Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bilety: weekendowy, turystyczny, podróżnika
#46
Polregio oficjalnie wydłuża termin biletu turystycznego na majówkę, który będzie ważny od 30,04 do 06.04. W tym samym terminie będzie ważny także bilet weekendowy Kolei Dolnośląskich.  Mało tego PR-y uruchamiają na majówkę pociąg Łódź - Warszawa - Gdynia w którym będzie honorowany bilet turystyczny za 45 zł, o czym informuje Rynek Kolejowy.
Muszę przyznać że PR bardzo mile zaskoczyły. Teraz pora na ruch ze strony PKP IC.
Odpowiedz

#47
Ruch ze strony PKP Intercity będzie taki jak zawsze - żaden. Weekendowy będzie ważny od 30.04 godz 19 do 2.05 do 6. No i normalnie na weekend
Odpowiedz

#48
(11.04.2019, 12:42)Adams napisał(a): Polregio oficjalnie wydłuża termin biletu turystycznego na majówkę, który będzie ważny od 30,04 do 06.04. W tym samym terminie będzie ważny także bilet weekendowy Kolei Dolnośląskich.  Mało tego PR-y uruchamiają na majówkę pociąg Łódź - Warszawa - Gdynia w którym będzie honorowany bilet turystyczny za 45 zł, o czym informuje Rynek Kolejowy.
Muszę przyznać że PR bardzo mile zaskoczyły. Teraz pora na ruch ze strony PKP IC.

No, nie wiem czy dobrze przeczytałeś to Adams. Z tego samego artykułu:

Cytat:Nowością będą pierwsze od wielu lat pociągi majówkowe uruchamiane przez Polregio na trasie Łódź – Warszawa – Gdynia z najatrakcyjniejszą na tej trasie ceną biletów. Bilet normalny z Łodzi do Gdyni kosztuje tylko 61,90 zł, a bilet studencki 30,33 zł. Bilet normalny na trasie Warszawa – Gdynia to koszt jedynie 56,90 zł, a bilet studencki 27,88 zł. Obowiązują również pozostałe ulgi ustawowe. Przejazd tymi pociągami będzie możliwy na podstawie biletów jednorazowych, ale nie na podstawie biletu turystycznego. Ich ilość jest ograniczona liczbą miejsc w pociągach. Sprzedaż będzie prowadzona wyłącznie za pośrednictwem elektronicznego systemu sprzedaży i aplikacji Polregio oraz biletyregionalne.pl, SkyCash i Koleo. 
Odpowiedz

#49
@erap2, jestem podobnego zdania. Z tego co pamiętam to PKP IC tylko raz się zdecydowały na taki ruch w 2014 roku. Wtedy PKP IC wydłużyły weekendowca na majówkę, a PR-y na weekend po Bożym Ciele. Najlepsze w tej kwestii są Koleje Dolnośląskie, które swój bilet weekend z KD wydłużają w każdy długi weekend. W dalszym ciągu nie ma oficjalnego komunikatu ze strony Kolei Śląskich na temat oferty Silesia Weekend, który to wykupiony do stacji granicznej Chałupki lub Cieszyn upoważnia do nieograniczonej liczby przejazdów po śląsko-morawskim kraju w Czechach.  Nawet twarz spółki @Konduktor_KS nic na ten temat nie wspomniał na swoim profilu. 

@MegaTVHD w sumie masz racje, jednak jedno przeczy drugiemu, gdyż wcześniej jest:
Rynek Kolejowy napisał(a):Tylko ten drugi bilet obejmie pociągi specjalne PR.
... i tym się zasugerowałem Tongue
Odpowiedz

#50
@Adams, jeszcze kilka razy im się zdarzyło, któregoś roku sam skorzystałem, chyba w majówkę 2016, ale ręki sobie uciąć nie dam
Odpowiedz

#51
@erap2, wcześniej może tak się zdarzało, ale na pewno nie 2016. Ostatni raz wydłużony "weekendowiec" był 2014 i akurat tego jestem pewny Smile
Odpowiedz

#52
A może to nie było na majówkę? Wiem, że jechałem 4 dni w TLK/IC i raczej nie był to 2014 rok - jechałem na nim Flirtem i Dartem
Odpowiedz

#53
Może były święta jedno po drugim, to wtedy jest wydłużenie "z urzędu" i łaski nie robią Tongue
Odpowiedz

#54
Były przypadki gdzie IC się ,,zagapiło" ze skróceniem biletu weekendowego na majówkę - po skróceniu do normalnych (30.04-02.05) te wydłuzone jak najbardziej uznawali Wink
Odpowiedz

#55
(11.04.2019, 16:16)erap2 napisał(a): (...)Weekendowy będzie ważny od 30.04 godz 19 do 2.05 do 6. No i normalnie na weekend
uściślając: dłuższy weekend, czyli od czwartku 2 maja od 19:00 do poniedziałku 6 maja do 6:00.



Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz

#56
No tak, ale to jest tak jak @Adams napisał regulaminowe. A nie jakieś specjalne Tongue
Odpowiedz

#57
Witajcie. Ma z Was ktoś jakieś przecieki czy Polregio planuje wydłużenie swojego turystyka na cały długi weekend 15-18 sierpnia? Pytam jedynie o Polregio, bo to jest bardziej prawdopodobne. Na taki gest ze strony PKP IC raczej nie liczę Big Grin
Odpowiedz

#58
(11.04.2019, 12:42)Adams napisał(a): Polregio oficjalnie wydłuża termin biletu turystycznego na majówkę, który będzie ważny od 30,04 do 06.04. W tym samym terminie będzie ważny także bilet weekendowy Kolei Dolnośląskich.  Mało tego PR-y uruchamiają na majówkę pociąg Łódź - Warszawa - Gdynia w którym będzie honorowany bilet turystyczny za 45 zł, o czym informuje Rynek Kolejowy.
Muszę przyznać że PR bardzo mile zaskoczyły. Teraz pora na ruch ze strony PKP IC.

Koleje Dolnośląskie wycofały się ze wspólnego biletu z Polregio, turystyczny jak i karnet 3x/2 mce chyba we IX 2018.
Odpowiedz

#59
Czy to prawda, że mają zlikwidować bilet weekendowy?
Odpowiedz

#60
@pasqudek, od wczoraj po sieci krąży info, że wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy w grudniu, PKP IC planuje likwidacje biletów weekendowych, wraz z innymi tanimi ofertami takimi jak bilet taniomiastowy czy oferta wcześniej. I choć oficjalnego stanowiska w tej sprawie ze strony przewoźnika nie ma, to informacje o tym pojawiają się na stronach prowadzonych przez wiarygodne źródła.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  SIECIOWE BILETY ced24 4 2 105 24.11.2021, 22:40
Ostatni post: SRC
  bilet weekendowy Boze Cialo 2021 ced24 4 2 256 06.06.2021, 13:44
Ostatni post: pasqudek
  Pakiet podróżnika Adams 0 2 579 02.02.2018, 20:17
Ostatni post: Adams
  Darmowe bilety. masovian 3 3 015 29.03.2017, 14:08
Ostatni post: wołodyjowskiIC
  Bilety w KM nihao 1 2 701 02.08.2015, 13:46
Ostatni post: kazio

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.