Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[KM] "Słonecznym" nad morze
#31
Zatokę Gdańską omijam od czasu gdy, po kąpieli dostałem wysypkę na całym ciele. Co prawda było to dawno ale uraz pozostał.
skalt
“Każdy, kto przestaje się uczyć jest stary, bez względu na to, czy ma 20
czy 80 lat. Kto kontynuuje naukę pozostaje młody. Najwspanialszą
rzeczą w życiu jest utrzymywanie swojego umysłu młodym.”
- Henry Ford
Odpowiedz

#32
DamianT napisał(a):Wiele ludzi nie uważa Zatoki Gdańskiej za morze Wink

Równie dobrze to można uznać cały Bałtyk za halikopter. ;-D
Odpowiedz

#33
http://www.kurierkolejowy.eu/aktualnosc ... pulsa.html

Czyżby nie tylko "Słoneczny" pojechał za jakiś czas?
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#34
Tak, ze Skierniewic do Otwocka albo najwyżej do Dęblina. Ewentualnie Łukowa. No Tłuszcz i Ostrołęki też nie wykluczałbym. Ale żadnych IRów nie będzie. Ten pomysł przez swój lobbing PIC wybił reszcie publicznych przewoźników z głowy. Jedynie resztki się zostały.
Odpowiedz

#35
"Słoneczny" zdobył "Laur Eksperta" w kategorii "Transport".
W tym roku obchodziliśmy 10'lecie uruchomienia pociągu "Słoneczny" z Warszawy nad morze, więc taka nagroda jest tym większym wyróżnieniem zwłaszcza w dziedzinie w której panuje "niedasię". Pociąg Słoneczny w ciągu tych 10 lat przewiózł prawie 870 tysięcy podróżnych z czego w 2015 roku było to prawie 120 tysięcy, a zarząd Kolei Mazowieckich po cichu liczy na to że w 2016 roku pojedzie nim milionowy klient, co może stać się faktem biorąc pod uwagę rosnące nieprzerwanie od 2005 roku zainteresowanie tym składem. Wypada jeszcze przypomnieć że nie jest to pierwsza nagroda dla tego połączenia - w 2011 roku "Słoneczny" otrzymał godło "Teraz Polska".

Gratuluję i życzę kolejnych sukcesów :-)

Link do artykułu w RK

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#36
Nie wiem skąd ten zachwyt. Cena wcale taka rwelacjyjna nie jest. 50 zł za jazdę podrasowanym kiblem, zwykle nabitym, bez wifi o gniazdek, to żadana rewelacja. Już PKS Polonus Warszawa ma lepszą ofertę w tej kwestii. Ma wifi, gniazdka, i promocje poniżej 50 zł...
Odpowiedz

#37
Kiblem?
Kiedy ostatnio widziałeś na oczy "Słonecznego"?

O proszę: http://www.gmfk.pl/cpg144/displayimage. ... &pid=74604

Zachwyt może przesadzony, ale jednak PKS Polonus nie przewiózł na pewno połowy pasażerów Słonecznego w tym roku. Podejrzewam, że nawet Polskiemu Busowi mogło się to nie udać.
A czas jazdy 3 godziny z hakiem (a w nowym RJ po prostu 3 godziny do Gdańska)- jak za 50 zł? Rewelacja.
W przyszłym rozkładzie zepsuli mu czas odjazdu z Trójmiasta - nie będzie aż tak popularny.
Odpowiedz

#38
Jak dobrze zauważyłem Słoneczny ma kursować w weekendy. Obiło mi się o uszy że na Impulsie 45WE? Ktoś potwierdzi?
Odpowiedz

#39
przem710 napisał(a):Słoneczny ma kursować w weekend
ale w który???


Cytat: Połączenie jest widoczne jedynie w rozkładzie jazdy 2015/2016 na stronach PKP PLK. Nie ma go natomiast w najpopularniejszej wyszukiwarce http://rozklad-pkp.pl/. Czy połączenie na pewno zostanie uruchomione od grudnia 2015?

– Nie mogę jeszcze tego potwierdzić, ale przyznaję, że docelowo chcielibyśmy takie pociągi uruchomić. Wniosek rozkładowy został złożony do PKP PLK i zaakceptowany, jednak nie mamy jeszcze pewności, czy uruchomimy je w grudniu. Natomiast przed startem połączenia z pewnością z wyprzedzeniem poinformujemy o tym naszych pasażerów – powiedziała Jolanta Maliszewska, rzecznik prasowy Kolei Mazowieckich.
Rynek Kolejowy
Odpowiedz

#40
W weekendy :-P
Odpowiedz

#41
przewoz napisał(a):Kiblem?
Kiedy ostatnio widziałeś na oczy "Słonecznego"?

O proszę: http://www.gmfk.pl/cpg144/displayimage. ... &pid=74604

Błąd
Wybrany plik lub album nie istnieje!


A to się naoglądałem...

przewoz napisał(a):A czas jazdy 3 godziny z hakiem (a w nowym RJ po prostu 3 godziny do Gdańska)- jak za 50 zł? Rewelacja.

W porównaniu z EIP za 49 zł w promocji to już tak cudownie nie wygląda. A jak się doda, że można PB można pojechać jjuż od 2 zł, to juz wygląda to całkiem średnio.

kazio napisał(a):
Cytat: Połączenie jest widoczne jedynie w rozkładzie jazdy 2015/2016 na stronach PKP PLK. Nie ma go natomiast w najpopularniejszej wyszukiwarce http://rozklad-pkp.pl/. Czy połączenie na pewno zostanie uruchomione od grudnia 2015?

– Nie mogę jeszcze tego potwierdzić, ale przyznaję, że docelowo chcielibyśmy takie pociągi uruchomić. Wniosek rozkładowy został złożony do PKP PLK i zaakceptowany, jednak nie mamy jeszcze pewności, czy uruchomimy je w grudniu. Natomiast przed startem połączenia z pewnością z wyprzedzeniem poinformujemy o tym naszych pasażerów – powiedziała Jolanta Maliszewska, rzecznik prasowy Kolei Mazowieckich.
Rynek Kolejowy

W grudniu? To chyba pociąg powinien zmienić nazwę na Przymroskowy, albo Bożonarodzeniowy....
Odpowiedz

#42
Tu masz foto
http://www.stacjatczew.cba.pl/details.php?image_id=720

Cytat:W porównaniu z EIP za 49 zł w promocji to już tak cudownie nie wygląda. A jak się doda, że można PB można pojechać jjuż od 2 zł, to juz wygląda to całkiem średnio.

Interpretuj to jak chcesz, mimo to czas przejazdu jest atrakcyjny komfort jazdy również. Są oczywiście wady takiej jak brak Wi-fi, lecz i tak sporo osób wybiera Słonecznego tu nie masz co dyskutować.

Cytat:W grudniu? To chyba pociąg powinien zmienić nazwę na Przymroskowy, albo Bożonarodzeniowy...

Póki co pociąg ten nie ma określonej nazwy, przynajmniej w rozkładzie jazdy.
Odpowiedz

#43
przem710 napisał(a):Tu masz foto
http://www.stacjatczew.cba.pl/details.php?image_id=720


Interpretuj to jak chcesz, mimo to czas przejazdu jest atrakcyjny komfort jazdy również. Są oczywiście wady takiej jak brak Wi-fi,

Piętrus. Czyli kibel dwupiętrowy podrasowany. Żadnych przedziałów i trafia się na nogi współpasażerów. Jeżeli to ma być komfort, to ja jestem Maria Curie-Skłodowska.

przem710 napisał(a):lecz i tak sporo osób wybiera Słonecznego tu nie masz co dyskutować.

W kwestii, że wybiera dużo to nie będę polemizował. Problem raczej, że aż za dużo. Mnie dziwi natomiast ten zachwyt. To tak jakby dawać nagrodę IRom składającym się z kibli. Wiadomo, że ludzi z powodu ceny mieli dużo, ale nic poza tym. W przypadku "Słonecznego" to cena nawet rewelacja nie jest patrząc na innych przewoźników na trasie...
Odpowiedz

#44
Z przyznaniem nagrody można polemizować, na uwagę zasługuje jednak fakt że Słoneczny jest pewnym sukcesem. Składa się na to wiele czynników nie tylko cena, być może dlatego został nagrodzony. Latem skład ten potrafi być całkowicie zapchany.

Cytat:Piętrus. Czyli kibel dwupiętrowy podrasowany. Żadnych przedziałów i trafia się na nogi współpasażerów. Jeżeli to ma być komfort, to ja jestem Maria Curie-Skłodowska.

No chyba jednak przesadzasz, do kibla to mu daleko. Komfort jazdy jest zdecydowanie wyższy i to bez porównania. Fotele też są wygodne i całkiem dobrze się podróżuje, powiedział bym że komfort jazdy jest porównywalny z wagonami bezprzedziałowymi, ale to moje odczucie. Faktem jest że ten skład jest przeznaczony na linie regionalne, co oczywiście nie oznacza że jest gorszy bo już wolę taki wagon niż zdezelowanego 111A z ośmioma miejscami w przedziale.
Odpowiedz

#45
przem710 napisał(a):Z przyznaniem nagrody można polemizować, na uwagę zasługuje jednak fakt że Słoneczny jest pewnym sukcesem. Składa się na to wiele czynników nie tylko cena, być może dlatego został nagrodzony. Latem skład ten potrafi być całkowicie zapchany.

No właśnie zobaczmy na elementy. Skład regionalny na trasie międzyregionalnej, często nabity po dach, o cenie takiej sobie, bez wifi i gniazdek. Czy to coś wartego nagrody?

Na nagrodę to zasługiwał jak chodził za 20 zł, a był taki czas. Wtedy niewygodę można było sobie wyrównać ceną. Ale przy 50 zł, to ja nie wiem co nagradzać...
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.