałczyński do Warszawy a następnie 0:08 Monciak do Zakopanego.
Moje pytanie to czy na takie połączenie mogę nabyć jeden bilet zamiast 2 oddzielnych, ponieważ przy kilometrowej taryfie dużo tańszy jest jeden bilet na trasę 740km niż 2 oddzielne 300km i 440km. Bilet podróżnika odpada, bo na drugi odcinek chciałem dokupić tanią kuszetkę... Szukając odpowiedzi w tym temacie znalazłem informację, że PKP Intercity przechodzi z biletów kilometrowych na relacyjne - czy to oznacza, że trzeba kupować oddzielny bilet na każdy przejazd? Z góry dziękuję za rozjaśnienie sytuacji.
Odpowiedz

#10
Jak najbardziej możesz kupić wszystko na jednym bilecie.
Dostaniesz wówczas:
1. jeden blankiet z relacją i wypisanym miejscem w pociągu TLK Gałczyński
2. drugi blankiet z miejscem w taniej kuszetce.

Ogólnie po co do Warszawy chcesz jechać Gałczyńskim tak wcześnie? Nie lepiej jechać sobie Zielonogórzaninem kilka godzin później. Wtedy masz na Centralnym około godziny czekania na przesiadce, a nie pół dnia.

Ogólnie przy zakupie biletu na taką trasę warto też zaplanować podróż z wyprzedzeniem, bo jeśli kupisz bilet co najmniej 15 dni przed wyjazdem, to dostaniesz jeszcze 30% zniżki.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#11
pitagoras23 napisał(a):Ogólnie przy zakupie biletu na taką trasę warto też zaplanować podróż z wyprzedzeniem, bo jeśli kupisz bilet co najmniej 15 dni przed wyjazdem, to dostaniesz jeszcze 30% zniżki.

Do 30% zniżki ;-) Z tego co jest napisane na stronie PKP IC liczba biletów ze zniżką 30% jest ograniczona, więc kupując min. 15 dni przed wyjazdem można załapać się też na 0%, 10% lub 20% zniżki.[/u]
Odpowiedz

#12
W korekcie rozkładu jazdy od 26 kwietnia IC Lubomirski na trasie Przemyśl - Kraków jedzie jako IC BUS (przynajmniej taki wyciągnąłem wniosek) czy IC BUSem na tej trasie mogę jechać korzystając z Biletu Podróżnika ? (planuję jechać 1 maja)
Odpowiedz

#13
Oczywiście że w IC BUSach możesz korzystać z Podróżnika tylko w tym wypadku wymagana jest rezerwacja miejsc.
Odpowiedz

#14
A mnie ciekawi dlaczego konduktorzy biletów z automatów nie sprawdzaja laserem? Buliety z kasy i z internetu ostro laserują. A dlaczego biletów z automatu nie?
Odpowiedz

#15
Czy ktos wie na ile przed planowana podroza pIC uruchamia sprzedaz biletow na polaczenia miedzynarodowe ? I czy ewentualnie bilety do Berlina i z powrotem mozna kupic przez internet ?
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  2 pytania (TLK) - Uznam / Bory Tucholskie... Bliss 0 1 621 12.12.2020, 04:03
Ostatni post: Bliss
  Bilety - w maju jarząbek019 8 5 880 05.03.2015, 10:08
Ostatni post: DamianT

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.